hogwarts legacy çıkış tarihi

Hogwarts Legacy 2022’ye Ertelendi

Portkey Games tarafından geliştirilen yeni Açık Dünya RPG oyunu Hogwarts Legacy çıkış tarihi ertelendi. İşte çıkış tarihi ve oyun hakkındaki detaylar.

Harry Potter evreninde geçen Açık Dünya RPG oyunu Hogwarts Legacy‘nin çıkış tarihi 2021 idi ve bu yıl içinde kesin çıkması bekleniyordu ancak Hogwarts Legacy Twitter hesabından yapılan açıklamayla oyunun 2022 yılına ertelendiği duyuruldu.

Hogwarts Legacy Hakkında

Harry Potter evreninde geçen Açık Dünya MMORPG oyunu olan Hogwarts Legacy, Warner Bros Games’in alt şirketlerinden biri olan Portkey Games tarafından geliştirilmektedir.

Daha önce popüler mobil AR oyunu Wizards Unite ve Hogwarts Mystery gibi oyunları da yine aynı şirket geliştirmişti.

Harry Potter haritasında büyücülük dünyasına adımınızı atarak kendi maceranızı yazabileceksiniz. Oyunda fantastik canavarları keşfedebilir, kendi özel iksirlerinizi hazırlayarak büyü yapma konusundaki yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Hogwarts Legacy hangi dönemde geçecek diye merak edenlere cevap vermiş olalım. Oyun 1800’lü yıllarda Hogwarts’ta geçecek.

Harry Potter evreninin kesinlikle bir RPG oyununa ihtiyacı olduğunu senelerdir söylüyordu herkese. Böyle devasa bir dünyanın RPG’si gerçekten eğlenceli olacaktır.

Ancak ne yazık ki biraz beklememiz gerekiyor. Peki Hogwarts Legacy ne zaman çıkacak?

Hogwarts Legacy Çıkış Tarihi

Twitter üzerinden yapılan açıklamada net bir tarih verilmedi ancak 2022 yılında çıkış yapacağı belirtildi. Direkt Twitter üzerinden okuyabilir ya da tartışmalara katılabilirsiniz.

Bana kalırsa oyunun ertelenmesi oldukça normal zira çok büyük bir evren hakkında bir RPG oyunu olacak. Karşımıza sorunsuz ve gerçekten Harry Potter evrenini hissedebileceğimiz bir oyunun gelmesi çok daha iyi olacaktır. Sanırım 1 yıl daha bekleyebiliriz.

Bakalım zaman çıkış tarihi konusunda neler gösterecek bize. Eğer çalışmalar hızlanırsa zamanı belki de geriye çekebilirler. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.