Final Fantasy XV Pocket Edition Hakkında

Final Fantasy oyunlarının yapımcısı olan Square Enix, geçtiğimiz günlerde Final Fantasy XV‘nin PC’ye geleceğini duyurmuştu. Bu duyurunun hemen ardından ise Final Fantasy XV PC’nin ardından Final Fantasy XV Pocket Edition adında bir mobil oyununda çıkacağını açıklamışlardı. Bu önemli duyurudan sonra Final Fantasy XV Pocket Edition hakkında bazı önemli bilgileri bir RPG oyuncusu olarak sizinle paylaşma gereği duydum 🙂

Final Fantasy XV Pocket Edition
Final Fantasy XV Pocket Edition Hakkında

Final Fantasy XV Pocket Edition‘un duyurulması en çok mobilde RPG oynamasını sevenleri mutlu etmiştir diye düşünüyorum. Birde bilmelisiniz ki konsol versiyonu direkt olarak mobil platformlara taşınıyor. Yani Pocket Edition versiyonunda çok fazla bir değişiklik olacağını zannetmiyorum.

Final Fantasy XV‘nin mobil versiyonu olan Pocket Edition, Windows Edition’da bulunan ek görevleri de içinde bulunduracak. Yani bu görevler de oyun zevkinizi ikiye katlamaya yetecek ve hatta artacak. Böylesine kaliteli bir oyunu nasıl mobil platformlara taşımayı düşünüyorlar bilemiyorum ama bizi çok kaliteli bir mobil oyunun beklediği ortada. Bu ara merak edenler için Final Fantasy XV Pocket Edition, hem Android için hem IOS telefonlar için aynı anda tamamen ÜCRETSİZ olarak yayınlanacak.

Final Fantasy XV Pocket Edition
Final Fantasy XV Pocket Edition

Square Enix duyurunun hemen ardından Final Fantasy XV Pocket Edition hakkında ufak bir tanıtım videosu yayınlamıştı. Bu tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyunun çıkış tarihi hakkında henüz belirlenmiş bir tarih bulunmuyor ancak PC versiyonu çıktıktan sonra fazla bekleteceklerini sanmıyorum. Final Fantasy XV Pocket Edition, marketlerde yayınlanır yayınlanmaz blogumdan duyuracağım. Oyunun tanıtım videosunu izledikten sonra lütfen Final Fantasy XV Pocket Edition hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.