İki Filmi Hakkında

Türkiye'nin en kötü korku filmi olan "İki" Filmi hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

4 Ağustos tarihinde vizyona giren ve reklamını “cin, şeytan hatta dini korku kaynağı olarak kullanmayan” diye yapan İKİ korku filmini vizyona girdiği gün izleme fırsatı buldum ve İki filmi hakkında bazı şeylerden bahsedeceğim ve bu yazıyı fazla uzatmayacağım.

Zaten böylesine kıytırık bir film için uzunca yazmaya bile değmeyecektir. Film dememe de bakmayın. İki filmine film demeye bile zorlanıyorum aslında.

İki Filmi Hakkında

Ülkemizde korku filmleri genelde cinleri ele aldığından sayın yönetmenimiz de farklı bir temada film yapmak istemiş belli ki. Ancak olmamış. Lütfen Türkler cinli film yapsın dedim bu filmi izledikten sonra. Bundan böyle İki filmi bu zamana dek izlediğim en berbat ötesi film olarak aklıma kazındı. Eminim ki filmde oynayan oyuncular bile oynadığı filmden utanmıştır. Umuyorum ki İki filmi vizyondan kalktığı an Türk sinemasından tamamen silinir. Bu kadar filmi yerdiğim yeter. Filmden bahsedeyim biraz.

Öncelikle sebebini anlayamadığımız bir şekilde bir aile yeni bir eve taşınıyor. Evet gerçekten eve neden taşındıklarını bilmiyoruz. Hatta bir sahnesinde kadın ben bu eve taşınmak istemedim diyor. Kocası da ben mi istedim diyor. Evet onlar bile bilmiyor 🙂 Yine sebebini anlamadığımız şekilde kadının psikolojisi bozuk. Yine anlayamayacağınız şekilde evin bahçesinde yaşlı bir adam sürekli öldür onu diye mesajlar veriyor. Bu arada sahneler kesik kesik olduğu için filmde konuyu bile anlayamayacaksınız bunu da söyleyeyim.

Mesela 2 dakika şimdiki zamanı gösteriyor ardından geçmişe falan gidiyor, rüyasından kalkıyor falan. Anlayamadık ama sanırım bu öldür onu diyen yaşlı amca filmin kötü karakteri. Filmin başından başlıyor öldür diyor ve kadın da filmin sonunda kızını boğarak öldürüyor. Evet arkadaşlar film bu kadar. Film korku öğesi içermiyor. Dram desen o da yok. Neden böyle bir film yapmak istemişler anlamış değilim. İzlemeyin, izlettirmeyin. Bu arada bahsetmeden edemeyeceğim, oyuncular filmden daha berbat durumda.

12.07.2019 Güncellemesi: Çok uzun bir zaman geçmiş. Bunu yazdığıma pişman değilim, film hala aklımda. Gerçekten rezalet ötesiydi. Dilediğim gibi de olmuş. Film her yerden silinmiş. Hatta filmin fragmanını bile silmişler. Çok iyi olmuş, çok mutlu oldum. Umarım bir daha böyle bir film çekmezler. Bence siz bu yazıya uğradıysanız, boş verin. Sizi ben diğer anlattığım korku filmlerine yönlendireyim. Korku filmleri hakkında yazdığım kategoriye bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz.

Hatta 2020 yılında vizyona girecek korku filmleri başlığıma da giderek güncel filmleri öğrenebilirsiniz.

Yine de, yine de ve  yine de uyarılarıma aldırış etmeden filmi izlemeyi düşünüyorsanız önce İki filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz…

9 Yorum

  1. cemal altıntaş Cevapla

    Canları sıkılmış bir korku filmi yapalım demişler sanırım senaryo da öyle ahım şahım değil. Hiç biri bir testere serisi olamaz şimdiye kadar gördüğüm ve etkilendiğim en sağlam korku filmidir. İnsanın uzun etkisinde kalması olağan bir film. 🙂 Bunlar biraz iyi çin korku filmlerini izleseniz onlar komedi resmen 😀

  2. Adsız Cevapla

    film izlemek istersen size 720pizle sitesini önerrim ben ordan izliyorum kullanıcı adım jdsezer sağlam filmler yüklüyor her hafta 5 film geliyor %100 iletişim'den sorulara cevap'ta yazıyor sahibini tanımıyorum vaktini boşuna harcamızlar keşke biraz yorumlar'ı okuyarak izleseymissin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.