izmir-epilasyon

Lazer Epilasyon İle Birkaç Seansta Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşun

Lazer epilasyon İzmir söz konusu olduğunda bir uygulamadan sonra pürüzsüz ve tüysüz bir cilt yüzeyi sağlar ancak işiniz henüz bitmiş sayılmaz. İşi iyi yapmak ve kalıcı etkiler sağlamak için birden fazla tedavi gerekir. Bu tedaviyi almak isteyen pek çok kişi lazer epilasyon için kaç seansa ihtiyaç duyulduğunu merak eder. Bu sorunun cevabını öğrenmek için metni okuyabilirsiniz.

Lazer epilasyonun için gereken seans sayısı

Lazer epilasyon İzmir sonuçlarını ilk seanstan hemen sonra, lazerle tedavi edilen tüyleriniz döküldüğünde ve pürüzsüz cildiniz ortaya çıktığında, genellikle gözenekleriniz de küçüldüğünde, görebilirsiniz. Tüyleriniz tekrar uzamaya başladığında daha ince ve daha zayıf olacaklar, bu da pürüzsüz ve tüysüz bir cilde giden yolda olduğunuz anlamına gelir. Bu tüylerin büyümeyi bıraktığı noktaya gelmek için birkaç lazer epilasyon tedavisi gerekir.

Yeni çıkmaya başlamış kıl sorunlarını ve tüylerin yeniden çıkma sıkıntısını gidermek için gereken lazer epilasyon tedavisi sayısı, yaş, cilt tipi, tedavi bölgelerinizde sahip olduğunuz kıl miktarı, saç dokunuz, saçlarınız gibi birçok faktöre bağlı olarak kişiden kişiye değişir.

Lazer epilasyon bazı kişilerde diğerlerinden daha iyi sonuç verir çünkü herkesin tüyleri farklı oranlarda büyür. Ancak bekleyebileceğiniz ortalama sonuçlar, tam dört ila altı seans uygulamadan sonra tüylerin yeniden uzamasının %70 ila %80’i kadar azalmasıdır. Üç tedavi işaretinde tüylerin en az %50’si sonsuza dek yok olacaktır. Altı tedavi içinde, bu sayı genellikle %90’a kadar çıkacaktır.

Lazer epilasyon randevularının belirlenişi

Kıllar ve tüyler farklı aşamalarda uzar. Bu uzamaların aktif ve pasif dönemleri mevcuttur. Herhangi bir zamanda vücudunuzun tüylerinin %15 ila %20’si aktif aşamada uzar. Lazer epilasyon İzmir tedavileri sırasında, yalnızca aktif aşamadaki tüyleriniz lazerle tedavi edilecektir. Yani bu, vücudunuzdaki kılların sadece %15 ila %20’si lazerle tedavi edilir ve prosedürünüzden sonra dökülür.

Vücudunuzdaki diğer tüyler, bir kıl büyümesinin durduğu ve dış kök kılıfının büzülüp saç köküne bağlandığı ve tüylerin %3’ünü oluşturan bir geçiş aşaması olan katajen aşamasındadır. Tüylerin %15 ila %20’si ise saç folikülünün dinlendiği bir dinlenme aşaması olan telojen aşamasındadır. Dolayısıyla, tüylerinizin hepsi farklı aşamalarda uzarken, epilasyon lazerleri ile tedavi edilecek tüylerde bir miktar örtüşme olur. Bu nedenle, tüysüz olmasını istediğiniz vücut bölgelerinin birkaç hafta veya ay boyunca birkaç kez lazerle tedavi edilmesi gerekir.

Vücudunuzun bazı bölümlerinde diğerlerine göre daha kalın veya daha fazla tüy olabileceğinden, lazer epilasyon seanslarının sayısı, vücudunuzun hangi bölümlerine tedavi olmak istediğinize de bağlı olacaktır. Örneğin bacak tüylerinizdeki lazer epilasyon üç ila altı tedavi alabilir ve kollarınız, yüzünüz, göğsünüz, koltuk altınız ve bikini bölgeniz için benzer sonuçlar yaşayabilirsiniz. Ağda yapmak yerine bikini bölgenizi tıraş ediyorsanız, o bölgede ortaya çıkan tüyler biraz daha kalın olabilir ve ek lazer epilasyon tedavileri gerektirebilir.

Benzer şekilde, erkekler genellikle sırtlarında uzadıkları tüylerin kol veya bacak tüylerinden daha kalın olduğunu fark ederler ve bu nedenle sırtta lazer epilasyon yaptırmak, istenen sonuçları elde etmek için ek birkaç işlem gerektirebilir.

Lazer epilasyon seanslarının kaç tane olması gerektiği, seanslar arası süre ve ne zaman randevu alacağınız gibi faktörler kişiseldir. Bunların size uygun bir şekilde ayarlanması için Yive’s Clinic’e gelebilir ve kişiselleştirilmiş bir tedavi programına sahip olabilirsiniz. Herkese özel bakımı önemseyen Yive’s Clinic sayesinde her zaman istediğiniz pürüzsüz cilde rahatça ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.