glutamin-nedir

Glutamin Nedir?

Glutamin, proteinleri üreten amino asit grubundan biridir. Kaslarda ve kan dolaşımında bulunur. Spor yapanlar için ve sağlık için oldukça önem taşıyan glutamin, vücutta yeteri kadar bulunmazsa yorgunluğa sebep olabilir. Genellikle hastaların hızlı iyileşmesi için ve kas gelişimi için kullanılır.

Özellikle stresli günlerde ve vücut yorgunluğu olan zamanlarda tercih ederek daha enerjik olabilirsiniz. Günlük ihtiyacın karşılanarak yaşamınızda enerji düşüklüğü yaşıyorsanız ve metabolizma sorunlarına da çare olarak glutamin tüketebilirsiniz. Böylelikle günlük yaşamda daha hareketli ve yüksek performanslı bir gün geçirebilirsiniz.

Glutamin Ne İşe Yarar?

Glutamin kullanan bireyler yüksek protein almak için takviye edici gıdalara başvurur. Bunun yanı sıra protein bakımından zengin olan glutamini sporcular ve fitness için kullanarak vücudun şekil alması sağlanır. Spor için oldukça işe yaradığı gibi bazı zamanlarda ise enerji düşüklüğü için de oldukça yarar sağlar.

Stresli günler, metabolizma sorunu ve güç kaybı gibi durumlarda faydalanarak hareketli bir gün yaşayabilir ve hastalık anında iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Ürünleri incelemek ve satın almak için https://www.protein34.com/l-glutamine sitesine bakabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.