Helak Kayıp Köy Hakkında

Türk korku filmi olan Helak Kayıp Köy izlenir mi diye merak edenler için Helak Kayıp Köy hakkında bilinmesi gerekenler!

Merhaba arkadaşlar, yeni bir korku filmi anlatımında daha beraberiz. Bugün size Helak Kayıp Köy hakkında bir yazı yazacağım. Helak Kayıp Köy filmi, Özgür Bakar yönetmenliğinde çekilen Türk korku filmidir. 22 Mayıs 2015 tarihinde Türkiye’de vizyona girmiştir.

Ben Özgür Bakar’ı, Deccal serisinden tanıyorum. Deccal filmi benim gözümde pek de kötü sayılamayacak bir filmdi. Gerçi, sadece ilk filmi çok iyiydi. İkinci film yine pek iyi sayılmazdı.  Deccal filminin kalitesine güvenip Helak Kayıp Köy filmine de bir heves başladım. Zaten filmi Youtube üzerinden izleyebiliyorsunuz.

Oyunculuklardan mı başlayayım, konunun sığlığından mı başlayayım bilemedim ama bence gerçekten çok kötü bir film Helak Kayıp Köy. Yani vaktiniz varsa izleyin demeyeceğim zira vaktiniz varsa bunu sıradan bir yabancı korku filmleriyle daha iyi bir şekilde doldurabilirsiniz. Ha, illa Türk korku filmi izleyeyim diyorsanız, orası ayrı mesele. Konuya derinlemesine girmeden önce sizinle Helak Kayıp Köy filminin konusunu paylaşmak istiyorum.

Helak Kayıp Köy Konusu

Özkan ailesi bir suç olayına bulaşır ve bu dertten kurtulmak için ıssız, kimsenin bilmediği bir köyde saklanırlar. Köyde güvende olduklarını zanneden aile, geldikleri köyde bazı doğaüstü olayların gerçekleştiğine tanıklık ederler. Köyden ayrılmaya çalıştıkça, geçmişleri de peşinden gelecektir ve köy onlar için bir kabus olacaktır.

Ayrıca dipnot olarak düşeyim. Helak Kayıp Köy filmi; Aksaray, Nevşehir ve Tuz Gölü çevresinde çekilmiş.

Helak Kayıp Köy Hakkında

Oyunculukların inanılmaz kötü oluşu, daha filmin başında kendini hissettirecek size. Hatta, filmin başlarında kapatıp açtım defalarca. Zorla izlemeye çalıştım yani filmi. Filmi bitirmem sanırım 3 günümü aldı. Bir türlü sonu gelmek bilmedi. Mesela size ilginç bir sahneyi aktarayım: Adamın oğlunu “cinler” kaçırıyor, “cin” odaya kapatıyor ve bu herkesin gözü önünde oluyor. Kimsenin umurunda olmuyor. O kadar doğal ve olağan karşılanıyor ki. Birkaç dakika sonra gayet normal bir şekilde çocuğun babası, oğlumu odaya kapattılar diyor. 🙂

Bu ve bunun gibi çok fazla sahne var Helak Kayıp Köy filminde. Helak Kayıp Köy hakkında söylenecek en iyi şey, belki Türk korku filmi kıtlığında izlenilebilir olmasıdır. Onun haricinde, kayda değer hiçbir şey yok. Türk korku filmi piyasasının da geldiği noktayı biliyorsunuz dostlarım. Film çıkmıyor, çıkanlar da izlenemeyecek kadar kötüler. Afişten kaybediyorlar bir kere. Adamlar afişteki imla kurallarına bile dikkat etmiyorlar! Artık bilerek yaptıklarını düşünmeye başlayacağım.

Unutmadan, belki bir güzel şey daha vardır. Filmin sonuna kadar kafanızda bazı soru işaretleri oluyor. Mesela: “Bu aile neden burada?” “Bu köylüler neden böyle garip davranıyor?” “Adam sürekli karısına hep senin yüzünden diyor, neden?” gibi. İşte bu tip sorularınıza Helak Kayıp Köy filminin son sahnelerinde cevap buluyorsunuz, bu cevaplarla beraber bir oh çekmedim değil. Gerçi filmin sonunda bunların cevabını alıyoruz diye sonunun iyi olduğunu falan da düşünmeyin, filmin sonundaki sahnelerde ayrı bir soru işaretine yol açıyor aslında. Her neyse. Sanırım Helak 2 filminin yolunu yapmışlar, bilemedim.

Helak Kayıp Köy hakkında lafı daha fazla uzatmak istemiyorum. Eğer, vaktiniz  kısıtlıysa ve güzel vakit geçirmek istiyorsanız Helak Kayıp Köy aradığınız film KESİNLİKLE değil. Ama yok, illa Türk korku filmi izleyeceğim ve bunun konusu ilgimi çekti diyorsanız, şimdiden iyi seyirler dilerim size.

Bu arada, film zaten resmi olarak Youtube’da izlenilebilir durumda. Yani; donma, bahis reklamları gibi şeylerden de uzak olmuş olacaksınız. 🙂 Hemen aşağıdan Helak Kayıp Köy filmini Youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Siz Helak Kayıp Köy hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum olarak paylaşın!

1 Yorum

  1. Anonim Cevapla

    Helak filmini daha önce sinemada izlemiştim ve pek sarmamıştı, dediklerinize çoğunlukla katılıyorum. Yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.