minimax-tinyverse

Minimax Tinyverse İncelemesi

Herkese selamlar. Kısa bir aradan sonra yine beraberiz. Size şimdi yeni keşfettiğim ve kısa süredir deneyimlediğim bir oyundan bahsedeceğim. Adı Minimax Tinyverse. Bağımsız geliştiriciler tarafından geliştirilen yeni MOBA oyunu. Dilerseniz Minimax Tinyverse incelemesi yazımıza geçelim ve Minimax Tinyverse hakkında çok daha fazlasını öğrenelim.

Özgünlük ve hayal gücünün birleştiği sayılı oyun var ve Minimax Tinyverse onlardan birisi kesinlikle. MOBA türüne eşi benzeri olmayan yeni bir soluk getirmiş ve bu oyunun başarılı olmasını istiyorum.

Minimax Tinyverse hakkında ilk izlenimlerim şu şekilde. Karakterleri ve yetenekleri kontrol ettiğiniz değil, çevreyi ve oyun dünyasını kontrol ettiğiniz bir oyun. Bu fikrin oldukça hoş ve ilgi çekici olduğunu düşünüyorum. Oyunu biraz “çocuksu” yapmışlar. Bunu oyunun en başındaki çizgi romanla da anlayabilirsiniz zaten. Minimax Tinyverse oynanış videosundan da bunu izleyebilirsiniz.

Minimax Tinyverse oyununda, adeta bir Tanrı gibi hareket ediyorsunuz. Oyuncak bloklar, boya kalemleri ve baloncuklarla dünyayı kontrol ediyorsunuz. Yeni MOBA oyunu Minimax Tinyverse oyununun dünyasında gülümsememek elde değil. Daha net konuşmak için, dilerseniz Minimax Tinyverse oynanışından bahsedeyim.

Minimax Tinyverse Oynanış

Bunca şeye rağmen, Minimax Tinyverse MOBA oyunudur. Böylelikle oyunda kuleler var, tek bir koridor var ve asıl amaç rakibin üssünü ortadan kaldırmak. Bu gibi standart bir oynanışa rağmen, bildiğiniz MOBA oyunlarından ayıran çok farklı özellikleri var.

Minimax Tinyverse’da sevdiğim şey, stratejik unsurların kişiselleştirilmiş olması. İstediğin birimi oyun sahasına itebilir, istediğin zaman doğdurabilir ve hangi hamleleri yapacaklarını seçebilirsin.

Fakat şöyle bir durum var. Oyun sahasındaki birimlerinizi birkaç istisna dışında yönlendiremezsiniz. Bunun yerine, savaşı değiştirmek için size “Mucizeler” adı verilen yetenekler veriliyor.

Minimax Tinyverse Nasıl Oynanır?

Oyuna başladığınızda, üç temel Mucize ile başlıyorsunuz. Bunlar: Pick Up, Rainbow Fence ve Ramp. Bu üç Mucize, ne işe yarıyor bakalım.

Pick Up: Şampiyonunuzu alıp yakın bir yere atmanızı sağlar.
Rainbow Fence: Düşmanı durdurmak ve daha iyi konumlandırmak için, haritanın bir bölümünü gökkuşağı ile kaplamanızı sağlar.
Ramp: Birimlerin konumuna gitmesini kolaylaştıracak bir “rampa” yaratır.

Elbette çok daha mucize var ve seviyeniz ilerledikçe yenileriyle tanışacaksınız. Bunlar en temel ve başlangıçta verilen mucizeler. Şahsen, alevler yaratan Flaming Pain mucizesini oldukça beğendim. Ve birimlerinizi bir çemberin içinde yavaşça iyileştiren Green Field. Bu iki mucizeyi de oynamanızı kesinlikle tavsiye ederim. Zaten yakında Minimax Tinyverse rehber yazısı da hazırlayacağım ve mucizelerden detaylıca burada bahsedeceğim.

Minimax Tinyverse, henüz yeni bir MOBA oyunu olmasına rağmen oyuncu sayısı pek de az gibi gözükmüyor. Eşleşmelerde bir dakikadan fazla beklediğimi hatırlamıyorum. Tabii, oyun çaktırmadan botlarla eşleştirmiyorsa. 🙂

Minimax Tinyverse inceleme yazımızın sonlarına yaklaşırken, Minimax Tinyverse hakkında son birkaç şey daha söyleyeyim. Oyunun genel tarzı oldukça yaratıcı. Oyun muazzam bir görsellik vaad ediyor ancak ne yazık ki biraz optimizasyon problemi var. Oyun henüz ilk versiyonlarında olduğu için, böyle sorunların yaşanması normal bence. Oyunun müzik ve sesleri de çok başarılı ancak oyunun asıl vaad ettiği şey görsellik. Yine de müzikleri güzel bir hava katıyor.

Genel olarak çok fazla potansiyeli olan bir oyun. Teması ve sanat tarzı, oyunu tamamlıyor. Yeni nesil MOBA oyunları arasında güzel bir hit yakalayabilir umarım zira en çok oynanan MOBA oyunları çok büyük ve neredeyse hiç rakipleri yok. 

Minimax Tinyverse incelemesi yazımız burada sonlanıyor. Siz Minimax Tinyverse hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen bizimle yorum olarak paylaşın. Son olarak, Minimax Tinyverse indirme bağlantısı için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz ve aşağıdaki videodan Minimax Tinyverse oynanış izleyebilirsiniz. Minimax Tinyverse rehberi yazısında görüşmek üzere.

Minimax Tinyverse İndir: Minimax Tinyverse Steam

Minimax Tinyverse Gameplay

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.