mu legend gt arcade

Mu Legend Yeniden Açılıyor

PC'de oynanabilecek en iyi Hack&Slash oyunlarından biri olan Mu Legend'in US sunucusu şu an GT Arcade ile kapalı beta sürecinde!

İçindekiler

Mu Legend, ilk olarak Webzen tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir PC MMORPG oyunuydu. Bir oraya, bir buraya salladıkları oyun şimdi de GT Arcade ile beraber açılıyor. Hadi detaylarına bakalım.

Mu Legend Hakkında

Bazı oyunlar vardır. 2 sene bir firma yönetir, satar. Ardından satın alan firma da biraz oyalanır ve satar. Mu Legend‘in kaderi de aynı bu işte.

İlk olarak Webzen’in yayımladığı oyun, beklediği rağbeti görememiş olacak ki VALOFE adındaki firmaya satıldı. Oyun şu an VALOFE bünyesinde açık ve herhangi bir sorun gözükmüyor. Hatta Steam’den bile oynayabiliyorsunuz.

“VALOFE hangi firmaydı ya” gibi bir soru soruyorsanız da hatırlatayım, şu an kendileri Riders of Icarus’un yayımcısı.

Peki geçen günlerde Facebook reklamlarında ne gördük? “Mu Legend Kapalı Beta Olarak Açılıyor!” haberi. Bu nasıl oldu peki? Zaten açık olan oyunu nasıl yeniden kapalı betaya sokuyorsunuz? Yoksa yeni şeyler mi geldi? gibi soruları çokça sorduk ve daha sonra öğrendik ki, GT Arcade firması da oyunu satın almış ve US sunucusunu yayımlayacak.

Şu an oyun kapalı beta olarak açık ve yalnızca US sunucusu var. Tahminimce yalnızca US olacak zira zaten VALOFE firması hâli hazırda EU sunucusunu yönetiyor.

US olduğuna da bakmayın, oyununuzu etkileyecek kadar Ping yok. Yani tertemiz bir başlangıç yapmak ve bolca ödül almak isteyenler hemen oyunu indirebilir ve kapalı betaya katılabilirler.

Mu Legend GT Arcade Farkı

Mu Legend GT Arcade arasındaki farka kısa ve net bir cevap vereceğim, hiçbir fark yok. Sadece yayımcı ve sunucu farklı. Geriye kalan her şeyi aynı.

Mu Online’a alternatif olsun diye geliştirilen Mu Legend’i, Webzen’in kapalı beta döneminde oynamıştım ve o günden bugüne pek de değişen bir şey olmadığını görmek mümkün.

Yanlış anlaşılmasın, her sunucuyu farklı firmaların yönettiği çok oyun var. Sitemim buna değil. Sitemim Webzen’in kendisine.

Oyun gerçekten iyi. Harika bir Hack & Slash oyunu. Nasıl böyle hiç edebildiler anlamak mümkün değil. Peki GT Arcade firmasına ne oluyor? Bu adamlar tarayıcı oyunu yönetiyorlar, bu işten anlarlar mı acaba? Zaman gösterecek.

Hatta oyunun internet sitesine bakacak olursanız tek PC oyunlarının Mu Legend olduğunu görebilirsiniz. Yani onlar için de bir ilk olacak.

Oyunun internet sitesine giderek kaydolabilir ve Mu Legend’i indirebilirsiniz: https://mulegend.gtarcade.com/en

Şunu da belirtmekte yarar var. GT Arcade’in tüm tarayıcı oyunları Pay to Win. Mu Legend’i de öyle yaparlar mı acaba?

Ben oyunu bir süre daha oynamaya devam edecek ve Mu Legend hakkında size daha net bilgiler vermeye çalışacağım. Beni takip etmeye devam edin, görüşmek üzere.

Bir Ping

  1. Pingback: MMORPG Oyunlar Listesi (2021) - MMORPG ve Korku Filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir