Hustle Castle Hakkında

Herkese tekrardan merhaba, yine bir mobil oyun ile birlikteyiz. Daha önce Hustle Castle oyununa telefonunuzun mağazasında rastladığınıza eminim. Ben yıllarca bu oyuna rastlıyordum fakat şimdilerde
kafama esti ve oyunu indirdim. Bu yazıda sizlere Hustle Castle hakkında kısa süren deneyimlerimi paylaşacağım. Bu yazıya Hustle Castle rehberi okumak için ulaştıysanız, yine sizin için oyun hakkında temel bilgileri de veriyor olacağım.
Daha önce burada sizlere onlarca mobil oyunlar hakkında rehberler sundum ve oyunlar hakkında deneyimlerimi sundum. Mobil MMORPG oyunlarının bazısını saymazsak, size anlattığım en iyi ve en eğlenceli oyun bu olabilir. Tek korkum, oyunun ileride kendini tekrar edip etmeyeceği. Oyunu yıllardır oynayan kişilerle iletişim kurdum. Bunların bazısı Hustle Castle’ın ilerleyen seviyelerde daha eğlenceli olduğunu savunurken, bir kısmı da oyunun kendini tekrar ettiğini savundu. Her neyse, şu an kendim çapımda bir şeyler yapmaya çalışıyorum ve şu an gerçekten eğleniyorum. Eğer oyun kendini tekrar ederse size bildireceğimden emin olabilirsiniz. 🙂

Şimdi. Hustle Castle hakkında ilk olarak söyleyebileceğim şey, oyunun Orta Çağ’da geçiyor oluşu. Oyunumuzda Orta Çağ’da bir kalenin komutanıyız. Kalenize yeni binalar dikebilir, bunları geliştirebilir ve kale sakinlerinizi bu binalarınızda çalıştırabilirsiniz. Kalenizdeki sakinlerin her biri savaşçı değil. Sakinlerinizi ayarlarken tamamen özgürsünüz. İsterseniz birini ordunuza alıp, itemlerle donatırsınız. İsterseniz hazineci yaparsınız ve size saatlik para üretmesini sağlarsınız. Fakat, bu sakinleri ayarlarken şuna dikkat edin. Yıldız sayısı 1 veya 2 ise onu ordunuza almanın bir anlamı olmaz. En az 3 yıldız olan sakinlerin ordunuzda olduğuna emin olun. Hustle Castle’da hikaye sistemi de mevcut. Yani aslında oyunun hikayesine göre kalenin prensesi kaçırılıyor ve biz de prensesi kaçıran yaratıkların peşinden giderek etapları tamamlıyoruz.  Bu etapları tamamladıkça hazine ve para kazanıyoruz.

Bazı etaplarda ise yeni sakinler bulabiliyoruz. Yeni sakinleri sadece buradan kazanmak zorunda da değiliz. Aynı zamanda bir erkek ve kadın sakini çiftleştirerek yeni bir sakin ortaya çıkarabiliriz. Bunun yıldızı ise tamamen şansa bağlı. Yani 3 yıldız erkek ve kadından doğan çocuk illa 3 yıldız olmak zorunda değil. Tabii büyük ihtimalle 3 yıldız olur. Sadece olmazsa neden olmadı demeyin diye söylüyorum.

Hustle Castle PvP Sistemi

Hustle Custle’da “Arena” adı verilen bir PvP sistemi de bulunuyor. Gücü size yakın olan kalelerle eşleşiyorsunuz ve birinci olmaya çalışıyorsunuz. Bulunduğunuz konuma göre size belli bir Cesaret Nişanı veriyor ve Arena Mağazasında bu puanı harcayabiliyorsunuz. Oyunda belli zamanlarda haritalarınızda istilalar oluyor. Yani kurtardığınız toprakları yaratıklar yeniden istila ediyor. Eğer size verilen süre içerisinde bu istilaların her birini temizlerseniz her biri için birer sandık alacaksanız ve hepsini tamamladığınızda da size büyük bir sandık verecek, bundan çok daha değerli eşyalar çıkıyor.

Oyunda Dövüşçü Eğitim Odası, Darphane, Mutfak gibi sakinlerinizi geliştirebileceğiniz yerler var. Dövüşçü Eğitim Odasında askerlerinizin seviyesini, Darhane’de Hazineci seviyenizi ve Mutfakta da Aşçı seviyenizi geliştiriyorsunuz. Bu seviyeler, sakininizin daha da güçlenmesi ve daha yüksek seviyeli eşyalar takabilmesi için zorunludur.
Hustle Castle’da daha sayamayacağım birçok farklı fonksiyon ve özellik bulunuyor. Her birine bu yazıda değinirsem karışacağını düşünüyorum. Bu sebeple Hustle Castle hakkında yapabileceğiniz diğer şeyler hakkında yeni bir yazı hazırlayacağım. Hatta oyunu oynadığım sürece bunu yazı dizisi hâline de getirebilirim. Eğer bunu yapacak olursam, yine bu sayfadan duyururum.

Şimdilik Hustle Castle hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Hustle Castle oyununu IOS ve Android cihazınız için aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. Oyunda takıldığınız her sorunu yorum olarak yazabilirsiniz. İyi oyunlar. 🙂

Google Play Store’dan Hustle Castle indirmek için buraya tıklayın.
App Store’dan Hustle Castle indirmek için buraya tıklayın.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.