malta öğrenci olmak

Malta’da Öğrenci Olmak

İngilizcenizi geliştirmek ve İngilizce öğrenmek için dünyanın en iyileri arasında olan Malta’da, son yıllarda sadece öğrenciler dil öğrenmek için değil yurt dışı eğitimi almak içinde oldukça fazla talep göstermektedir. Dünyanın her köşesinden popüler bir turizm alanı olan Malta, Akdeniz’de büyüleyici manzaraları, mükemmel bir tarih, canlı ama küçük bir otantik kültürü ile ikonik bir bünyeye sahip oldu.

Malta Dil Okulu: https://maltaliyiz.com

Malta’da Öğrenci Olmanın Faydaları ve Özellikleri

Dünyada ismi duyulmuş en küçük fakat en kalabalık ülkelerinden biri olan Malta, eşsiz bir tarih ve güzel plajları ile eşsiz bir deneyim sizlere sunmaktadır. İsterseniz Malta Dil Eğitimi tercihini seçebilir isterseniz üniversite hayatınızı burada geçirebilirsiniz. Bu muhteşem ada üzerinden sürekli olarak festivaller, açık hava etkinlikleri ve konserler tüm yıl içerisinde düzenlenmektedir.

Avrupa kültürüne sahip olan bu ülke müzik festivalleri, film gösterimleri ve sanat bienali ile çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Yılın 300 gününe yakın olarak güneşli geçen bir mevsiminde kış aylarında bile en az 10-15 dereceye kadar sıcaklığı düşmektedir. Mutfak konusunda Türk kültürüne benzemesiyle bilinen Malta ülkesi Akdeniz karakterli bir ülkedir. Yemek kültürünün ana ürünleri makarna, sebze ve deniz ürünleri yer almaktadır.

Malta’nın resmi dilleri Maltaca ve İngilizcedir bundan dolayı bir çok üniversite sizden IELTS veya TOEFL testlerini girmenizi isteyecektir. Bölgede her bütçeye göre eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Düşük bütçeli kaliteli üniversiteleri ile bilinen Malta’da öğrenci olmak çok kolaydır. Lisans öğrencilerinin eğitimi üç yıl sürmektedir ve yüksek lisans ve akademik yılı 1 yıldır.

Malta ülkesinden 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır. Dünyanın en çok konuşulan dili olan İngilizce üzerine dil okulları başarının son halidir. Bundan dolayı öğrencilerin birçoğu hem tatil amaçlı hem de eğitim amacı ile tercih etmektedir. Türkiye’den çok öğrenci almasının başlıca sebebi de uygun fiyatlı dil okullarının bulunmasıdır. Anadili İngilizce olan ülkeler arasında en uygun fiyatla dil eğitimi alabileceğiniz ülke Maltadır. Ada’da her bütçeye uygun dil okulu bulunmaktadır.

Malta Dil Okulları sayesinde siz de Malta’da öğrenci olabilir ve hayalinizdeki hayata kavuşabilirsiniz.
Malta’da dil eğitimde en çok başarıya ulaşan ve en çok tercih edilen okulları;

  • EC English
  • Maltalingua
  • European School of English – ESE Malta dil okulu
  • Ace English Malta
  • AM Language Malta
  • English Language Academy
  • General English Course

Maltaliyiz Yurtdışı Eğitim Acentası;

Maltaliyiz Yurtdışı Eğitim Acentası sizler gibi Malta’da dil eğitimi alma hayalini gerçekleştirmiş kişiler tarafından kurulmuştur. Malta dil okullarını yakından bilen çalışanlar öğrencilerin Maltadan maximum fayda sağlaması için tüm tecrübelerini öğrenciler ile paylaşıyor. Malta dil okulları hakkında detaylı bilgiler veriyor. Maltaliyiz Yurtdışı Eğitim en iyi fiyat garantisi ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Paylaş

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.