dudak dolgusu

Dudak Dolgusu ile Hacimli Dudaklara Kavuşmak Çok Kolay

Son yıllarda dudak dolgusu işlemi gittikçe daha popüler hale geliyor. Dudak dolgusu Adana her ne kadar güvenli bir yöntem olsa da bu konu hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz sizin açınızdan o kadar yararlıdır. Çünkü dudak dolgusu, saçınızı boyatmaktan veya masaj yaptırmaktan farklı olarak tıbbi bir işlemdir ve yanlış yapılırsa uzun süreli sorunlara neden olabilir. Tabii ki amaç, güzelliğinizi öne çıkaran doğal bir sonuçtur. Bu sebeple bu metinde dudak dolgusu hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsettik.

Neden dudak dolgusuna ihtiyaç duyulur?

Zaman ve yerçekimi vücudun her yerine zarar verir. Dudaklar da doğal olarak kolajen ve cilt elastikiyetini kaybeder. Sonuç olarak incelir, kısalır ve ağza doğru katlanır. Dudakların kontürlerini belirginliğini kaybeder ve dolgunluğunu da yitirir Dudak dolgusunun veya cerrahi prosedürün amacı dudakları yeniden şekillendirmek ve kaybedilen kolajen ve hyaluronik asidi yerine koymaktır.

Dudakları dolgunlaştırmanın farklı yolları vardır. Dermal dolgu maddeleri şu anda en popüler yoldur, çünkü prosedür çok az rahatsızlık verir ve iyileşme süresi oldukça kısadır. Bu hyaluronik asit dolgu maddeleri geçicidir ve zamanla vücudunuz tarafından yeniden emilir. Piyasada dudakları büyütmek için kullanılan çeşitli farklı dolgu ürünleri bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin sizin için en güvenlisi ve en etkilisi olduğuna Estelite’deki doktorunuz karar verebilir.

Dudak dolgusu riskli midir?

Dolgu maddeleri, deneyimli bir kurul sertifikalı doktor tarafından yapıldığında basit bir prosedür olsa da şişme ve morarma gibi minimum yan etkilerin ortaya çıkma potansiyeli vardır. Ek olarak bu potansiyel olarak invazif prosedür nadiren vasküler tıkanmaya neden olabilir ve dudağınızda yara bakımı ve dudak rekonstrüksiyonu gerektiren bir yara (doku nekrozu) ile sonuçlanabilir. Ancak deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında dudak dolgusunun yan etkisi hakkında telaşlanmanıza gerek yoktur. Estelite’deki deneyimli doktorlar tedavinin sizin için güvenli olmasını sağlamak için sağlık durumunuz hakkında detaylı bilgi alır ve sizi tedavi öncesi ve sonrası bakım hakkında bilgilendirir.

Ayrıca dudak dolgusu prosedürü de doğru doktor sayesinde rahat geçer. Dolgu enjeksiyonları hafif rahatsız edici olabilir ve endişeli hastalar için bölgeye biraz lokal uyuşturma kremi sürmek için birkaç dakika erken gelmeleri önerilebilir. Enjekte edilebilir madde ayrıca dolgu ile birlikte verilen lokal bir uyuşturma maddesine sahiptir, böylece hastalar işlem sonrası da rahat olur.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.