dudak-dolgusu-ankara

Dudak Dolgusu Tedavisinin Daha Rahat Geçmesi İçin Yapmanız Gerekenler

Dudak dolgusu, dudaklara daha dolgun ve hacimli bir görünüm kazandıran enjeksiyonlardır. Enjeksiyonlar esas olarak hyaluronik asitten oluşur. Bazen benzer bir etki için dudak botoksu yapılır, ancak bu bir dermal dolgu maddesi olarak kabul edilmez. Dudak dolgusu Ankara işleminden sonra şişlik veya hassasiyet ve morarma olabilir ancak yan etkiler küçük olmalıdır. Dudak dolgusu sonrası bakım idare edilebilir. Konforlu bir tedavi süreci için yapmanız gerekenleri bilmeniz önemlidir.

Dudak dolgusu tedavisinden sonra yapmanız gerekenler

Dudak dolgusu Ankara işleminden sonra dudaklarınız muhtemelen şişecektir. Enjeksiyon bölgelerinde normal olan bir miktar kızarıklık veya morarma da fark edebilirsiniz. Çoğu yan etki küçük olacaktır ve prosedür tamamlandıktan sonra çoğu aktiviteye devam edebileceksiniz.

Daha sonra bir buz torbası veya bezle kaplı bir buz küpü kullanarak dudaklarınıza buz uygulayın. Bu, şişmeyi, kaşıntıyı, morarmayı ve diğer ağrıları hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Dudak veya diğer dermal dolgu maddelerini aldıktan sonra 24 ila 48 saat boyunca yorucu egzersiz yapmaktan kaçının. Egzersizden kaynaklanan yüksek kan basıncı ve kalp atış hızı, şişliği veya morarmayı daha da kötüleştirebilir. Yürüme gibi hafif aktivitelerde bulunmanızda bir sakınca yoktur.

Ayrıca susuz kalmamalısınız. Dudak dolgusu Ankara sonrası bol su içmek vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olacaktır. Bol miktarda nemlendirici meyve ve sebze yiyin ve fazla sodyumdan kaçınmaya çalışın, bu da şişliği kötüleştirebilir. Tedaviden 48 saat sonra buhar odaları, saunalar veya ısıtmalı egzersiz sınıfları gibi yüksek sıcaklıklardan kaçının. Yüksek ısı, şişmeyi daha belirgin hale getirebilir.

Dudak dolgusu tedavisinden sonra yapmamanız gerekenler

Sigara içmek enfeksiyon riskini artırabilir, bu nedenle dudak dolgusu Ankara tedavisinden hemen sonra sigara içmemek önemlidir. Ayrıca sigara içenlerin yanında olmaktan da kaçınmak isteyebilirsiniz. Alkol, kan inceltici etki gösterir ve dudak dolgusu aldıktan sonra en az 24 saat kaçınılmalıdır. Alkol iltihaplanmaya neden olabilir, morarma olasılığını artırabilir ve şişmeyi daha da kötüleştirebilir. Randevunuzdan birkaç gün önce alkolden uzak durmanız da iyi bir fikirdir.

Doktorunuz muhtemelen uçağa binmeden önce tedavinizden en az bir hafta sonra beklemenizi tavsiye edecektir. Bunun nedeni, bir uçaktaki hava basıncının şişmeyi ve morarmayı daha da kötüleştirebilmesidir.

Tedavinizden sonraki günlerde hangi ağrı kesicilerin alınabileceğini doktorunuza sorun.Belirli bir olay için dudak dolgusu alıyorsanız, dudaklarınızın düzgün bir şekilde iyileşmesini sağlamak için işlem ile olay arasında bolca zaman bıraktığınızdan emin olun. Şişliği azaltmak için başınızı yastıkların üzerinde yüksekte tutmaya çalışın. Yüz üstü uyumayın ve 24 saate kadar dudaklarınızda makyaj yapmaktan kaçının. Bu sayede tedavi sonrasında herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Dudak dolgusunu yan etkileri

Dudak dolgusu, dudaklara dolgun ve hacimli bir görünüm veren hyaluronik asit enjeksiyonlarıdır. Prosedür, minimum kesinti süresi ile hızlı ve kolay olsa da, her zaman kurul sertifikalı bir cerrah veya dermatolog tarafından yapılmalıdır. Dudak dolgusu yapmayı düşünüyorsanız hem artılarını hem de eksilerini bilin. İşlem kolay ve etkilidir ancak şişlik, kızarıklık ve ağrıya neden olabilir. Bunlar minimal yan etkilerdir ve en fazla bir hafta içerisinde kaybolmalıdır. Bu yan etkilerin sorun olmaması için dudak dolgusunu bir tıp doktorunun uygulaması gerekir.

Dr. Buket Yıldırım, dudak dolgusunu Ankara’da uygulayan deneyimli tıp doktorlarından biridir. Her hasta ile özel olarak ilgilenmesi sayesinde tedavi sonrası bakıma çok önem verir. Böylece her hastada ortaya çıkan yan etkileri kontrol eder ve bunların hızlı bir şekilde geçmesi için tüm önlemleri alır.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.