save-butonu

Oyunlarda Şekilli Nick Yazma İşlemi

Video oyunlarında karakterlerimizi daha özgün kılmamıza olanak veren yarayan şekilli nick yazma işlemi nasıl yapılır?

Oyunlarda karakterlerimizin daha akılda kalır olmasını sağlarken elbette en kolay değiştirebildiğimiz ve figüre edebildiğimiz ayarlarımız genellikle mahlaslar oluyor. Çok değerli, akılda kalıcı bir kullanıcı adımız olsa dahi, çeşitli semboller yardımıyla üzerinde oynamalar yaptığımız zaman kendimizi oyun içi ismimizle de daha hatırda kalır bir noktaya taşımamız da mümkün oluyor. Aynı zamanda bu işlemi gerçekleştirdiğimizde karakterimizle daha yakın bir çizgide buluşabildiğimiz de bir gerçek.

Bu isimlerden oluştururken çeşitli sembolleri bir araya getirerek manüel bir şekilde hazırlamak da mümkün ancak bu işlemi kolaylaştıran araçlar da internet üzerinde mevcut. Şekilli nick yazma aracı ile tüm bu süreci kolayca gerçekleştirebiliriz. Tek yapmamız gereken oyunda kullandığımız ismi üstte yer alan boşluğa yazmak ve altta beğendiğimiz sonuçlardan birisini kopyalamak. Ardından oynadığımız oyunda bir ismimizi değiştirme yoluyla bu ismi yazabiliriz.

Not: Maleesef her oyun bu tip sembolleri desteklemeyebiliyor. Destekleyen oyunlarda sıklıkla görüyoruz ancak yine de araştırmakta fayda var. Çoğunlukla kullanılan Discord, PUBG Mobile, Instagram ve WhatsApp gibi platformlardaysa bir sorun çıkmadığını söyleyebiliriz.

İsminiz de Şekilli Nick Oluştururken Önemli Bir Unsur

Eğer herkes tarafından kullanılmakta olan ve sıklıkla denk geldiğiniz bir mahlasa sahipseniz buna çeşitli araçlarla özgünlük katmanız da ancak bir yere kadar fayda edecektir. Bu nedenle size önemli tavsiyelerimizin bir diğeri de gerçekten memnun kalacağınız bir isim edinmeniz olacaktır. Özellikle içinde ‘King’, ‘Katil’ gibi kelimeler ya da plaka kodu, doğum yılı bulunan isimlerden kaçınmanızı öneririz. Bu noktada oyun nickleri listesinden faydalanabilirsiniz. Bu liste sıklıkla güncellenmesiyle birlikte, içeriği de sıklıkla değiştirilmekte ve yeni güzel isimler listeye dâhil edilmekte. Böyle bir kaynak varken, isminizden de tam olarak memnun değilseniz faydalanmanız yararınıza olacaktır.

Oyun içi imajlarımızda isimlerimiz gerçekten önemli. Bu hem diğer oyuncularla olan iletişimimize etki etmekte, hem de özgün kullanıcı isimlerinin daha motive edici olduğu düşünülmekte. Umarız bu yazımızla birlikte sorununuzu çözmenize yardımcı olmayı başarabilmişizdir. İyi oyunlar ve bol keyifli vakitler dileriz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.