eski-chat-uygulamaları

Eski Chat Uygulamaları – Sohbet.Club Nedir?

Mirc, ICQ veya MSN Messenger’i hatırlıyor musunuz? Bir dönemler ne kadar da popüler yazılı chat uygulamalarıydı, değil mi? Artık o dönemler geride kaldı ve yeni nesil yazılı chat siteleri geldi. Şimdi size anlatacağım yazılı chat sitesi olan sohbet.club, size geçmişin popüler yazılı chat sitelerini aratmayacak türden. Konuya başlamadan önce sizi biraz geçmişe götürecek, ilk chat siteleri ve programlarına göz atacağız.

Eski Chat Uygulamaları

 • Mirc
  İlk olarak 1995 yılında piyasaya sürüldü ve kullanım kolaylığı sebebiyle bir nesli tamamen etkisi altına aldı. Yazılı chat uygulamalarının atası olarak kabul edilen Mirc, MSN Messenger’in yaygınlaşması sebebiyle, kısa bir süre içerisinde yok oldu. Bunun en büyük sebebi; rakibine göre daha az özellik sunuyor oluşuydu elbette. Yazılı chat uygulaması bile olsan, her zaman geliştirilmen gerekiyor. Bu, Mirc’in sonu oldu.
 • MSN Messenger
  Mirc gibi dev bir Chat uygulamasının ardından MSN Messenger’in ilk versiyonu olan MSN Messenger 1.0 yayınlandı. Microsoft’un geliştirdiği Messenger, kısa bir sürede tüm ilgiyi kendi üzerine toplamayı başardı ve Microsoft’un desteğiyle kendini sürekli güncelledi. Böylelikle MSN Messenger 2.0 yayınlandı ve Mirc’den ayıran en büyük özellikleri de gelmiş oldu. Elbette böyle hızlıca büyüyen şeylerin de bir gün sonu geliyor. Windows Live Messenger adını alan MSN, bu hamlesiyle kendi ayağına sıktı ve birkaç yıl içerisinde kendini tamamen bitirdi.
 • MySpace
  Yukarıdaki yazılı chat uygulamalarına yakın tarihlerde yaratılan MySpace; Mirc ve MSN gibi zor durumlardan geçmesine rağmen hâlâ ayakta. Daha çok sosyal paylaşım platformu görevi gören MySpace, Facebook’un yaygınlaşması ve yanlış izlenilen politikalar sebebiyle el değiştirdi ve kendi kabuğuna çekildi. Yazılı chat yapmanın yanı sıra; müzik gruplarına da kendini tanıtma imkânı sunuyordu. 

sohbet.club nedir?

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce insanla aynı anda konuşabilme imkanı sunan sohbet.club, yazılı chat sitesi arayanlar için birebir. Yeni nesil sohbet altyapısı sayesinde sorunsuz bir şekilde yazılı chat yapabilir ve yeni dostluklar edinebilirsiniz. Sohbet.Club sitesi içerisinde yer alan sohbet kanalları sayesinde de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. 

Yeni nesil chat sitesi arayanlar için dizayn edilen sohbet.club, bedava sohbet odaları sayesinde sizden herhangi bir ücret bile talep etmiyor. 

Siz de ücretsiz bir şekilde yazılı sohbet isterseniz, hemen sohbet.club internet sitesine gidebilir ve sadece Nickname yazarak chat yapmaya başlayabilirsiniz.

5 Yorum

 1. Elif Cevapla

  msni hala unutamadım, özlüyorum desem yeridir :), güzel zamanlardı, azmı uğraşmıştım durumumda dinlediğim şarkı görünsün diye, hey gidi hey, whatsapp çıktı hepsi yok oldu bu servislerin 🙂

 2. allame Cevapla

  MSN Messenger benzeri uygulama arayanlar için Sohbet.club gayet kullanışlı olmuş. MSN Messenger uygulamasını zamanında ne kullanırdık ama. Gecelerimiz gelecek mesajları bekleyerek geçerdi.

 3. Hazal Cevapla

  Uzun zamandır girmiyor olsamda bende eskiden bu tarz chat sitelerinde takılıyordum. Cidden güzel dostluklar kuruluyor ve güzel vakit geçiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.