Minecraft: Dungeons Geliyor

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan -hatta bir dönem en çok oynanan- Minecraft, yeni bir oyun ile sevenleriyle buluşuyor ve böylelikle neredeyse sonsuz olan evrenini genişletiyor!

Minecraft: Dungeons Geliyor
Minecraft: Dungeons Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Massachusetts, ABD’de düzenlenen MineCon etkinliğinde duyurulan yeni oyunun ismi ise Minecraft: Dungeons! Buraya tıklayarak etkinlik hakkında detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

MineCon etkinliğinin internet sitesinden aldığım bilgilere göre; Mojang ekibi, isminden de anlaşılacağı üzere daha çok zindanlara yönelik eşyalar getirecek ve tamamen zindanlara yönelecek. Minecraft‘in zindanlara yönelik yeni oyunu Minecraft: Dungeons 2019 yılında ise sevenleriyle buluşacak. Belirtelim, ilk etapta yalnızca PC platformları için yayınlanacak. Oyunun diğer platformlarda da yayınlanıp yayınlanmayacağı ise henüz belli değil.

Tamamen yeraltına odaklanan Minecraft: Dungeons‘a bir asansör geliyor ve o asansörle zindanlara iniyorsunuz. Zindanlarda mücadele verirken karşınıza çıkan sandıklardan ise nadir ve eşsiz silahlar kazanabileceksiniz. İlk defa göreceğiniz silahlarla oyuna yeni eklenecek yaratıkları da öldürebileceksiniz. Minecraft:Dungeons oyun moduna ister tek başınıza ister dört kişiyle beraber girebileceksiniz ancak zindan sistemi tek başına da bitirilebilecek şekilde ayarlandı. Yani her ne kadar tek başınıza sizi zorlayacak olsa da yine de imkansız değil! 🙂 Minecraft‘in gelecek sene çıkacak oyunu ise Minecraft: Story Mode’dan sonra çıkacak en iyi oyunu olacağı düşünülüyor.

Minecraft: Dungeons Geliyor
Minecraft: Dungeons Geliyor

Mojang ekibi bunlarla da kalmayıp, hâli hazırda aktif olan Minecraft‘a gelecek haftalarda eklenecek yeni hayvanlardan ve yaşam alanlarından da bahsetti. Oyuna pandalar da geliyor ve daha çok kedi türü geliyor. Village and Pillage” adını verdikleri bu güncellemede kasap, haritacı, din adamı, köylüler, barbarlar gibi karakterlerde eklenecek. Barbarlar ise köylere saldırıp, yağmalar yapabilecek. Yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı da henüz belli değil.

Minecraft‘a gelecek haftalarda eklenecek olan Village and Pillage güncellemesi hakkında ve 2019 yılında çıkması planlanan Minecraft: Dungeons hakkında yeni bilgiler paylaşıldıkça buradan yazıyı güncellemeye devam edeceğiz. Aynı zamanda Mojang ekibi, Minecraft: Dungeons için çok güzel bir tanıtım videosu hazırlamışlar. Bu videoyu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.
Siz Minecraft: Dungeons hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce beklettiklerine değecek mi? Lütfen düşüncelerinizi yorum olarak paylaşın.

1 Yorum

  1. Bystrck Cevapla

    Story Mode grafik olarak bu oyundan kat kat iyi. Ayrıca karakterlerin parçalarının birleşme noktalarıda render hatalarıyla dolu. Pek birşey beklemiyorum. Fakat fragmandan sonra karakterleri yeniden modelleyip o hataları düzeltirlerse bilemem…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.