Oyun Nickleri

Oyun nickleri seçmeden önce “Nick” kelimesinin neyi ifade ettiğini açıklamak gerekmektedir. Oyun nickleri klasik olarak kullanım şekliyle oyunda kullanılan takma isimler olarak açıklanabilmektedir. İngilizce dilince takma ismin tam olarak karşılığı “Nickname” olarak bilinmektedir. Nick kelimesinin İngilizce dilindeki karşılığı ise kazıklamak anlamına gelmektedir. Ancak ülkemizde rumuz kelimesinin yerine Nickname değil, kısaca nick kullanılmaktadır. Bu nedenle kelimenin takma isim anlamına geldiği söylenebilmektedir.

Nicklerin en sık kullanım yeri oyunlardır. Özellikle online oyunlarda kullanıcılar gerçek mecradaki isimlerinden farklı bir isim seçmekte ve oyun içerisinde bu isimle anılmaktadır. Oyundaki isminizin oyun içerisinde gerek strateji açısından gerekse sosyalleşmek açısından büyük faydaları olduğu söylenebilmektedir. Bu nedenle nick seçerken bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir.

Oyun Nickleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi oyun nickleri seçerken göz önünde bulundurulması gereken hususlar, nicklerin oyun içerisinde sizi tanımlayan en önemli noktalardan birisi olması nedeniyle önemlidir. Bu hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

Oyun içerisinde kendinizi nasıl tanıtmak istediğinizi düşünmeniz gerekmektedir. Komik bir nick sizi sempatik ve eğlenceli gösterirken, yabancı bir nick seçmek havalı bir görünüm sağlamanıza yardımcı olabilmektedir.

Komik, şekilli, yabancı veya Türkçe bir nick seçmek tamamen kendi tercihinize bağlıdır. Ancak hangi nick türünü tercih ederseniz edin, mutlaka özgün bir nick seçmeniz gerekmektedir. Nickler oyun içerisinde kullanılan isimlerdir. Bir başka oyuncuyla çok benzer veya aynı nicki kullanmanız, ayırt ediciliğinizi azaltacaktır.

Oyun nickleri arasında tercih yaparken dikkate almanız gereken bir diğer konu, hangi platformda kullanacağınızdır. Örneğin PUBG oyununda kullanmak için bir nick seçimi yapacaksanız bu durumda iki farklı tercih hakkınız bulunmaktadır. Dilerseniz platforma uygun bir nick seçerek kendinizi PUBG için tanımlayabilirsiniz. Bunun yanında bir diğer tercih şansınız, tüm oyunlarda kullanabileceğiniz bir nick tercih etmektir. Bu durumda tüm oyunlarda kendinize bir profil çizme imkanınız olacaktır.

Aspect : Görünüş

Bender : cümbüş

Big Papa : Büyük baba

Bowser : benzin pompası

Bruise : çürük

Bullet-Proof : Kurşun geçirmez

Cannon : top

Clink : çın

Cobra : kobra

Colt : tay

Crank : Krank

Creep : Sürünme

Daemon : şeytan

Decay : çürüme

Diablo : Diablo

Doom : kader

Dracula : Drakula

Dragon : Ejderha

Fender : çamurluk

Fester : Fester

Fisheye : Balık gözü

Flack : Flack

Gargoyle : çirkin yaratık

Grave : mezar

Gunner : topçu

Hash : esrar

Hashtag : Başlık etiketi

Hurricane : Kasırga

Indominus : Indominus

Iron Heart : Demir kalp

Ironclad : demir kaplı

Iron-Cut : Demir Kesme

Ironsides : yiğit kimse

Kevlar : Çelik yelek

Killer : Katil

Knuckles : Knuckles

Kraken : deniz canavarı

Lightning : Şimşek

Lynch : Linç

Mad Dog : Deli köpek

O’Doyle : O’Doyle

Psycho : Psiko

Pursuit : kovalama

Ranger : korucu

Ratchet : mandal

Reaper : orakçı

Rigs : Donanımları

Ripley : Ripley

Roadkill : roadkill

Ronin : Ronin

Rubble : Moloz

Sasquatch : Koca Ayak

Scar : Yara izi

Shiver : titreme

Skinner : deri yüzücü

Skull Crusher : Kafatası Kırıcı

Slasher : Kamçı

Steel : Çelik

Steel Foil : Çelik folyo

Steel Forge : Çelik Dövme

Steelshot : Steelshot

Surge : dalgalanma

Sythe : Sythe

Tempest : fırtına

Titanium : Titanyum

Tito : Tito

Trip : gezi

Trooper : süvari atı

Tweek : Tweek

Vein : damar

Void : Geçersiz

Wardon : Wardon

Wraith : hayalet

Zero : Sıfır

Şekilli Oyun Nickleri

Sembolik oyun nickleri, oyun nickleri arasında en sık tercih edilen seçeneklerden birisidir. Farklı yazı tipleri, semboller ve şekilli harflerle yapılan bu nickleri, hazır nickler arasından tercih edebileceğiniz gibi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Hatta emojilerle renk katma imkanınız da bulunmaktadır.

Şekilli oyun nickleri seçerken iki farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki herhangi bir anlam ifade etmeyen sembolleri bir araya getirmektir. Bunun yanında kendinize bir nick seçtikten sonra bu nicki farklı sembol ve harflerle yazarak çok daha orijinal bir hale getirme imkanınız bulunmaktadır. Şekilli nickleri kendiniz oluşturmak istiyorsanız, yapmanız gereken Word dosyası açmak ve şekilli yazı tipleri seçmektir. Dilerseniz hazır şekilli nickleri doğrudan kullanabileceğiniz gibi bu nicklerden sevdiğiniz şekilleri bir araya getirerek de kendinize bir nick oluşturabilirsiniz.

Komik Oyun Nickleri

Esprili oyun nickleri, oyundaki sempatinizi arttırmak için kullanabileceğiniz nicklerdir. Gündemdeki komik esprilerden nick bulabilirsiniz. Örneğin Allahsız Buğra, son dönemlerde oldukça popüler olmuş videolardan birisidir. Bu tarz komik paylaşımları kendinize uyarlayarak komik nickler oluşturabilirsiniz.

Yabancı Oyun Nickleri

Yabancı dildeki oyun nickleri, havalı bir takma isim oluşturmak isteyenlerin mutlaka göz atması gereken nicklerdir. Yabancı diller arasında özellikle İngilizce ve Fransızca nickler oldukça popülerdir. Yabancı dilde bir nick seçmek isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gerekenler ise şu şekildedir:

  • Nickin Türkçe anlamını mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Sadece gözünüze hoş geldiği için bir nick seçerseniz, anlamının hoş olmaması halinde pişman olabilirsiniz.
  • Nick seçerken orijinallikten yana olmanız önemlidir. Her 10 kişiden 1 kişinin kullandığı yabancı nickler, havalı bir görünümden uzaklaştıracaktır.

Yabancı oyun nickleri seçerken, hazır nickler arasından tercih yapabileceğiniz gibi çeviri programları kullanarak nickinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.