kulyas-lanetin-bedeli-hakkin

Kulyas Lanetin Bedeli Hakkında

Yunus Şevik tarafından yönetilen Türk korku filmi Kulyas Laneti Bedeli hakkında merak ettiğiniz her şey burada!

İçindekiler

Kulyas Lanetin Bedeli, “Çeken Adam” lakaplı Yunus Şevik tarafından yönetilen Türk korku filmidir. 2019 yılında yayınlanan film, IMDB’de 6.5 puana sahiptir.

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, başta büyük önyargıyla başlamış olsam da filmin tamamına baktığımız zaman ortaya pek de fena sayılmayacak bir film çıkmış.  Şimdi Kulyas Lanetin Bedeli hakkında detaylara bakalım.

Kulyas Lanetin Bedeli Konusu

Yüzyıllar önce büyücü Potifar tarafından hapsedilen Kulyas kabilesinin cinleri insanoğlunun hırsı yüzünden yıllar sonra serbest kalmıştır. Cin kabilesinin lideri Mureh insanlarla bedeli ağır olan bir anlaşma yapar. Anlaşma karşılığında her yıl bir insan kurban alacak ve aldığı bedeni kullanarak insana dönüşebileceklerdir. Aradan geçen zamanda aldıkları canlara doymayan Mureh yeni kurbanlarını beklerken Anıl, Görkem, Beyza ve Defne adında dört genç düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışması için Mureh’in yaşadığı deli gelin kasabasına gelirler. Tarif edilen oteli bulamayınca köyün hocası Kanber hoca gençleri misafirhaneye yerleştirir. Artık gençler için kabus dolu bir serüven başlamıştır çünkü içlerinden birisi köyün soyundan gelmektedir ve gençler olacaklardan habersizlerdir. Bir kısır döngünün içerisine düşen gençler köyün sınırlarını zorlayarak cinlerin vahşetinden kurtulmaya çalışacaklardır.

Kulyas Lanetin Bedeli filmi konusu, oldukça klişe gibi gözükebilir. 4 arkadaş, insanların konuşmadığı ve garip garip baktığı köy, cinlerle anlaşma… Ancak bu sizi filmi izlemekten alıkoymasın. Hatta özellikle arkadaşların seyahate çıktığı filmleri izlemeyi seviyorsanız hiç zaman kaybetmeden izleyin.

kulyas-lanetin-bedeli

Kulyas Lanetin Bedeli

Kulyas Lanetin Bedeli Hakkında

Kulyas Lanetin Bedeli hakkında söyleyebileceğim en olumsuz şey, 4 arkadaşın da oyunculuklarının birbirinden kötü olması diyebilirim. Filmde oyunculuğunu beğendim, kötü olduğu sırıtmayan tek kişi “Kanber Hoca” adındaki Halil Kumova idi. Onun dışında her birkaç dakikada bir kötü oyunculuk sebebiyle sırıtabiliyorsunuz.

Oyunculuklara fazla takılmayan biriyseniz, genel olarak konuya ve sürükleyiciliğine bakıyorsanız bu durumu hiç umursamayın ve filmi izleyin.

Öncelikle, filmin çekildiği köy ve bahsi geçen “Deli Gelin Kasabası” gerçekten anlatılan konu için biçilmiş kaftan. Atmosferiyle ve gerçekten bir korku filmine uygun oluşu oldukça hoşuma gitti.

Kulyas Lanetin Bedeli filmini izlerken, birkaç kişi dışında konuşan insan görmeyeceksiniz. Kasabadaki insanlar, köye gelen yabancılarla hiçbir şekilde iletişim kurmuyorlar ve zaten köyde pek de bir “insan” görmeniz mümkün değil.

Film, genellikle 4 arkadaş ve Kanber Hoca arasında geçiyor. Filmin sonunda ise “vay be” dedirten durumlara rastlamanız mümkün. Hatta, filmin yarısına kadar “acaba kapatsam mı” diye düşündüğüm filmi bitirdiğimde “iyi ki izlemişim” dedim. Kulyas Lanetin Bedeli hakkında söylenecek tek şey: İzleyin!

Kulyas Lanetin Bedeli İzlenir Mi?

Kulyas Lanetin Bedeli izlenir mi? Evet.

Türk korku filmi klişelerinden sıkıldıysanız tabii ki size hitap eden bir film değil ancak Türk korku filmleri izlemeyi seviyorsanız Kulyas Lanetin Bedeli son birkaç yıldır izleyeceğiniz en iyi film olabilir.

Özellikle Türk yapımı korku filmlerinin sığlığı, basitliği, iğrenç seslerinin olmadığı bir film Kulyas.

Eh, sadece oyunculuklar kötü ama ona da katlanırsınız 80 dakika. 🙂

Kulyas Lanetin Bedeli İzle

Kulyas Lanetin Bedeli filmini Youtube üzerinden full olarak izleyebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir