psikoloji-bolumu

Online Psikolog Desteğiyle Duygu Durum Bozukluğunu Kontrol Edin

Online terapi yapan psikologlar, yüz yüze terapide konu olan ruhsal sorunlara aynı şekilde eğilirler. Bunlardan biri de duygu durum bozukluğudur. Duygu durum bozukluğu, duygu durumunuzda aşırı ve sık değişimleri yaşamanıza sebep olan psikolojik bir sorundur. Bu sorun oluştuğunda, uzun süreli aşırı çoşkunluk, aşırı üzgünlük hallerini hissedebilirsiniz. Diğer yandan her iki hissi de yaşadığınız, bipolar diğer bir ifade ile iki uçlu bozukluğu yaşayabilirsiniz.

Bu gibi bir sorunda yüz yüze terapiler ile aynı başarı oranlarına sahip olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmış olan online terapi desteğimizle, daha sağlıklı bir ruh haline kavuşabilmeniz için çalışıyoruz. Yüz yüze terapi sürelerimizle aynı koşullarda, aynı gizlilikte ve kendiniz psikolojik açıdan rahat hissedebileceğiniz bir iletişim çerçevesinde sizlere yaklaşıyoruz.

Evlilik Öncesi Korkulara Yönelik Online Psikolog Desteği

Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki, evlilik bir amaç değil, yeni maceraların ve olayların başlangıcını simgeleyen bir adımdır. Eğer evlilik öncesinden yüksek bir kaygı seviyesine sahipseniz bunun kaynağını öğrenerek, ruh halinizde gerekli iyileştirmeyi yapabileniz önemlidir. İşte tam bu noktada yüz yüze terapilerimizden, fiziki katılım haricinde hiçbir farkı bulunmayan online evlilik öncesi psikoterapi desteğimizi sizlere sunuyoruz.

Aslında kaygı, ilişkinizin evlendiğinizde çok farklı bir yöne gidebileceğini düşünmek ile başlar. İlk başta küçük bir kıvılcım olarak ortaya çıkan bu düşünce günlük yaşamı aksatacak seviyede düşünülmeye başlandığında ise katlanarak artar. Bu yüzden, ruhsal sağlığınızı korumak ve kaygıyı ortadan kaldırmak için online psikolojik danışmanlık ile dikkatlice konuyu ele almayı tercih ediyoruz.

Evlilik Öncesinde Online Psikolog Desteğiyle Kaygı Kaynağınızı Keşfedin

Evlilik kaygılarınıza, ilişkinizin evlilik yönüne hızla evrilmesi, ailelerin farklı kültürlerden gelmesi, bir tarafın ileride çocuk sahibi olmak istemesi gibi pek çok farklı faktör neden olabilmektedir. Online psikolog terapisi seanslarımızda temel amacımız öncelikle aramızdaki sağlıklı iletişimi kurmak ve önemle dinlendiğinizi size hissettirebilmektir. Bunun ardından kaygının temelinde hangi sorunun yattığını diyolog çerçevesinde saptar, kaygıyı ortadan kaldırabilecek teknikleri izleriz.

Online Bireysel Psikolojik Danışmanlıkta Sorunlara Yönelik Erken Müdahale

Belirli dönemlerde, özelliklede hayat şartlarınızda zorluklar varsa psikolojik problemler ile karşılaşabilirsiniz. Ancak çevreden alabileceğiniz tepkileri düşünerek, terapiye yönelme sürecini sürekli olarak erteleme eğilimi içinde yer almayı da seçebilirsiniz. Bilinmelidir ki psikolog desteği sadece iler düzeyli psikolojik problemler için alınmaz. Hayat içinde karşımıza çıkan ve ruhsal sağlığımızı etkileyen faktörlere karşı erken safhada güç kazanmak için de destek almak önemlidir.

Halk arasında çokça kullanılan içe atmak ifadesi aslında anlatmak istediğimiz konuyla bağlantılıdır. Bazen neye sinirlendiğinizi veya neden üzüldüğünüzü hatırlamakta dahi zorlanıyorsanız, terapi desteğini alarak daha sağlıklı bir gelecek yaratabilirsiniz. Zaman içinde tek tek içinizde sakladığınız duygular ve kaygılar, yorgunluk ve bıkkınlık olarak ilerleyen süreçte açığa çıkabilirler. Bu yüzden işten veya yoğun tempodan vakit bulamadığınız koşullarda bunları ertelemek yerine online terapist hizmetimizle çözüme ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.