İç Giyimde Fark Yaratın

İç giyim, tekstil sektöründe en çok rağbet gören ve pazar payı çok yüksek olan ürünlerden bir tanesidir. Kadın veya erkek fark etmeksizin farklı firmalar tarafından her sezon yeni tarzda iç giyim ürünleri tasarlanıp satışa sunulmaktadır.

Son yıllarda iç giyimde de farklılık ve yenilik arandığından dolayı sektörün daha çok rağbet görmesi sağlanıyor ve her geçen gün pazar payı yükseliyor. Bu da ürün satışında artışa ve çeşitliliğe sebebiyet vermektedir.

Bu kadar çok ürün çeşitliliğinden dolayı kadınların aklında bir soru oluyor: Kadın iç giyim nasıl olmalı? Son derece önemli parçalardan biri olan çamaşır modelleri seçilirken ayrıca bir önem vermek gerekmektedir. Bu yüzden iç giyimin nasıl olacağı konusunda çok fazla fikir ayrılıkları olabiliyor.

Şunu bilmelisiniz ki; iç giyimi günlük olarak, özel günlerde giymek için, etkinlikte giymek ve sporlarda kullanmak için ayrı ayrı parçalara bölmeniz gerekiyor. Her birinde farklı modellerde iç çamaşırı kullanmalısınız. Örneğin, kadınlar arasında oldukça büyük bir öneme sahip olan spor iç giyimde mutlaka pamuklu çamaşırlara ihtiyacınız olacaktır. Sadece bu da değil, terletmeyen, emici ve nem transfer özelliği olan kumaşlardan üretilmiş çamaşırlar kullanmalısınız. Böylelikle verimli bir spor geçirebilirsiniz ve kendinizi iyi ve daha rahat hissedersiniz. Kullanmadığınız takdirde, nem kaçamaz ve daha sonra enfeksiyona yol açabilir. Pamukluların yanı sıra bir de sağlığınız için bunları kullanabilirsiniz: mikrofiber, naylon ve polyester.

Günlük olarak kullanacağınız çamaşırlarda ise pamuklu çamaşır tercih etmelisiniz. Pek de seksi bir tercih sayılmaz ancak emin olun en sağlıklısı pamuktan yapılmış olan çamaşırlar. Çünkü, cildinizin nefes almasını sağlayacaktır bunlar. İpek ve sentetik kumaşlar cildinizi nefes aldırmadığı için, enfeksiyon kapma riskinizi çok fazla arttıracaktır. Bu yüzden siz siz olun, pamuklu çamaşırları tercih edin ve pamuklu olmayanları sadece özel günler için sınırlayın. 

İç giyimde önemli olan şey sadece kumaşı değil elbette. İç çamaşırlarının aynı zamanda sıkı ve rahatsız edici olmaması gerekiyor. Sizi sıkan çamaşırlar egzama gibi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Kısacası; bedeninize en uygun olan çamaşırı ve pamuklu olanı çamaşırları tercih edin.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.