En İyi Online Kart Oyunları

Duelyst
Duelyst, aslında Hearthstone ve Final Fantasy’nin birleşmesinden doğan bir kart oyunudurDövüş ve kart mekanizmaları Hearthstone’a çok benziyor ancak Hearthstone’dan farklı kılan en büyük özellik, her turda karakterlerinizi hareket ettirebiliyorsunuz. Şans’dan çok stratejinin temel alındığı bu oyunu öğrenmesi göründüğünden çok daha kolaydır. Elinizde bir karttan çok sayıda bulunduğunda onu değiştirebilmenizi sağlayan ilginç bir “değiştirme” sistemi mevcuttur.
Duelyst
The Elder Scrolls: Legends
The Elder Scrolls: Legends, yine Hearthstone’a benzeyen bir kart oyunudur. Dövüş mekanikleri Hearthstone’a çok benziyor ancak Hearhstone gibi mana her turdan sonra dolmuyor. The Elder Scrolls: Legends’da kaybettiğiniz her 5 sağlık puanı için ücretsiz bir kart alabiliyorsunuz.
The Elder Scrolls: Legends
Eternal
The Elder Scrolls: Legends’in yapımcılarından olan Eternal, görünüş bakımından Hearthstone’a çok benzese de oynanış bakımından neredeyse hiç Hearthstone’a benzemiyor. Eternal’da anlık hamleler yapabiliyorsunuz. Örneğin; rakibiniz sizin minyon kartlarınıza saldırı yaparken siz bir hamle yaparak rakibinizin hamlesini bloklayabiliyorsunuz.
Eternal
Hex: Shards of Fate
Hex: Shards of Fate oyunu Türkçe dil desteği de bulunan bir kart oyunudur. Ülkemizde zamanında Gameforge tarafından yayımlanan Hex: Shards of Fate, şuan HEX Entertainment tarafından geliştirilip yayımlanmaktadır. HEX’de kart kopyalama gibi farklı özellikler bulunuyor. Çoğunlukla oyuna para harcamadan değerli kartlar elde edebiliyorsunuz. Diğer kart oyunlarından farklı kılan bir özelliği ise,  Hex: Shards of Fate’de PVE özelliği de bulunuyor.
Hex: Shards of Fate
Infinity Wars
Infinity Wars’da hemen hemen Hearhstone’a benzeyen bir kart oyunu. Diğer kart oyunlarına göre en değişik özelliği, savaş alanına koyduğunuz kartların yerlerini değiştirebilirsiniz. Mesela canı düşük olan bir kart en önde duruyor. Arkada canı yüksek bir kartınız varsa onu en öne savunma yapması için alabilir ve canı düşük olan kartınızı geriye çekebilirsiniz.
Infinity Wars
Faeria
Faeria, konunun en başında anlattığım Duelyst oyununa çok benziyor. Elinizde var olan kartlarınızı savaş alanına bırakırsınız ve onları savaştırmaya yönlendirirsiniz. Duelyst’ten farklı tarafı, Faeria’nın tahtası altı köşeli  ve tamamen boş başlar. Her turda oyuncular kullanışlı bir arazi oluşturur. Listenin en değerli oyunu Faeria denebilir. Her kart oyunu sevenin denemesi tavsiye edilir.
Faeria
Shadowverse
Shadowverse, muhtemelen bu listede en çok Hearthstone’a benzeyen kart oyunudurShadowverse’de “Evolve” sistemi bulunuyor. Yani kartlarınıza evrim geçirtebiliyorsunuz. Ve bunun sonucunda kartlarınız daha güçlü ve daha güzel gözüken kartlar elde ediyorsunuz. Bir çok profesyonel Hearthstone oyuncusu, Shadowverse’yi daha stratejik buluyor.
Shadowverse

3 Yorum

  1. cemal altıntaş Cevapla

    Hearthstone oynadım şuan neredeyse bütün kartlarım tam   ama sinir bozucu bir hal aldı oyun bazı deckler fazla güçlü oldu roque yada warrior destelerinin önüne geçilmiyor. duelyst denedim ama grafikleri hoşuma gitmedi alışamadım bıraktım

    1. Enes Talha Çalışkan Cevapla

      Hearthstone kart oyunlarının atası olarak tanımlandığı için listeye almaya gerek görmedim. Ve haklısın. Blizzard'da Hearthstone'u yavaş yavaş P2W yapmaya başladı. Listenin haricinde şuan beta aşamasında olan Smite Tactics'i deneyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.