Lanetli Mesaj Hakkında

Merhaba sevgili okuyucular; sizi çok uzun bir zamandır habersiz ve yazısız bıraktığımı farkındayım. Gerek sosyal medya hesaplarımdan, gerek mail yoluyla bana ulaşan takipçilerim oldu bu konu hakkında. Öncelikle sizi 19 Temmuz 2018 tarihinden beri habersiz bıraktığım için özür dilerim. Sanırım blogumuzun açılışından bu yana en uzun inaktif kaldığım zamandı. Size bunun telafisini yapacağımın garantisini verebilirim.

Bu yazıdan itibaren olabildiğince aktif olmaya çalışıp her güne 1 yazı veya iki güne 1 yazı şeklinde yazılar yazmaya devam etmeyi planlıyorum. Blogumuzun ise konsepti yine aynı. Eski takipçilerimiz de bu konuda üzülmesin.

Size uzun bir aradan sonra bahsedeceğim filmin ismi ise 2016 yılında vizyona giren korku filmi, Friend Request/Lanetli Mesaj. Filmi daha önce izleyenleriniz varsa geri dönüşünü bu rezalet filmle mi yapıyorsun diyebilir, haklısınız da zaten.
Ancak gelecek zamanlarda size kesinlikle tavsiye edebileceğim filmleri de yazacağım. Zaten o kadar da kötü bir film denemez. Sonunda her ne kadar saçmalasalar da ^^

Her şeyden önce size Lanetli Mesaj filminin konusundan bahsetmek istiyorum.

Lanetli Mesaj Konusu

Üniversitenin sevilen kızlarından olan Laura, sosyal medyada çok aktif bir kızdır. Yaşantısının çoğunu her genç gibi sosyal medyada paylaşmaktadır. Bir gün hiç tanımadığı Mari Na’dan arkadaşlık isteği alır. Mari Na ise hiç arkadaşı olmayan, yapayalnız bir kızdır. Hatta Facebook’taki ilk arkadaşı Laura’dır.

Mari Na aynı zamanda garip bir karakterdir, Laura onu doğum gününe davet etmeyince olay çıkartır ve Laura’ya saldırır. Laura ise onu arkadaşlıktan çıkartır ve aynı gece Mari Na intihar eder. Laura ve arkadaşları için asıl kötü olaylar şimdi başlayacaktır çünkü Mari Na’nın ruhu intikam peşindedir. Alman yapımı Lanetli Mesaj filminin yönetmenliğini Simon Verhoeven üslenmiştir.

Lanetli Mesaj Hakkında
Lanetli Mesaj Hakkında

Şimdi aslında eğer yukarıda filmin konusunu okuduysanız Lanetli Mesaj hakkında beklentiniz yüksektir. Zaten filme ilk başladığınızda da konusu güzelmiş, merak ettiriyor gibi cümleler de kurmuyorsunuz değil.
Ancak bu kadar güzel bir konuya ancak bu kadar rezalet bir film çekilebilirdi. Filmde ilgi çekici hiçbir detay yok. TAMAMEN basit bir şekilde başlayıp bitiyor. Hatta filmin sonunu da tahmin etmek pek zor değil.
Lanetli Mesaj filminin kötü oluşunu ben Simon Verhoeven’e bağlıyorum. Bildiğim kadarıyla Lanetli Mesaj, kendisinin ilk korku filmi deneyimi. E haliyle bu konuda biraz tecrübesiz olduğu için konusu güzel olan bir film böyle kötü bir hâl alabiliyor.

Lanetli Mesaj Hakkında

Filme gelecek olursak; Laura hem sosyal medyada hem okulda çok popüler bir kız. Yalnız olan Marina ise Laura ile arkadaşlık kurmak istiyor ve ona Facebook’tan arkadaşlık isteği atıyor. Laura’da isteğini onaylıyor ve hem sosyal medyadan konuşmaya başlıyorlar hem üniversitede konuşmaya başlıyorlar. Bir gün Laura’nın doğum gününde Marina’da doğum gününe gelmek ister ve Laura’da onu istemediğinden arkadaşlarıyla doğum gününü kutlamayacağını söylüyor.

Aynı gece Laura bir salaklık yapıyor ve arkadaşlarıyla beraber doğum günü partisinden çekildiği fotoğrafları sosyal medyaya yüklüyor. Bu yaptığını neresinden tutsam elimde kalıyor bu yüzden bunun hakkında yorum yapmayacağım. Neyse, Mari Na ise bu fotoğrafları görüyor. Zaten görmemesi imkansızdı. Ertesi sabah okulda Mari Na, Laura’ya çok kızıyor ve ona hediye hazırladığından bahsediyor ve tartışıyorlar.

Daha sonra Mari Na intihar ediyor ve intihar videosunu da okulun internet sitesine yüklüyor. İşte Lanetli Mesaj filminin asıl olayları da bundan sonra başlıyor. Zaten garip garip hareketleri olan Mari Na’nın ruhu Laura ve onun arkadaşlarıyla uğraşıyor.

Lanetli Mesaj Hakkında
Lanetli Mesaj Hakkında (Mari Na karakteri)

Ben bu filmde sonuna kadar Mari Na’ya hak veriyorum, madem arkadaşlık kurmak istemiyorsun o zaman arkadaşlık isteğini onaylamayacaktın. Mari Na’nın sonuna kadar destekçisiyim. Laura ve arkadaşları da iyi ki bu olayları yaşıyor. Siz de Lanetli Mesaj‘ı izlerken bana hak vereceksiniz zaten. Ama eğer bol bol vaktiniz yoksa bu filme vaktinizi harcamayın derim ben. Bunun yerine blogumuzun Film Yorumları sayfasına girerek diğer anlatımını yaptığım korku filmlerini tercih edebilirsiniz 🙂

Lanetli Mesaj hakkında son olarak söyleyeceğim şey ise filmin IMDB puanı 5.3. Yani bu puanı hak ediyor mu emin değilim ama Türk film sitelerinde yerden yere vurulmuş ve 5.3 puanın bile çok yüksek olduğu söylenmiş. Karar sizin. Eğer Lanetli Mesaj filmini izleyecek olursanız lütfen yorum olarak bizimle film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın, hemen aşağıdan Lanetli Mesaj filminin fragmanını da Türkçe Altyazılı şekilde izleyebilirsiniz, iyi seyirler 🙂

Lanetli Mesaj Fragmanı

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.