Halloween 2018 Hakkında

Dünyanın en çok sevilen kült korku ikonlarından biri olan Michael Myers bildiğiniz üzere 19 Ekim 2018 tarihinde geri dönüyor. (Bence vizyon tarihi ertelenecek ama neyse)
Normalde Halloween 2018‘in geri döndüğünün haberini daha önceki bir tarihte verecektim ancak bloga vakit ayıramadım pek. Ama umuyorum ki bugünden itibaren sık sık yazı yazmaya çalışacağım.

Halloween Haluk Bilginer
Halloween Haluk Bilginer

Halloween hakkında söyleyeceğim ilk şey senaristler sıfırdan bir hikaye çizmek yerine önceki serilerin hikayesinden devam etme kararı almışlar. Filmin vizyona girmesine daha çok var ve bize Halloween 2018 hakkında pek bir bilgi de verilmedi. Halloween 2018 hakkında bildiğimiz tek şey 40 sene önceki cadılar bayramında Laurie Strode’in ölümcül cinayetten kaçmış olması. Yani bu durumda baş karakterimiz olan Michael Myers, 40 senenin ardından Laurie’nin peşine düşecek.

Halloween 2018 Hakkında

Bu arada Türk korkuseverlerini inanılmaz sevindiren bir haberim var. Bu baştaki görsel neyin nesi diyenleriniz olabilir. Türkiye’nin gururu Haluk Bilginer’de Halloween 2018‘de oynayacak!

Bu habere eminim ki daha çok yetişkin kesim sevinmiştir zira Halloween onların çocukluklarında çok ünlü ve sevilen bir korku filmiydi. Yani en kaliteli ve en sevilen korku filmlerinin başında gelen Halloween serisinin yeni filmi olan Halloween 2018‘de bir Türk rôl alıyor!

Bu güzel haberden sonra sıra geldi kötü habere. Halloween senaryolarını bugüne kadar hep Rob Zombie yazmıştı ancak Halloween 2018‘in hikayesini maalesef Rob Zombie yazmayacak. Rob Zombie çok sevdiğim bir senaristti ve bu beni üzdü açıkçası. Aslında bu habere daha çok sevinenler olacaktır çünkü Rob Zombie son çıkan Halloween filminde bayağı batırmıştı işleri. Rob Zombie’ye filmin senaryosunun emanet edilmediği söylendiğinde ise ardından Halloween 2018‘in senaryosunun kimler tarafından yazılacağı da açıklanmıştı. Bu açıklamaya göre; her zamanki gibi John Carpenter (filmin müziklerini de yapıyor), Debra Hill, David Gordon Green (aynı zamanda yönetmen) ve Danny McBride olacak.

Bu arada sevgili dostlar, Halloween 2018‘in oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer ile beraber; Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Will Patton, Virginia Gardner gibi ünlü isimlerde var.

Halloween serisinin devam filmi Halloween 2018 veya Halloween Returns hakkında bildiklerimiz yalnızca bunlarla sınırlı. Umuyorum ki Halloween 2018 bizi çok beklemeden fragmanı yayınlar ve ertelenmeden de belirlenen tarihte film vizyona girer. Halloween 2018 hakkında yeni bilgiler geldikçe buradan size aktarmaya devam edeceğiz. Siz Halloween 2018 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hak ettiği başarıyı elde edebilecek mi? Haluk Bilginer’in nasıl bir etkisi olacak? Yorumlardan yazarsanız mutlu oluruz 🙂

Halloween 2018 Fragmanı (8 Haziran 2018 tarihinde Halloween‘in fragmanı resmi olarak yayınlanmıştır.) KESİNLİKLE HARİKA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.