kara büyü filmi

Kara Büyü Filmi Hakkında

Paranormal korku filmleri arasında en sevilenlerden biri olan Drag Me To Hell yani Kara Büyü filmi hakkında şahsi yorumum ve daha fazlası.

Herkese selamlar. Size şimdi çok eskiden seyrettiğim ve dün aklıma geldiği için tekrardan izlediğim bir korku filminden bahsedeceğim. Filmimizin orijinal adı Drag Me To Hell. Türkçe ismi ise Kara Büyü. Korku filmi izlemeyi seven herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm bu film hakkında bir şeyler duymak istiyorsanız Kara Büyü filmi hakkında yazdıklarımı okumaya devam edin. Öncelikle filmimizin konusunu açıklamakla başlayacak ve ardından filmden bahsedeceğim. (Kesinlikle korku filmi arayanlar için birebir.)

Kara Büyü Filmi Konusu

Banka memuru olan ve kariyerinde yükselmeye çalışan Christie, bir gün işinde çalışırken yaşlı bir kadın müşteri gelecektir. Kötü ruhlarla iletişim hâlinde olan bu büyücü kadın, Christie Brown’ı lanetleyecektir ve Christie ruhunu kurtarmanın yollarını arayacaktır. (Drag Me To Hell IMDB)

Kara Büyü Filmi Hakkında

Ben bu filmi ilk defa daha çocukken izlemiş ve oldukça beğenmiştim. Şimdi tekrar izlediğimde yine beğendiğimi fark ettim. İlk olarak şunu söyleyeyim. Tamamen klişe ve standart bir konusu var. Gerçekten öyle. Ancak izlerken asla sıkılmayacağınız, zaman zaman gerileceğiniz ve sonunda da oldukça şaşıracağınız bir film sizi bekliyor diyebilirim. Zaten, son yıllarda özgün bir şeyler izlemek pek mümkün değil.

Christie ismindeki bankacı kadının etrafında şekilleniyor olaylar. Bankaya yaşlı bir kadın geliyor ve borç süresinin dolduğunu, biraz daha süre tanınmasını istiyor. Eh, Christie’de yardımcı olamayacağını söylüyor. Ardından yaşlı kadın, Christie’ye Kara Büyü yapıyor ve olaylar bundan sonra gelişiyor.

Kara Büyü filmi hakkında tek bir şey söylemem gerekseydi, filmin sonunun sizi oldukça sinir edeceği olurdu herhalde. Yani öyle bir şey gerçekleşiyor ki, sinirden filme de sövebilirsiniz, karaktere de. Ancak bunu dedim diye filmin kötü olduğunu falan çıkarmayın sakın, öyle değil. Sadece TAMAMEN ters köşe bir finali var. Aslında tahmin etmesi çok zor değil ama… Yine de biz öyle kabul edelim. 🙂

Kara Büyü Filmi Yorumları

Drag Me To Hell Sylvia Ganush

Sylvia Ganush ismindeki bu büyücü kadın, yaptığı kara büyüden sonra ana karakterimiz kötü olaylar yaşamaya başlıyor. Evde yalnızken saldırıya uğruyor, bir şeylerin varlığını hissediyor vesaire. Ancak, filmin başlarında gittiği falcı ona laneti bozabilmesi için birkaç yol gösteriyor. Bunları deneme aşaması bile oldukça gerici ve sinir bozucu.

Kara Büyü Filmi İzlenir Mi?

2009 yapımı doğaüstü korku filmleri arasında favorilerden sayılan Drag Me To Hell, çıktığı yılın hakkını veriyor bize ve oldukça gerilim dolu bir korku filmi izletiyor. Aynı zamanda filmin bir sürü ödül aldığının altını çizmeliyim. Scream Awards ve Satürn Ödülleri töreninde en iyi korku filmi ödülünü kazanan bu film, dünya çapında 90 Milyon Dolar hasılat elde etti. Bu, oldukça iyi bir rakam.

Ben, eleştirilerden de tam not alan bu filmi sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. 2020 yılında hâlâ bu filmi izlemediyseniz, hiç düşünmeden izleyin zira çok şey kaçırıyorsunuz.

Siz Kara Büyü filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen hemen aşağıdaki yorum kısmından Kara Büyü filmi hakkında yorum yapmayı unutmayın. Aynı zamanda aşağıdan fragmanı da izleyebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 

2020’de vizyona girecek korku filmleri hakkında bilgiler öğrenmek isterseniz yazımı okuyabilirsiniz.
Netflix En İyi Korku Filmleri hakkında da yazımı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Oldukça iyi bir korku filmi listesi olduğunu düşünüyorum.

Kara Büyü Filmi Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.