Gece Seansı Hakkında

Herkese merhaba dostlarım, yine bir film anlatımıyla daha beraberiz.

Şimdi size Gece Seansı hakkında bir şeyler karalayacağım. Karalayacağım diyorum zira bu filmi dün geceden beri yarım yamalak bitirmeye çalıştım. O kadar sıkıcıydı ki… Her neyse, yazıda bahsedeceğim zaten. 🙂

Gece Seansı filmi, 2016 yılında vizyona giren bir Türk korku filmi. Yönetmeni, Hürdoğan Güvendiren. Kendisini daha önce hiç duymadım, zannediyorum ki bu ilk filmi. Her neyse. Ben bu filmin ilk çıktığı zamanı hatırlıyorum, konusu daha önce Türkiye’de hiç denenmemişti. Hatta bildiğim kadarıyla bu tip yabancı bir filmde yok. Yani türünün ilki denilebilir. Yani, hangimiz korku evi temalı bir korku filmi izledi ki? O zamanlar konusu itibariyle filmi merak ediyordum ancak sinemada izleyecek kadar da değildi.

Gece Seansı filmi, dün itibariyle resmi Youtube kanalı tarafından yayımlandı. Yayımlandığının haberini alır almaz filmi merakla izlemeye koyuldum. Filmin Kadıköy’de çekilmiş olması da, gözümden kaçmadı tabii.

Gece Seansı filminin belli ki bütçesi çok çok kısıtlıydı. Zaten aksini de bekleyemezdik. Var mı bekleyen? 🙂 Oyuncular kötü, mekan kötü, seslendirmeler kötüydü. Filmde altyazı olarak izlememiz gereken kısımlar var. İmla kuralları yerlerde sürünüyor. Kaliteyi siz anlayın.

Gece Seansı Hakkında

Şimdi size Gece Seansı hakkında ilk izlenimimi anlatayım. Filme ilk başladığımda, oyunculukların sırıttığı belliydi. Neyse ki, takıntılı biri değilim bu konuda. Bu yüzden, izlemeye devam ettim. Filmin ilk dakikalarında DoRock XL’da eğlenen arkadaşlar, gecenin ilerleyen saatlerinde kendilerine eğlence arıyorlar ve kendilerini korku evinde buluyorlar. Filmdeki karakterlerin her biri birbirinden sorunlu. Hepsi birbirinden uyuz. Ama bir tanesi var ki, pısırık. Korkak. İlk 15 dakika içerisinde zaten anlayacaksınız bu karakterin kim olduğunu.

Her neyse, size Gece Seansı filminin konusundan bahsedeyim.

Gece Seansı filmi; korku evine giren genç arkadaşların, içeride yaşadıklarını anlatıyor kısaca. İçeriye ilk girdiklerinde her şey iyiyken, bir anda korku evinin geçmişinden dolayı işler sarpa sarıyor. Korku evinin ayrıca gizemli bir tarafı da var. Ev, bir büyücü tarafından yönetiliyor.

Genç arkadaşların girdiği bu korku evinde, ters giden şeyleri fark etmeleri fazla uzun sürmüyor. Evi arkaplanda yöneten büyücü, hâli hazırda korku evi çalışanlarından birine emrediyor ve olayları başlatıyor. Büyücüye göre, bu genç arkadaşlardan biriyle alıp veremediği bir şeyler var.

Korku evi çalışanıyla başlayan bu gizemli olaylar, arkadaşların her birini dolaşıyor ve her biri sırayla bu büyücüye teslim oluyorlar. İlk önce, çalışan eve girenlerden birini öldürüyor. Sonra işin artık oyundan çıktığını anlayan ekip, kaçmanın yollarını ararken, ölen arkadaşları canlanıyor ve yanlarına gidiyor. NASIL OLUYOR DA KİMSE BOZUNTUYA VERMİYOR anlamış değilim. 🙂

Gece Seansı İzlenir Mi?

Tabii yeniden canlanan adam, diğer arkadaşlarını tuzağa düşürmek için oyunlar oynuyor ve o da bir arkadaşını öldürmek zorunda kalıyor. Bu sefer ruh o adamdan çıkıp, ölen adama giriyor ve bu furyayı ölen adam devam ettiriyor. Yani evet, diğer adamın canlandığı gibi bu adamda canlanıyor. Ve o da diğer arkadaşlarının peşine düşüyor. Kısaca böyle tüm arkadaşları dolaşıyor ruh. Peki herkes böyle ölüyor ve sonra diriliyor mu dersiniz? Bilmem. 🙂

Gece Seansı hakkında söylenecek fazla bir şey yok. Basit bir film olarak kaldı benim gözümde. Derinlere işlenen hiçbir şey yok. Sonucu itibariyle de şaşırtmıyor zaten. Bunların yanında da, kendini izletmiyor. Oldukça sıkıcı. Vaktim var, izlemek istiyorum derseniz buyurun. Onun haricinde korkmak istiyorsanız, geceniz şenlensin istiyorsanız veya arkadaşlarla film izleyeceğiz diye düşünüyorsanız, izlemeyin.

Gece Seansı filmini hemen aşağıdaki Youtube bağlantısından izleyebilirsiniz. Gece Seansı hakkında yorumlarınızı lütfen aşağıdan belirtin, siz film hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer izleyecekseniz, şimdiden iyi seyirler. 🙂

https://youtu.be/XcanVsXwoIQ

2 Yorum

  1. MelisaFilm Cevapla

    Korku filmi fanatiği olarak bu filmi çok beğendim. Korku evini adeta yaşadık. Sanat tasarımı da mükemmel idi. Oyuncu seçimleri de yerinde olmuş. Tam böyle bir eve gidecek tipler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.