guardians of ember hakkında

Guardians of Ember Hakkında

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün karşınıza Guardians of Ember hakkında bir yazıyla çıkıyorum. Guardians of Ember, Hack and Slash türünde bir oyun ve Gameforge tarafından yayımlanıyor. Dilerseniz, Guardians of Ember inceleme yazımıza geçelim.

Guardians of Ember, bildiğim kadarıyla 2-3 sene önce Steam’e gelmiş ancak fazla sürmeden kaldırılmış. Tekrar gelir mi bilmiyorum ancak oyunu oynamayı düşünüyorsanız, Gameforge Launcher’dan indirebilirsiniz.

Oyunun yapımcısı Gameforge olduğundan dolayı, oyunu Türkçeleştirmişler. Bildiğiniz gibi Gameforge’un bir çok oyunu zaten Türkçe. Piyasada zaten hiç Türkçe Hack and Slash oyunu yok, bu yüzden türün sevenleri oyuna bir şans verip deneyebilirler. Biliyorum, Gameforge adını duyduğunuz için indirmek içinizden gelmeyecektir ancak yazının tamamını okuyarak buna karar verebilirsiniz.

Guardians of Ember Hakkında

Guardians of Ember sınıf seçimi için öncelikle ırk seçmemiz gerekiyor. Oyun içerisinde 4 tane ırk mevcut. Guardians of Ember ırkları şu şekilde: Cüce, Neia, Elf ve İnsan. Irk seçiminizden sonra sizi detaylı bir sınıf seçme ekranı karşılayacak. Guardians of Ember’da 6 tane sınıf var. Ayrıca, sınıf seçimi yaparken tek veya takım hâlinde daha rahat oynayabileceğinizi veya zorluk derecesi gibi şeyleri de görebiliyorsunuz. Unutmadan söyleyeyim, sınıflarda cinsiyet kilidi bulunmuyor. İstediğiniz sınıfın, istediğiniz cinsiyetini oynayabilirsiniz. 

Guardians of Ember hakkında size şunu söyleyeyim. Hatta bence Guardians of Ember inceleme yazısının en başında söylenmesi gereken bir cümleydi. Guardians of Ember; Diablo, Path of Exile, Torchlight gibi Hack and Slash oyunlar olduğu sürece popüler bir oyun olmayacaktır zira bu oyunlara göre çok kalitesiz duran bir oyun. Oyunun mekanikleri, saydığım oyunlara göre çok kötü. Diğer Hack and Slash oyunlarına göre avantajı, Türkçe Hack and Slash oyunu olması. Onun dışında ben ayriyeten bir avantaj göremedim.

Ayrıca, yukarıda Gameforge muhabbeti geçti. Bu oyunun yayımcısı Gameforge ve eminim ki para isteyen bir oyundur. Pay to Win oyun yapısını sevmeyenler için önerebileceğim bir Hack and Slash MMORPG olmayacaktır. Ama yine de, türü seviyorsanız bence bir indirip deneyin. Guardians of Ember 7GB ve indirip deneseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz.

guardians of ember incelemesi

Guardians of Ember İncelemesi

Guardians of Ember İncelemesi

Oyunda 300 farklı yetenek var ve oyunun yetenekleri, yetenek sayfasından gördüğümüz kadarıyla fena değil ancak işte sorun oyunun mekanikleri. Yeteneklerdeki vuruş hissiyatı maalesef sıfır. Bu da, 300 ayrı yeteneği anlamsız kılıyor sanki biraz.

Bilinen Hack and Slash oyunlarında Dungeon, PvP gibi özellikler bulunmuyor. Veya, çok fazla göz önünde bulundurulmuyor. Guardians of Ember’ın burada farklı bir yönünü daha görüyoruz. Oyunda farklı Dungeon ve PvP arenaları mevcut. Yani oyundaki amacınız, sadece yaratıkları avlamak değil.

Guardians of Ember’da BOSS dövüşleri de var. Devasa büyüklükte BOSS’ları ister tek başınıza isterseniz de takım hâlinde öldürebiliyorsunuz. Şu gözüme çarptı, oyunda kaçma mekanikleri yok. Bu yüzden, BOSS dövüşlerinde maalesef kaçmak pek mümkün olmuyor, dikkatli olmak lazım. Zaten, mekaniklerin olmadığı bir oyunda da kaçma mekaniği beklemek saçma olurdu.

Sürekli mekanikleri sıfır diyorum ama sadece bununla da sınırlı değil. Guardians of Ember’da, ses optimizasyonu, senkronizasyonlar falan da oldukça kötü. Yetenekler çok zengin ama yetenekler gözünüze hitap etmiyor. Dilerseniz zaten aşağıya Guardians of Ember oynanış videosu bırakacağım, oradan izleyebilirsiniz.

Guardians of Ember inceleme yazımızın da burada sonuna geliyorum. Umarım Guardians of Ember konusunda size bir şeyler katabilmişimdir. Siz Guardians of Ember hakkında ne düşünüyorsunuz? Guardians of Ember oynamayı düşünüyor musunuz? Lütfen Gameforge Hack and Slash oyunu olan Guardins of Ember hakkında düşündükleriniz yorum olarak yazın. Oyunun oynanış videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

4 Yorum

  1. ENGİN Cevapla

    guardians of-ember hakkinda güzel ve detaylı olmuş ama malesef ki hayat mücadelesi eskisi kadar oyunlara zaman ayırmamıza müsade etmiyor teşekkür ederiz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.