muhafazakar-oteller

Muhafazakar Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Covid-19 dolayısıyla çok uzun süreden bu yana tatil yapmamış olabilirsiniz. Ancak, kötü günler geride kaldı. Önümüzdeki aylarda kendinizi tam da hayal ettiğiniz gibi bir tatilin içerisinde bulabilirsiniz. Takdir edersiniz ki, her insanın tatilden farklı beklentileri vardır. Antalya ve Muğla sınırları içerisindeki popüler tatil yerleri size hitap etmeyebilir. İnsanlarla iç içe olmaktan hoşlanmayabilirsiniz. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla baş başa kalabileceğiniz bir tatil hedefliyor olabilirsiniz. Muhafazakar oteller sayesinde bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Muhafazakar Oteller Ziyaretçilerine Neler Vaat Eder?

İslami otel olarak da bilinen muhafazakar oteller; insanların hassasiyetleri düşünülerek tasarlanmıştır. Hem fiziki otel yapısı hem de mutfağı farklı bir şekilde oluşturulmuştur. Muhafazakar otellerin belirleyici özellikleri bulunur. Her şeyden önce, bu otellerde kadınların ve erkeklerin havuzlarının ayrı olduğunu söylemek gerekir. Kadınlar; kendileri için özel olarak tasarlanmış havuzlara girerler. Ayrıca, söz konusu havuzlara yetişkin erkeklerin yanı sıra altı yaşından büyük erkek çocukları da alınmaz. Benzer durum; erkek havuzları için de geçerlidir.

Muhafazakar oteller sayesinde birtakım hassasiyetlere dikkat ederek tatil yapmak mümkün hale gelir. Bu tür otellerde havuzların yanı sıra SPA ve hamamların da kadın ve erkek olmak üzere ikiye ayrıldığından bahsetmek gerekir. Bir başka deyişle, herkese özel hizmet alanları kendisine yer bulur. Fitness ve güzellik merkezi de ayrıdır. Hatta, birçok muhafazakar otelde erkeklerin ve kadınların kullanımı için özel olarak tasarlanmış iki farklı su kaydıraklı havuza rastlanır.

İşin bir yeme içme kısmı bulunuyor. Takdir edersiniz ki, Akdeniz ve Ege Bölgesi’ndeki otellerde domuz eti ile hazırlanmış yemekler de sunulur. Bu yemekler bilhassa otele gelen yabancı turistler içindir. Ancak, muhafazakar otellerde kesinlikle böyle bir duruma rastlanmaz. Yemeklerin tamamı Türk mutfağına aittir. Bunun yanı sıra, hepsinin helal gıda olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca, muhafazakar otellerde alkollü içeceklerin yer almasına kesinlikle rastlanmaz. Sonuç olarak, bu otellere gidenlerin aklında yeme içme ve konaklama ile ilgili herhangi bir şüphe olmamalıdır.

Muhafazakar Otel Seçiminde Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Muhafazakar oteller farklı özelliklere sahiptir. Aşağıdaki hususlar otel seçimi sırasında belirleyicidir.

  • Her şeyden önce, tesisin ne kadar büyük olduğuna bakılmalıdır. Otelde birden çok havuz olması önemlidir. Bu sayede, hem kadınlar hem de erkekler kendileri için özel olarak tasarlanmış havuzlarda keyif yapabilirler. Buna ek olarak, otellerin yeterince büyük olması; ailelerin rahatı açısından da önem taşır. Bilhassa üç veya daha çok çocuğa sahip olanlar; geniş otellerde rahat ederler.
  • Otelde SPA, jakuzi, güzellik merkezi gibi imkanların var olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Çocuk hizmetlerinin ve çocuk büfesinin olup olmaması da önem taşır.

En İyi Muhafazakar Oteller

  • Selge Beach Resort & SPA
  • Wome Deluxe
  • Bodrum İnanç Otel
  • Ak Palace Belek
  • Club Familia Hotel
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.