Director Xenite Hakkında

Metin Tabanlı RPG: Director Xenite Hakkında

Türk oyun stüdyosu EDDA Interactive’in ilk oyunu Director: Xenite App Store ve Google Play Store’da yayına girdi. Metin tabanlı (text based) RPG (Rol Yapma) kategorisinde çıkış yapan Director: Xenite, interaktif bir hikaye deneyimi sunuyor. Zaman yolculuğu yapan bir şirkette zaman ajanlarını yönetip görevleri tamamlamaya çalıştığınız bu science fiction (Bilim Kurgu) oyununda yapacağınız seçimler sizi onlarca farklı sona götürecek. Hadi Director Xenite hakkında detaylara inelim.

8 bölümde yayınlanacak bu 400,000 kelimelik derin hikayenin her bölümünde 500’den fazla önemli seçenek sizi 20’den fazla alternatif sona götürecek. Çıktığı ilk haftadan “En çok indirilen oyunlar” arasında ilk ona ve kendi kategorisinde ikinci sıraya oturan Director: Xenite oyunculara güzel bir interaktif hikaye deneyimi yaşatacak.

Director Xenite hakkında şunu söyleyebiliriz. Director: Xenite, aslında bir mobil oyundan ziyade, interaktif bir hikaye. Bilim kurgu temalarının hakim olduğu ve 400,000 kelimeden oluşan bu derin hikayede siz oyuncu olarak, Bourphus Incorporated adlı şirkete yeni atanmış ve zaman ajanlarını yönetmekten sorumlu bir “Direktör” rolünü oynuyorsunuz. Direktör olarak altınızdaki zaman ajanlarını yöneterek “Başkan” denilen yöneticinin verdiği görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz.

Director Xenite Hakkında

Oyunun başlangıcından itibaren Bourphus’ta bir kriz durumu hakim. Başkan bizden Xenite adında bir elementi bulmamızı istiyor. Fakat Xenite elementinin ne olduğu ve nerede olduğu bilinmiyor. Direktör olarak ilk göreviniz de Xenite’i bulmak. Oyunda verilen görev dosyasında Xenite’in konumu tam olarak bilinmediği fakat konumunu bilen kişilerin 1939 yılında Polonya’daki bir toplama kampında öldüğü belirtiliyor. Bourphus Başkanı’da size Xenite’in kesin konumunu öğrenmek için zaman ajanlarını, 1939 yılına, yani 2. Dünya Savaşı’nın en çetin geçen dönemlerinde Zaman Ajanı #240096’yı Polonya’daki bir toplama kampına Gardiyan kılığında sokmanızı ve Xenite’in konumunu bilen kişiler ölmeden lokasyon bilgisini ele geçirmenizi istiyor.

Director Xenite Hakkında

Director Xenite Hakkında

Oyun da aslında tam olarak burada başlıyor. T.A.T.I denilen arayüz üzerinden zaman ajanlarını yöneterek görevi tamamlamaya çalışıyorsunuz. Fakat zaman ajanları tamamen size bağlı. Verdiğiniz emirleri harfiyen uygulamak zorundalar. Bu yüzden verdiğiniz kararlara çok dikkat etmelisiniz çünkü oyun sizi hiçbir şekilde kazanmaya yönlendirmiyor. Gerçek hayatta verilecek kararların sonuçları üzerine yazılmış bu hikayede kararlarınızı vermeden önce iki kere düşünmeniz gerekecek.

8 bölümde yayınlanacak bu hikayenin birinci bölümünde 20’den fazla alternatif son bulunuyor. Oyunu bitirebileceğiniz 14 farklı kaçış yolu mevcut ve hepsinin kendine özgü bir hikayesi var. Oyunun başında yaptığınız bir seçenek bile sizi hikayenin sonunda farklı bir sona götürebilecek. Bu yüzden verdiğiniz kararları çok iyi seçmeli ve görevi tamamlamalısınız.

EDDA Interactive’in yazdığı ve geliştirdiği bu oyun 80’lerdeki Text Adventure furyasının modernize edilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Her ay yeni bir bölümün geleceği bu metin tabanlı İnteraktif RPG oyununu ₺2,99 fiyatı ile App Store ve Google Play Store’da bulabilirsiniz.

Siz Director Xenite hakkında ne düşünüyorsunuz? Metin Tabanlı RPG oyunları oynamayı sever misiniz? Bence Türk yapımı mobil oyunlar arasında önemli bir yere sahip. Lütfen Director Xenite hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Şimdiden iyi oyunlar. 🙂

Director Xenite Android İndir: Buraya Tıklayın.

Director Xenite IOS İndir: Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.