Goddess: Primal Chaos İncelemesi

Mobil MMORPG oyunu Goddess Primal Chaos hakkında bilinmesi gereken her şey!

Goddess: Primal Chaos, koramgame tarafından yayımlanan bir mobil MMORPG oyunudur. Oyun Google Play Store üzerinden 5 milyon kez indirilmiş ve 4.5 puan elde etmiştir.
Senelerdir Google Play’de Goddess‘i görüyordum ve sonunda indirebildim. Yaklaşık bir haftadır oynuyorum ve bir haftalık deneyimlerime dayanarak Goddess: Primal Chaos hakkında sizi bilgilendireceğim. Bu yazı biraz inceleme, biraz rehber tadında olabilir. Öncelikle şunu söylemeliyim ki belki yüzlerce mobil MMORPG oyunu denemişimdir ama Goddess‘de klasik mobil MMORPG oyunlarından farksız. Bu yüzden muazzam bir beklenti içerisine girmeyin 🙂

Goddess: Primal Chaos İncelemesi

Goddess: Primal Chaos İncelemesi

Ancak Goddess: Primal Chaos oyununda sizi tutan, oyuna bağlayan bazı şeyler var. Örneğin oyuna girdiğiniz andan itibaren sizi hiç boş bırakmıyor. Sürekli görevler veriyor ve her saat başı mutlaka etkinlikler oluyor. Görevlerin vereceği hazineler çok tatmin edici olduğundan genellikle “şu görevi de yapayım sonra kaparım” diyorsunuz ama bunun sonu hiç gelmiyor 🙂 Günlük görevleri ise tamamladıkça yıldız topluyorsunuz ve o yıldızlarla hazine alıyorsunuz. Bu hazinelerin içinden ise çok değerli eşyalar çıkıyor.

Goddess Primal Chaos PC üzerinden oynamak için buraya tıklayınız: https://bstk.me/quOVYZ4rK

Goddess Primal Chaos İncelemesi

Goddess oyununda kendinizi geliştirebileceğiniz onlarca farklı etkinlik olduğundan bahsetmiştim. BOSS etkinliği, PvP etkinliği, 2v2, 3v3, Tanrıça koruma, zindanlar ve hatta MOBA tarzı savaş sistemi bile bulunuyor. Bu etkinliklere yüzlerce insan katılıyor. Genellikle akşam saatleri oyuncu sayısı bayağı artsa da her saat başı etkinlik olduğu için oyuncu sayısı hiç azalmıyor.

Goddess: Primal Chaos İncelemesi
Goddess: Primal Chaos İncelemesi

Sadece kendinize giydiğiniz itemler sizi geliştirmiyor. Aynı zamanda ister parça birleştirerek ister hazineden çıkartarak işinize yarayacak yaratıkları buluyorsunuz ve yaratıkları üzerinize giyiyorsunuz. Yaratıkları ise taşlarla geliştiriyor ve onlara seviye kazandırıyorsunuz. Exo ve Endo adı verilen yaratıklar sizin istatistiklerini arttırıyor ve bunlarla beraber birde yanınızda savaşan kahraman var. Mesela o yaratığın HP’si 30.000 olsun sizinde 50.000 olsun. O yaratıkla beraber savaşa girdiğinizde HP’niz 80.000 oluyor. Aynı zamanda yanınızdaki kahramanda yaratık kesiyor ve gelişmenize büyük katkı sağlıyor.

Goddess: Primal Chaos İncelemesi

Goddess: Primal Chaos İncelemesi

Goddess‘in bilinen mobil MMORPG oyunlarından farksız olduğunu söylemiştim. Aynı şekilde Goddess oyununda da parayı veren düdüğü çalıyor. Hatta öyle ki bazı etkinliklerde gücünüz düşükse sizi etkinliğe bile almıyorlar. Gücünüzün yüksek olması için ya para yatırıp güçleneceksiniz yada muazzam bir zamana ihtiyacınız var. Ancak tamamıyla P2W bir oyun değil. Çünkü parayla alabileceğiniz şeyleri oyun içerisinden de elde edebiliyorsunuz. Sadece biraz fazla zamana ihtiyacınız olacak.

Goddess‘de Ünvan sistemi de bulunuyor. Ünvanın istediği şeyleri yapınca o ünvanı elde ediyorsunuz ve ünvanlarda geliştikçe istatistiklerinizi daha da arttırabiliyorsunuz.

Oyunda kozmetik eşyalar çok önemli bir yer tutuyor. Binekler, kanatlar ve pelerinler elde etmek için etkinlikleri kaçırmamak gerekiyor çünkü bunlar etkinliklerden elde ediliyor. Üzerinize giydiğiniz eşyaların ise bir çok özelliği var. Eşyalara taş takıyorsunuz, özelliklerini değiştiriyorsunuz, yükseltiyorsunuz ve daha niceleri…

Goddess: Primal Chaos İncelemesi
Goddess: Primal Chaos İncelemesi

Goddess‘de klanın çok önemli rolleri var. Çünkü etkinliklere herkes kendi klanıyla birlikte giriyor. Klanın önemli olduğu oyunda ise sesli konuşma sistemi olmasaydı çok zorluk çıkartabilirdi. Oyundaki insanlarla veya klanınızla gerçek zamanlı olarak sesli konuşabiliyorsunuz.
Bunlarla beraber aynı kahraman sistemine benzer bir tanrıça sistemi bulunuyor. Yine hazinelerden, etkinliklerden Tanrıça parçası kazanıyorsunuz ve bu tanrıçaların her biri size farklı özellikler kazandırıyor. Dediğim gibi bu oyunda gelişmek için onlarca farklı kombinasyonu kullanabilirsiniz.

Goddess: Primal Chaos oyununda bana tek eksik gelen kısım yetenek sistemi. Yeteneklerimizi özelleştirebilseydik çok daha iyi olacaktı diye düşünüyorum. Hem yetenekleri geliştiremiyoruz hem özelleştiremiyoruz. Oyunda şuan 80. seviyedeyim ve önümde çok yol var. Daha seviyemin erişemediği bir çok etkinlik ve özellik bulunuyor. En kısa zamanda gelişip şuan erişemediğim şeyleri de denemek istiyorum. Eğer çok fark eden bir şey olursa Goddess: Primal Chaos hakkında yeni bir inceleme yazısı yazarım. Zaten sürekli gelişen ve yeni şeyler gelen bir oyun. Yani yönetim oyunla ilgileniyor. Goddess: Primal Chaos adlı MMORPG oyununu aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. Siz Goddess hakkında ne düşünüyorsunuz lütfen yorum olarak paylaşın. İyi oyunlar 🙂
Android: BURAYA TIKLAYIN
IOS: BURAYA TIKLAYIN

Bir Ping

  1. Pingback: Mobil MMORPG Tavsiyeleri (2020) - MMORPG ve Korku Filmleri

17 Yorum

  1. cemal altıntaş Cevapla

    Buna benzer bir çok mobil oyun var bilemiyorum bi kaçını oynadım aralarında bazıları güzeldi ama hepsi birbirine benzediği için olay olarak sarmıyor ama indirdim. biraz takılırım muhtemelen silerim.

  2. Can Cevapla

    Klasik tarzda MMORPG oyunlarından biri daha, bunlardan daha önemlisi oyun yöneticilerinin oyunculara karşı tarzı. Ne kadar iyi olursa oyunun sürdürülebilirliği o derecede artacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.