Hüddam Filmi Hakkında

Hüddam filmi 2015 yılında vizyona giren yönetmenliğini ve yapımcılığını Utku Uçar’ın üstlendiği Türk korku filmidir. Hüddam filmini şimdi izledim ve hakkında bir yorum yapmazsam olmazdı 🙂 İzlemeyi düşünenler için kısa bir şeyler söylemem gerekirse klişe cinli filmlerden değil. Yani cinli bir vaka yaşanır ve cinci hoca gelip olayı düzeltir mevzuları biraz daha derin ve karışık. Bu yüzden filmi mutlaka izleyin 🙂

Hüddam Filmi Hakkında
Hüddam Filmi Hakkında

Hüddam Konusu

Filmde Can, annesi Derya ile beraber yaşamaktadır. Bir süre sonra annesi normal olmayan davranışlar sergiler ve bilmediği dillerde konuşmaya, yazmaya başlar. Bu olaylarla beraber ailenin psikolojisi bozulur ve Can, bu olayın üzerine gitmeye başlar. Can olayları araştırdıkça, bu yaşananların ananesine ve dedesine kadar gittiğini öğrenir. Olayları açığa çıkarmak ve yaşananları düzeltmek için memleketlerine giderler. Orada Hüddam ilmi hakkında bilgili Asaf ile tanışır. Asaf, ruhlar aleminde yaşayan tarikatın büyüsünü çözmek için uğraştıkça olaylar daha da şekillenir ve içinden çıkılmaz bir hâl alır.

Hüddam Filmi Hakkında

Kendime izleyecek yeni korku filmleri ararken daha önce adını sıkça duyduğum Hüddam filmi aklıma geldi. Filmi izlemeye başladığımda fark ettiğim en belirgin şey, oyunculukların berbat ötesi olduğu ve yersiz müziklerdi. Filmin en ürkütücü kısmında sizi güldürecek müzikler çalabiliyor buna temkinli olun 🙂 Müzikler yersizdi ama diğer Türk korku filmlerinde aniden korkutan müzikler yada sesler de yoktu. Bu yönüyle diğer filmlerin bir tık üzerinde.
Bununla beraber oyunculuklar. Oyuncular çok başarısızdı. Bazı sahnelerde kahkaha atmamak için zor tuttum kendimi. Oyuncuların tek hoşuma giden kısmı, İbranice ve Aranice konuşma sahneleriydi. Bu sahneler gerçekten başarılıydı. Hatta beklenmeyecek kadar başarılı. Neyse.

Hüddam filmini izlemeye başladığınızda sürekli merak edeceksiniz. Tek solukta filmi izleyeceksiniz. Filmi beğenmeseniz bile sonunda ne olduğunu merak edeceksiniz kesinlikle. Zaten Hüddam, klişelerden uzak bir yapım olmuş. Yani bir sonraki sahnede ne olduğunu kestiremeyebilirsiniz. Bu sefer cinci hoca yok. Aslında var ama biraz daha farklı bir şekilde.

Diğer filmlerde bol bol kan olur, uçma, kaçma olur. Hatta aniden düşen eşyalar, yüksek sesli gerilim müzikleri olur. Hüddam‘da bunların hiçbiri yok. Sizi tamamen senaryo ile korkutmayı hedeflemişler ve bunu başarabildiklerine inanıyorum. Filmin düşük bütçeli olduğu da belli olmuyor değil. Bu yüzden görsel olarak bir beklenti içine girmeyin. Hüddam‘ı bitirdiğinizde ise aklınızda bir çok soru işareti kalacak. İkinci filmde çekilseydi iyi olabilirdi bu soru işaretleri için. Ancak filmin 3 sene önce çıktığını düşünürsek geç kalınmış.

Filmde Asaf diye bir karakter var. Filmin ortasında katılıyor. Sanırım Hüddam‘ın en başarılı oyuncusu Asaf karakteriydi. Adam oynamamış resmen yaşamış filmi. Hareketleri, konuşması çok güzeldi.

Diyeceğim o dur ki eğer vaktiniz varsa Hüddam filmini izleyin derim ben. Müzikler ve oyunculuklar hariç film gayet güzeldi. Senaryosu olsun, kurgusu olsun her şey çok iyiydi. Umarım ki Hüddam 2‘yi de çekerler ve kafamızdaki soru işaretlerine cevap buluruz. Film böyle çok havada kalmış. Hüddam filmi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Hüddam filmini izlemeyi düşünüyorsanız önce aşağıdaki bağlantıdan fragmanı izlemeyi unutmayın. Lütfen Hüddam hakkında ki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşın. İyi seyirler 🙂

Hüddam Fragmanı

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.