Gıda Takviyeleri Nedir?

Günlük hayatın içerisinde yaşanan yoğunluktan dolayı insan vücudu yorgun düşebilir. Dolayısıyla vücudu desteklemek için dışarıdan gıda takviyeleri alınabilmektedir. Bu takviyeler; hap, tablet, sıvı, toz veya kapsül şeklinde üretilebilmektedir. Gıda takviyeleri kullanmadan önce mutlaka doktor ile görüşülmesi gerekmektedir.

Vücudun ihtiyacı olan vitamini doktorlar tespit ederek, uygun takviyeyi vermektedirler. İçerisinde; vitaminler, mineraller, aminoasit, bitkisel özler, organik karışımlar, probiyotik ve enzimler bulunmaktadır. Ürünün içeriğine göre kullanım miktarı ve kullanım zamanları belirlenmektedir. Günlük beslenme programına uygun olacak şekilde tüketilmektedir. Yanlış ve fazla kullanımı yan etkilere neden olabilir.

Gıda Takviyeleri Faydaları

Doğal gıdalardan yeterince alamadığımız besinleri gıda takviyeleri yardımıyla alabilmekteyiz. Farklı birçok türü bulunmaktadır. Genel olarak faydası vücudu dinç tutmaktır. Enerji verici özellikleri bulunmaktadır. Kan dolaşımını düzenler. Vücudun ihtiyacı olan sağlıklı yağ, karbonhidrat, protein, mineral ve vitaminleri sağlar.

Metabolizmayı düzenler. Toksinlerin atılmasını ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Düzenli bir beslenme programına uyarak takviye gıdalar almak daha sağlıklı ve zinde olmayı sağlamaktadır. Organik takviye gıdalar için  https://www.arifoglu.com/gida-takviyesi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.