karahan-online-kapandi

Karahan Online Kapandı Mı?

Türkçe MMORPG‘ler arasında en popüler oyunlardan biri olan Karahan Online, birkaç gündür oyuna ve web sitesine erişim sorunları yaşıyor. Hâliyle, oyuncular da oyunun kapandığını düşünüyor. Oyunun Türkiye yayımcısı Mayn Games ise hiçbir açıklama yapmıyor. Peki Karahan Online kapandı mı? İşte merak edilen tüm detaylar.

Pay to Win MMORPG oyunlar arasında yer alan Karahan Online, zaten yıllardır yönetim ile alakalı sorunlar yaşıyordu.

Oyunu iyi bir şekilde yönetmemeleri, yüksek seviyede Pay to Win öğeler barındırması ve oyuna yeni oyuncuların başlamıyor olması bir yana; yöneticilerin resmi forumlarda oyuncuları tehdit ettiğine bile rastlanıyordu.

Herkesin “iyi bile dayandı” dediği Karahan Online, muhtemelen kapandı ve hiçbir açıklama yapılmadı.

Karahan Online Discord sunucusunda, GM’lerin yaptığı açıklamalara göre sunucuların hepsini kaybettiler ve geliştirici firma da onları desteklemedi. Bu, tamamen onların açıklaması.

Karahan Online Kapandı  Mı? – 2021

Karahan Online, sunucuların kaybedilmesi sebebiyle kapandı. Artık Mayn Games ve Karahan birlikteliği olmayacak.

Orijinal adı Twelve Sky 2 olan oyunun, resmi Türkiye sunucusunun ne olacağı ya da herhangi bir firmayla devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor.

Karahan yönetim ekibi, arkasında on binlerce Türk Lirası harcayan ve oyuna bağlı oyuncuları arkasında bıraktı ve hiçbir açıklama bile yapmadan “kaçtı”. Bakalım, gelecekte neler olacak.

Karahan kapandığı için üzülmeyin. MMORPG listesini ziyaret edin ve hemen kendinize yeni bir oyun seçin: https://enestalha.com/mmorpg-listesi/

Karahan Online Nasıl Oynanır? – 2021

Mayn Games’in yayımcısı olduğu Karahan Online kapandığı için, Türkçe olarak Karahan oynamak artık mümkün olmayacaktı ancak Genius Orc adlı şirket oyunu satın alarak oyunu sıfırdan başlattı.

Eğer yeni sunucular arıyorsanız resmi sunucu olan Genius Orc oynayabilir ya da Twelve Sky 2 pvp server arayabilirsiniz.

Paylaş

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.