mmorpg nickleri

MMORPG Oyuncuları İçin Oyun Nickleri

Nickname bulmak, özellikle MMORPG oyuncuları için çok zorlu geçen bir süreçtir. Karakter yaratma ekranında yarım saat boyunca karakter adı belirlemeye uğraştığınızı biliyorum. Bu yazıyla beraber oyunda kullanacağınız karakter isimlerini seçerken dikkat etmeniz gerekenleri, iyi bir Nickname bulmayı ve bu süreci nasıl daha hızlı bir şekilde geçeceğinizi anlatacağım.

Öncelikle MMORPG oyuncuları hatta daha genel tabirle MMO oyuncuları olarak, şekilli nick alamadığımızı biliyorsunuz. Peki neden alamıyoruz? Çünkü, bizim oyunlarımızda iletişim çok önemli bir faktör ve sık sık iletişim kurmak için PM atmak zorundayız. E hâliyle çoğu oyunda da karşı tarafın karakter adını yazmamız gerekiyor. Bu sebeple böyle karakter adı almamıza oyun izin vermiyor.

Karşımızdaki oyuncuda şekilli Nick varsa bunu nasıl yapacağız? Yapamayacağız. Mesele sadece PM atmak değil. Şekilli oyun Nickleri genelde karışık olduğu için akılda kalıcı da olmuyorlar. Ayrıca uzun uzun Nickler de alabiliyorlar. Bu da oyun zevkini ve arayüzü mahvetmekten başka bir şey yapmıyor.

MMORPG Nickleri seçerken akılda kalıcı olmasına ve adeta marka olmasına dikkat ediyoruz. Neden buna dikkat ediyoruz? Yarın bir gün oyunun en tanınan karakteri olabilir, hatta belki de oyunun sıralamasına adımızı yazdırabiliriz. Herkes marka olmak, adını duyurmak ister değil mi?

Genel olarak bizim oyunlarımızda, herkesin standart bir ismi vardır ve her oyunda bu isim kullanılır. Kendimi örnek vereyim, çocukluğumdan yani 2008 yılında Metin2’ye başladığımdan beri 2-3 Nickname arasında gidip geliyorum. Her oyunda bu isimleri kullanmayı tercih ediyorum.

Diğer türdeki oyunlarda mesele böyle değil. PUBG şekilli nick meselesi var mesela, değil mi? Herkesin ismi değişik değişik ve “şekilli nick” olarak geçiyor. Fortnite’ta öyle. Buna özellikle Browser oyunlarda çok rastlarsınız. Aklıma Legend Online geldi. Kimsenin nickini doğru düzgün okuyamazsınız bile. İşte buna şekilli harfler ile yazılan Nickname diyoruz. İnternette çokça örneklerine rastlayabilirsiniz.

Demem o dur ki, bu tarzda nick seçmek isteyenlerin işi oldukça zor. Bu tarz derken tam olarak ne demek istiyorsun diye soranlar Google’a şekilli oyun nickleri tarzında bir arama yapabilirler. Veya hemen aşağıdan siz de bu isimlerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. 🙂

Şekilli Nick Nasıl Yapılır?

Şekilli Nick almak istiyorsanız öncelikle şekilli harfler sayfasına gidin ve yazının sonunda nicklerin olduğu kısmı bulun. Ardından, “Yukarıya şekillendirmek istediğiniz nickinizi yazın.” yazısını göreceksiniz. Oradaki TeknoThor yazısını silin ve istediğiniz şeyi yazın. Hemen aşağıda yüzlerce farklı şekilli Nickname görmüş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.