Harry Potter: Wizards Unite Açıldı

Merhaba arkadaşlar, size bugün muazzam iyi bir haberi vermek için buradayım.

Bu sabah itibariyle Harry Potter: Wizards Unite için Türkiye’de de haritalar dolduruldu. Yani tabii bu cümlemi hemen anlamayabilirsiniz, yazının devamında ayrıntılarıyla anlatacağım. Bu yüzden okumaya devam edin! 🙂

Şimdi biliyorsunuz. Oyunun yapımcısı Niantic, 21 Haziran’da “DÜNYA GENELİNDE” oyunu açacağını duyurmuştu. 21 Haziran günü ise oyunun şu an sadece Amerika, İngiltere ve Yeni Zelanda’da oynanılabileceğini söylemişlerdi. Reddit, Twitter, Facebook gibi platformlarda ise Niantic adeta linç yemişti.

Oyunu APK veya farklı yollarla indirenlerin haritaları bomboş bir şekilde oluyordu. Yani oyunda hiçbir şey yapılamıyordu. Zannediyorum ki Pokemon GO’da ki gibi yoğunluk olmasından korktular ve sürekli sunucular çökmesin diye böyle bir önlem aldılar.

Niantic, Harry Potter hayranlarını fazla bekletmeden ertesi gün aşama aşama diğer ülkelere de erişim sağladı. Erişim verdikleri listeye ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu liste, sürekli güncelleniyor.

İlk etapta Türkiye’ye erişim vermelerini beklemiyordum, öyle de oldu. Biz de ikinci etabı bekledik ve o etapta bu sabah itibariyle açıklandı. Ama o da ne, listede birkaç Türk devleti var ama Türkiye yine yok. Buna rağmen oyuna girdiğimde haritaların doldurulduğunu gördüm. Yani harita artık boş değildi. Yani kısaca, normal bir şekilde oynanılabilirdi.

Yine de oyun hâlâ resmen Google Play Store’da bulunmuyor. Zannediyorum ki gün içinde veya çok çok yakın bir zamanda Türkiye’de de resmen yayınlanacaktır. Yayınlanmazsa bile, Wizards Unite Türkiye Facebook grubunda indirme bağlantısı paylaştım, o bağlantıdan Wizards Unite oyununu indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Harry Potter: Wizards Unite rehberleri ise çok yakında sitemizde olacak. Bununla beraber Wizards Unite Facebook grubundan da destek vermeye devam edeceğim. İlgili bağlantıya tıklayarak veya yazının sonundaki görsele tıklayarak Wizards Unite Türkiye grubuna katılabilirsiniz.

Siz Niantic’in yeni AR oyunu olan Wizards Unite hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce beklenen reaksiyonu yakalayabilir mi? Türkiye’de ki akıbeti ne olur? Pokemon GO’da yaptıkları gibi vaad ettikleri şeyleri bir sene sonra mı getirirler? Veya belki de hiç getirmezler…

Lütfen Wizards Unite hakkında ne düşündüğünüz yorum olarak belirtin ve Wizards Unite Türkiye Facebook grubuna katılmayı unutmayın! 🙂 Oyun hakkındaki her türlü sorunuzu yorum olarak belirtebilirsiniz, iyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.