lost-ark-baslangic-rehberi

Lost Ark Başlangıç Rehberi

Lost Ark hakkında hiç bilginiz yoksa, ilk defa oynayacaksanız burada yazan bilgileri dikkate almak isteyebilirsiniz!

Lost Ark başlangıç rehberi yazısına başlamadan önce Lost Ark nedir ve bilinmesi gerekenler gibi soruların cevabını verelim. Lost Ark, Smilegate RPG tarafından geliştirilen ve Amazon Games tarafından yayınlanan izometrik bakış açılı bir MMORPG oyunudur.

7 yıldır Avrupa ve Amerika sunucularının açılması beklenen oyun, nihâyet 8 Şubat 2022 tarihinde Founder Pack sahiplerine, 11 Şubat 2022 tarihinde ise %100 ücretsiz olarak tüm oyunculara açılıyor.

Steam üzerinden oyunu ücretsiz bir şekilde indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz ancak oyuna ilk defa giriş yapıyorsanız bu başlangıç rehberini mutlaka okumanızı öneririm.

Lost Ark Başlangıç Rehberi

Lost Ark başlangıç rehberi başlığı, oyuna ilk defa girecek olanlar için gerçekten değerli ufak notlar içeriyor. Lost Ark başlangıç rehberi başlıyor!

Açık Dünyada Yaratık Öldürerek Zaman Kaybetmeyin

Oyunda kazandığınız deneyimin büyük çoğunluğu, toplu hâlde bekleyen yaratıkları öldürerek değil, ana hikaye görevlerini tamamlayarak elde edilir. Açık dünyayı dolduran rastgele yaratıkları öldürmek, oyunun Combat sisteminin ne kadar tatmin edici olduğunu size hatırlatabilir ancak aslında bunu yapmak size bir şey kazandırmayacak.

Çoğu görev ve zindan için bir zorunluluk olarak zaten çok sayıda yaratık öldüreceksiniz, bu yüzden sadece bir şeyleri öldürmek istiyorsanız “sıkılmak” konusunda endişelenmeyin.

Her şeyden önce görevlerinizi tamamlamaya odaklanmalısınız. Bu oyunda Combat sisteminden zevk almakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Skill Build’i İstediğiniz Zaman Değiştirebilirsiniz

Bu madde Lost Ark başlangıç rehberi için en önemli madde olabilir. Bazı hatta çoğu MMORPG oyunun aksine, Lost Ark’ta kalıcı olarak bir beceri yapısına kilitli değilsiniz. Becerileri, beceri puanlarını, rünleri ve tripod seçimlerini istediğiniz zaman serbestçe değiştirebilirsiniz.

Hangi beceriler üzerine yoğunlaşacağınıza karar vermenize gerek yok, çok fazla beceri puanı koyduğunuz belirli bir beceriyi gerçekten sevmediğinizi fark ederseniz, onları kaldırabilirsiniz.

Mutlaka Evcil Hayvan Kullanın

Evcil hayvanlar, Lost Ark’taki en önemli özelliklerden biridir. İlk evcil hayvanınızı Prideholme City’deki bir görevle alacaksınız.

Evcil hayvanlar, yakınınızdaki tüm eşyaları otomatik olarak yağmalayacak. Ek olarak, Crystalline Aura aktifken petler ayrıca eşyalarınızı onarmanıza, deponuza erişmenize, postalarınıza erişmenize, müzayede evine erişmenize ve ikincil evcil hayvan envanterine erişmenize izin verir.

Binek Kullanın

Binekler, Lost Ark’ta seyahat etmenin en kolay yoludur. İlk bineğinizi oyun size verecek ve binek sistemine Loghill Outpost’taki bir görevle erişeceksiniz.

Loncaya Katılın

Lost Ark’ta bir loncaya katılmak son derece önemlidir, çünkü bir loncada olmanın birçok faydası vardır. Luterra Kalesi’ndeki bir Guide Quest aracılığıyla loncalarla tanışacaksınız. Klan etkinliklerine katılmanın ödülü yükseltme malzemeleri, yükseltme geliştirme malzemeleri, bilet kutuları, gümüş kutular, tripod tozları ve deneyim iksirleri gibi çeşitli öğeleri satın almak için kullanılabilen Silmael Kristalleridir.

Bunları elde etmek nispeten kolaydır çünkü lonca aktiviteleri genellikle oyunu normal şekilde oynadığınız için sizi ödüllendirir. Ek bir iş yok, zaten yapacağınız şeyi yaparak ücretsiz ödül kazanabilirsiniz.

Ticaret Becerilerinizi ve Kalenizi Göz Ardı Etmeyin

Lost Ark’taki Ticaret Becerileri, para kasmanın ve biriktirmenin en kolay yoludur.

Lakebar Köyü’nde Ticaret Becerilerini tanıtan bir Rehber Görevinin kilidini açacaksınız. Bu ticaret becerileri, bombalar ve gemi parçaları gibi diğer öğelere ek olarak, HP iksirleri gibi öğeleri yapmak için kullanılabilecek hammaddeleri toplamanıza izin veren Madencilik, Balık Tutma, Günlük Görevler, Avcılık, Kazı ve Yiyecek Aramayı içerir.

Bu öğeleri kalenizde üretebilirsiniz, ancak kale araştırma seviyenizle birlikte öğelerin türü ve seviyesi artar. Kalenizi yeterince kullandığınızdan emin olun, uzun vadede size çok para kazandırabilir!

Ayrıca, bir ağaç kesen bir oyuncu görürseniz, yürüyün ve onlara yardım edin. Ağacı yarı yarıya keseceksin ve ikiniz de kaynak alacaksınız.

Takıları Önemseyin

Tipik MMORPG oyunların aksine, Lost Ark’taki önemli istatistikler zırhınız veya silahlarınızdan değil, esas olarak takılarınızdan gelir. Ayrıca Guardian Raids veya Chaos Dungeons’tan aldığınız takılardan size uygun olanı bulamasanız bile, başka biri bulabilir! Müzayede evinde istenen istatistiklerde ve gravürlerle çok sayıda takı yapabilirsiniz.

Lost Ark 2022

Lost Ark başlangıç rehberi, oyuna başladığınız anda bilmeniz gereken ufak birkaç nottan oluşuyor. Burada yazanları kullanarak oyun içindeki bazı şeyleri daha pratik bir hâle getirebilirsiniz ve bir oyuna hiçbir şey bilmeden başlamak genellikle zordur.

Lost Ark oynayan birçok Türk ve Türk Guild olacak. Lost Ark Türkçe konuşan Guild bularak daha hızlı bir şekilde son seviyeye gelebilir ve oyunu daha eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz.

Lost Ark 2022 rehberleri ve çok daha fazlası yakında burada olacak.

Bu yazı, InvenGlobal internet sitesinden çevrilmiştir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir