letgo-indir

Letgo Nedir?

Sürekli ihtiyaç duyduğumuz ancak uygun fiyatını bir türlü bulamadığımız ürünler mutlaka olmuştur. Bu gibi durumlarda aradığımız ürünlerin ikinci el satışlarına merak salarız. Araştırdığımız ikinci el ürünlerin güvenilir olup olmadığı, sağlam çıkıp çıkmayacağı soruları aklımızı sürekli meşgul eder. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldığınız zamanlarda çözüm yolu bulmak şimdilerde çok kolay.

Letgo, güvenilir ve birçok insan tarafından kullanılan bir ilan sitesidir. Sizin ihtiyaç duyduğunuz ancak bir başkasının artık işine yaramayan bir dolu ürüne ulaşabilir ve satın almak istediğiniz ürüne, karşı tarafla direkt diyaloga girerek sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte sizin artık ihtiyaç duymadığınız bir ürünü de satarak para kazanabilirsiniz.

Letgo Güvenilir Mi?

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen uygulama, o yıllardan beridir çok sayıda insan tarafından kullanılmıştır. Uygulama son derece güvenli olmasının yanı sıra internet üzerinden olduğu için dolandırıcı insanlarla karşılaşmanız tabii ki olasıdır. Bu yüzden, alışverişiniz sırasında ürün almak istediğiniz kişinin sayfasını iyice incelemeli, kredi kartı ve havale yoluyla önceden ödeme yapmamalı ve kişisel bilgilerinizi hemen vermemelisiniz. Onun haricinde gönül rahatlığıyla alışverişini yapabilirsiniz.

Letgo’da Neler Satılıyor?

Letgo’da aklınıza gelebilecek birçok ürünü satabilir veya alabilirsiniz. Bunların bazıları:

 • Elektronik eşyalar
 • Mobilyalar
 • Oyunlar
 • El yapımı eşyalar
 • Kitaplar
 • Araba gibi ürünleri satabilir veya alabilirsiniz.

Bunların dışında satış yapamayacağınız bazı ürünler de bulunmaktadır. Bunların bazılarını da şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Canlı hayvanlar
 • Silah vb
 • Alkollü içecekler
 • Bozulabilecek eşyalar
 • Reklamlar
 • Böcek ilaçları gibi ürünleri de satmanız yasaklanmıştır.

Letgo Ücretli Mi?

Birçok insan tarafından kullanılan, sürekli alım satım yapılan Letgo uygulaması ürün satarken veya alırken sizden hiçbir ücret talep etmez. Sizden sadece satmak istediğiniz ürünün diğer ürünlerin önüne geçmesini ve daha fazla insana ulaşmasını sağlamak istediğiniz taktirde ücret isteyecektir. Ürününüzü öne çıkardığınız zaman, ürünü satma fırsatınız daha fazla çoğalacaktır.

Letgo Nasıl İndirilir?

Letgo uygulamasını indirmek için Google Play Store’a “letgo” yazmalısınız. Daha sonra letgo yükle diyerek telefonunuza yükleyebilirsiniz. (Ya da doğrudan buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Letgo telefonunuza yüklendikten sonra kayıt olarak gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

Tabii ki aynı şekilde App store üzerinden de İOS için “letgo” yükleyebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz ürünlere ulaşabilir veya kullanmadığınız ürünlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Buraya tıklayarak, doğrudan App Store’a yönlenebilirsiniz.

Sen de letgo yükle ve güvenli alışverişin keyfini çıkar.

Letgo Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazımızın önceki kısımlarında da söylediğimiz gibi letgo’nun güvenilir olmasının yanı sıra internet ortamında olduğundan dolayı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususların başında elbette dolandırılma tehlikesi gelmektedir.

Bu gibi durumlarda ürün satın almak istediğiniz kullanıcıya kesinlikle dikkat etmelisiniz. Profilini iyice incelemeli ve aklınıza takılan her şeyi sormalısınız. Ürün elinize ulaşmadan sizden kredi kartıyla veya havale yoluyla para istemesi halinde ürünü başka kullanıcılardan almayı denemelisiniz. Bunların haricinde, eğer ürün satın almak istediğiniz veya satmak istediğiniz kullanıcın hesabında “hesap inceleme altındadır” yazısıyla karşılaşıyorsanız , letgo ekiplerinin bu kullanıcıyı incelediği anlamına gelmektedir. Bu hesabın kullanıcısıyla alışveriş yapmak yerine başka kullanıcılarla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde dolandırıcılık tehlikesiyle karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus satın almak istediğiniz ürünün sağlamlığı olmalıdır. Eğer fırsatınız varsa ürünü birebir görüp test ederek almanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Son Olarak

Letgo uygulaması birçok insanın rahatlıkla ve kolay bir şekilde alışveriş yaptığı, severek kullandığı bir uygulamadır. Eğer siz de ikinci el ürün almak veya satmak istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. İstediğiniz ürünü arama kısmına yazarak binlerce farklı kullanıcının ürünlerine ulaşabilirsiniz. İçinize en çok sinen ürünün kullanıcısıyla iletişime geçip ürüne sahip alabilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan birçok sorunun cevabını letgoindir.biz sitesinden öğrenebilirsiniz. Letgo yükleyerek sizde güvenli ve kolay alışverişin keyfini çıkarın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.