halloween-2018-incelemesi

Halloween Filmi İncelemesi (2018)

Halloween serisinin 11. filmi olan Halloween 2018 filmini izlemeden önce bilmeniz gereken detaylar ve Halloween 2018 incelemesi burada.

Halloween, 2018 yılında vizyona giren ve kült Cadılar Bayramı serisinin on birinci filmi olma özelliği taşıyan bir korku filmidir. Filmde ilk Cadılar Bayramının üzerinden tam 40 sene geçmiştir ve Michael Myers oldukça yaşlanmıştır ve formundan oldukça düşmüştür. Sizi zaman zaman geçmişe götürecek olan Halloween 2018 filminin başrollerini Jamie Lee Curtis ve Nick Castle paylaşıyor.

Filmin bütçesi 10-15 Milyon Dolar iken, 250 Milyon Doların üzerinden hasılat elde etmiş ve korku filmleri alanında birçok rekoru kırarak ödüllere de sahip olmuştur. Aynı zamanda, Cadılar Bayramı serisinin en yüksek hasılat getiren filmi olma özelliği taşıyor. Hadi Halloween 2018 hakkında daha fazla detaya bakalım.

Halloween 2018 Konusu

1978 yılındaki Cadılar Bayramında gençleri öldürerek cezalandıran Michael Myers ile ilgili araştırma yapan bir grup araştırmacı hapishanede onu ziyaret ederler. Bu sırada herkes yaklaşmakta olan Cadılar Bayramı hazırlıkları içerisindedir. Cadılar Bayramının gelmesini bekleyen biri daha vardır; Laurie Strode. Laurie,

40 yıl önce (Yani Halloween ilk filmi) Cadılar Bayramı gecesi kendisini öldürmeye çalışan Michael Myers ile yüzleşmek istemektedir. Laurie, Myers’la yüzleşebilmek ve intikamını alabilmek için hapishaneden kaçmasını beklemektedir ve hayali gerçekleşir. Myers’ın içinde bulunduğu hapishane nakil aracı kaza yapar ve Michael Myers kaçmayı başarır. Maskeli katilin kendisinin peşine düşeceğini bilen Laurie büyük karşılaşma için tüm hazırlıklarını yapmıştır ve onu beklemektedir.

Halloween 2018 İncelemesi

Halloween 2018 hakkında ilk olarak söyleyeceğim şey, artık karakterlerin yaşlanması ve eski aksiyonunu kaybetmesi olacak. Jamie Lee Curtis’in yeniden filmde oynaması oldukça heyecan verici ancak artık o da yaşlı ve dahası, güçlü karakterini tamamen kaybetmiş.

Güçlü karakterini kaybetmesinin yanı sıra, paranoyak bir kadına dönüşmüş. Sen kalkıp da on yıllar boyunca Michael Myers’ın hapisten kaçmasını bekle ve bunun için hazırlan. Ciddi ciddi hazırlanmış yani, tam bir deli. Bence.

Michael Myers için de söyleyeceklerim var. Daha önceleri bir “cezalandırıcı” olarak gördüğümüz karakter Michael Myers, artık sadece zevk almak için HERKESİ öldürüyor. Burada hapishanede kaldığı süre zarfındaki karakter değişimini görüyoruz.

Halloween’ın 2018 yapımı yeni filmi bana göre senaryo bakımından çok zayıf ancak yine de geçerli bir korku filmi. Serinin daha önceki filmlerini izlemediyseniz bu filmi de izlemeyin. Yoksa her şey çok kopuk olur.

Cadılar Bayramı serisinin 11. filmi diyoruz. Gerçekten çok fazla filmi var. Ama yine de, en baştan başlayın ve sıranın son filme kadar gelmesini bekleyin. Aksi takdirde filmi çok kötü bulabilirsiniz.

Cadılar Bayramı 2018 gişede çok başarılı olduktan sonra Halloween Kills adında bir devam filminin de geleceği duyurulmuştu. Bu notu da buraya iliştirelim.

Cadılar Bayramı filmini izlemek isteyenler Halloween izle bağlantısını kullanabilir veya Netflix üzerinden doğrudan izleyebilirler.

Halloween 2018 İzlenir Mi?

Halloween 2018, yukarıda bahsettiğim şartı karşılıyorsanız izlenir. Seriye uzak biriyseniz izlemeyin ve seriye en baştan başlayın. Seriye en baştan başlamak canınızı sıkmasın çünkü Halloween 1 olsun Halloween 2 olsun gerçekten çok kaliteli ve her yerinden korku gerilim akan filmler. Zaten Michael Myers karakterini ölümsüz yapan filmlerde bunlar.

Bu son film, Cadılar Bayramı sevenlerini belki biraz üzer ancak seriye yeni başlayan birini üzmeyecektir. Ama filmi izlemeyi düşünüyorsanız mutlaka eski filmlerini izleyin önce. Halloween 2018 hakkında size aktaracaklarım bu kadar. Film hakkındaki düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümüne yazmayı unutmayın.

1 Yorum

  1. Anonim Cevapla

    İlk film dışındaki bütün devam filmlerini çöpe atmış sadece ilk filmin devamı olan film için 3-4 kere bütün seriyi izlemediyseniz izlemeyin yazmak djdkkd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir