Karanlık Sular Hakkında

Merhaba arkadaşlar, bugün size Korku – Gerilim filmi diye geçen ama bence sadece gerilim filmi olan The Shallows yani Karanlık Sular hakkında söyleyeceklerim var.

Karanlık Sular Hakkında

İlginçtir ki, ben bu filmi Netflix’de “belgeseller” kategorisinde buldum. İyi ki de bulmuşum diyorum şimdi. Ben zaten vahşi hayvanların olduğu filmleri severim. Mesela şu an bu yazıyı yazarken aklıma geldi, Vahşi Irk. Bence harika bir filmdi. Tabii seneler önce izlemiştim, tekrar izlemekte fayda var ama çok güzeldi diye hatırlıyorum. Her neyse. Bir örnek daha, Açık Deniz. Hatta bu filme çok benziyor da diyebilirim. Zaten öyle de ümit ediyordum. Veya Jaws. Klasiklerden değil mi? Bir zamanlar insanlarda sırf bu yüzden deniz fobisi başlamıştı.

Büyük bir merakla Netflix üzerinden Karanlık Sular filmini açtım. Film asıl meseleye tam yerinde giriyor ve güzel de bir sonla da bitiriyor, çok hoş. Son zamanlarda böyle bir film izlememiştim. Film aynen başladığında da profesyonelliğini korudu.

Emin olun, Karanlık Sular filmini izlerken kalp atışlarınız hızlanacak ve sanki siz yaşıyormuşsunuz gibi panik olacaksınız. Öyle heyecanlı bir film yapmışlar ki… Zaten ilk 15 dakikadan sonra filmin sonunu merak ediyorsunuz ve hiç yerinizden bile kıpırdamadan filmi bitirmek zorunda kalıyorsunuz.

Madem öyle, hadi Karanlık Sular filminin konusundan bahsedelim biraz.

Karanlık Sular Konusu

“Nancy isminde genç bir sörfçü, sörf yapmak üzere Meksika’ya gider. Her şey güzel giderken, Nancy tatilini yapıp, sörf yaparken birden bire köpekbalığı saldırısına maruz kalır. Nancy artık hayatta kalma mücadelesi vermek ve köpekbalığından kurtulmanın yollarını aramak zorundadır.”

Karanlık Sular filminin konusu bu şekilde. Oldukça ilgi çekici, değil mi? Eğer deniz temalı bir gerilim filmi arıyorsanız ve hala izlemediyseniz bence bu filmi mutlaka izleyin, pişman olmayacaksınız.

Nancy, filmde köpekbalığından sadece kaçmak yerine onunla mücadele ediyor. Köpekbalığını öldürmenin planlarını yapıyor. Hatta o kadar yaralanmasına rağmen bu kadar aksiyonda bulunuyor. Fazla profesyonel. Veya buna saçmalık diyenleriniz de olacaktır. Kesinlikle tartışılabilir bir mesele bu.

Yani kız ciddi yaralar alıyor fakat yine de bayılmıyor veya bitkin düşmüyor. Benim gözüme çarpmıştı mesela. Kız çoğunlukla yerinde bile durmuyor.Tabii şunu da unutmayalım, kız aynı zamanda iyi bir tıpçı. Doktor veya öğrenci mi onu bilmiyoruz ama tıp ile ilgili terimleri oldukça profesyonel bir şekilde kullanıyor, kendi yaralandığı yerleri açıklarken. Bu yüzden mücadele ederken soğukkanlı davranıyor olabilir.

Karanlık Sular hakkında söyleyeceğim negatif bir şey daha var. Nancy, birkaç kişinin ölümünü canlı canlı izliyor. Bilirsiniz, normal bir ölüm bile değil bu. Köpekbalığı saldırısı sonuçta. Ama, bu Nancy’nin umurunda bile olmuyor. Sanki daha önce köpekbalıkları tarafından parçalanmış insanları izlemiş gibi davranıyor yani. 🙂 Benim gözüme batan bir şey bu. Siz de aynı şeyi düşünecek misiniz, merak ettim açıkçası.

The Shallows yani Karanlık Sular hakkında söyleyeceklerim bu kadardı. Siz Karanlık Sular filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen ne düşündüğünüzü hemen aşağıdaki yorum kısmından belirtin, iyi seyirler. Hemen aşağıdan ise Karanlık Sular filminin fragmanını da izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.