minecraft-modlari

En İyi 10 Minecraft Modu

Dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Oyuna eklenen yeni içerikler ve güncellemelerin yanı sıra Minecraft ismini kullanan bir sürü ek oyun da piyasada yerini alıyor. Geçtiğimiz yıllarda çıkışını gerçekleştiren hikaye modu ve  Minecraft Dungeons gibi oyunların yanı sıra önümüzdeki dönem için planlanan Minecraft Legends ve Minecraft Go gibi yapımlarda oldukça ilgi çekici duruyorlar.

Tüm bunların yanı sıra oyunun mod topluluğu da her geçen gün değişiyor ve büyüyor. Oyuna eklenen minecraft modları sayesinde Minecraft’tan aldığınız deneyimi  geliştirebiliyor eşsiz maceralara yelken açabiliyorsunuz. Bu yazımızda oyundan aldığınız zevki artıracak birbirinden kullanışlı 10 minecraft modunu sizler için derledik.

En İyi Minecraft Modları

1- Xaero’s Minimap

Daha önce Minecraft’ta hiç kayboldunuz mu ? Eğer koordinatlarınızı bir yere kaydetmediyseniz muhtemelen başınıza gelmiştir. Bu gibi durumlarda Xaero’s Minimap modu sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bu mini harita modunun tek işlevi ekranın köşesine bir harita yerleştirmek değil. Anında koordinatlarınızı görebilir, isterseniz ev, maden gibi bazı önemli noktalar için waypointler oluşturabilirsiniz. Kısaca bu mod sayesinde artık kaybolmayacaksınız.

2- Lumberjack

Eğer Minecraft oyununda yüksek miktarda oduna ihtiyaç duyuyorsanız işiniz oldukça zor. Bu odunları elde edebilmek için ağaçları tek tek kesmeniz gerekecek. Elinizde sağlam bir balta yok ise işiniz daha da zor olacak. Ama Lumberjack modu bu işi sizin için kolaylaştırabilir. Çünkü bu mod sayesinde oyundaki ağaçların tüm bloklarını tek tek kesmek zorunda değilsiniz. En dipteki bloğu kestiğiniz takdirde tüm ağaç kökünden devrilecektir.

3- MrCrayfish Furniture Mod

Minecraft’ta en sevmediğim şeylerden bir tanesi her zaman için ev inşa etmek olmuştur. Oyunda dekoratif olarak kullanabileceğimiz eşyaların sayısı o kadar az ki evin içi bir türlü yeteri kadar dolmuyor. Bunun haricinde eşyaların dekoratif anlamda güzel gözükmediği de net bir gerçek. MrCrayfish Furniture Mod sayesinde ise oyuna 80’den fazla mobilya seçeneği ekleniyor. Üstelik bu mobilyalar sadece dekoratif değiller aynı zamanda işlevseller.

4- Just Enough Items

Bu mod sayesinde oyundaki tarifleri ve mevcut ögeleri hızlı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. İşleri hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız bu mod tam size göre. Modun içerisinde aradığınız öğeleri çok daha hızlı bulabilmenize olanak tanıyan bir araç çubuğu da bulunuyor. Ayrıca eğer oyuna çok fazla sayıda mod eklediyseniz envanter yönetimi yapabilmek açısından da bu moda fazlası ile ihtiyacınız olacak.

5- WTHIT

Ya da eski adı ile Waila Mod. Bu iki modun işlevi de birbirine oldukça benzer. İki modda oyunda baktığınız ve yerleştirdiğiniz her bir bloğu ve öğeyi tanımlamanıza yardımcı olmayı amaçlar. Bu sayede oyun içerisinde bir öğeyi görüntülerken ekranın üst kısmında bir bilgi kutucuğu çıkar. Bu kutucukta öğenin adını oyunun vanilya içeriğine mi yoksa bir mod paketine mi ait olduğunu belirtir.

6- Better Animals Plus

Minecraft oyunun doğal bir ekosistemi ve hayvan çeşitliliği var ama bunu artırmaya ne dersiniz. Better Animals Plus modu oyuna 10’larca yeni hayvan ekleyen ve bu hayvanlardan bir sürü yeni zırh ve eşya yapmanıza olanak veren oldukça kapsamlı bir moddur. Bu mod sayesinde oyuna çok daha iyi gözüken ahtapotlar, fok balıkları, yengeçler, tapirler, ceylanlar ve bir sürü farklı kuş çeşitleri ekleyebilirsiniz.

7- Morph Mod

Bu mod sayesinde Minecraft oyunundaki her şeye dönüşebilirsiniz. Dönüşmek için önce o yaratığı öldürmeniz gerekiyor. Öldürdüğünüz tüm mobları `Ü` harfine basarak listeleyebilir ve bu listeden dönüşmek istediğinizi seçebilirsiniz. Mod hakkında ki diğer her şey ise sizin yaratıcılığınıza kalmış, isterseniz ender dragon olup göklerde süzülebilir isterseniz ise Squid olup okyanusların keyfine varabilirsiniz.

8- MrCrayfish’s Vehicle Mod

MrCrayfish’s Vehicle Mod, oyununza eğlenceli ve kullanışlı araçlar ekler. Bu mod sayesinde oyununuza motorsiklet, traktör, araba ve uçak gibi birçok farklı araç ekleyebilirsiniz. Bu araçları istediğiniz gibi özelleştirmek renklerini ve motorlarını değiştirmek ise tamamen sizin elinizde. Bu mod sayesinde oyuna toplamda 20’den fazla araç eklenir.

9- Simple Farming

Bu mod bir tarım modudur. Minecraft oyununun tarım sistemini yeni sebzeler, meyveler ve yemekler ekleyerek genişletiyor. Eğer çiftçilik ile uğraşmak istiyorsanız bu moda bir şans vermenizi tavsiye ederim. Oyuna eklenen yiyeceklerden bazıları ; havuç, mısır, salatalık, patlıcan, Zencefil, marul, kavun, yulaf, soğan, Biber, patates, turp, pirinç, Çavdar, soya fasulyesi, Ispanak, kabak, domates, üzüm vb…

10- ToroHealth Damage Indicators

Oldukça basit ama bir o kadarda kullanışlı bir minecraft modu olan ToroHealth Damage İndicators, oyunun sol üst köşesine can barı ekler. Bu sayede düşmanlarınız ile savaşırken onlarının canını çok daha rahat bir şekilde görebilmenizi sağlar. Ayrıca bu mod sayesinde canavarlara vurduğunuzda onlara ne kadar hasar verdiğinizi gösteren ufak sayılar göstererek sizi bilgilendirir. Basit ama kullanışlı bir mod.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir