Don’t Hang Up Hakkında

Tekrardan herkese merhabalar 🙂 Her seferinde bu sefer aralıksız yazı paylaşacağım diyorum fakat hiçbir zaman sözümü tutamıyorum. Bu yüzden, sizlerden çok çok özür dilerim.

Bu yazıda sizlere sabah saatlerinde izlediğim orijinal adı Don’t Hang Up olan ve Türkçeye Tehlikeli Arama diye çevrilen, gerilim ve gizem dolu bir film hakkında üç beş bir şey söyleyeceğim. Yine mi korku filmi dediğinizi duyar gibiyim, aslında kısmen korku fakat gerilim yanı daha fazla. 🙂
dont hang up hakkında
Don’t Hang Up Hakkında
Şimdi hepimiz internette telefon şakaları çeken kanalları izliyoruz ve biliyoruz. Bu kişilerin sosyal medya üzerinden çokça paralar kazandığını da biliyoruz. İşte Don’t Hang Up yani Tehlikeli Arama filminde de, böyle bir tema işleniyor, hatta günümüz sosyal medya jenerasyonuna bir ders bile veriyor.
Bir grup arkadaş, telefon şakaları yapıyorlar, bunu kayıt altına alıyorlar ve milyonlarca kişiye sunuyorlar. Ancak bir gün hiç beklemedikleri bir olayla karşılaşıyorlar. Çünkü yaptıkları şakadan hoşlanmayan bir adamın onlara da bir şakası olacak.
Şimdi konuya bakınca; “ne kadar heyecanlı, merak uyandırıcı, hemen izlemeliyim!” falan diyebilirsiniz. Evet, ben böyle diyerek bu filme başladım ancak çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Gerçi, son zamanlarda çıkan filmlere bakacak olursak, diğerlerine nazaran çok daha iyi fakat genel bir çerçeveden inceleyince sınıfta kalıyor bence.
Eğer boş vaktiniz varsa izleyin derim. Dar bir vaktiniz varsa, daha iyi filmlere yönelebilirsiniz.

Don’t Hang Up Hakkında

Gelelim Don’t Hang Up (Tehlikeli Arama) filminde neler oluyor, neler bitiyor. Şimdi bu bir grup arkadaştan bahsettik. Bu arkadaşlar telefon şakaları yapıp bunları internette yayınlıyorlar.
Bir gün, bu arkadaşlardan ikisi, evde yalnız kalıyor ve yine telefon şakaları yapıyorlar. Hiç beklemedikleri bir anda ise bilinmeyen numaradan bir telefon geliyor. Telefonu açıyorlar ve sanki telefondaki kişi onları izliyormuş gibi konuşuyor.
İlk başta diğer arkadaşlarından şüphelendikleri için ciddiye almıyorlar ve telefonu kapatıyorlar. İleride katilleri olacak adam tekrar, tekrar ve tekrar arıyor ve açtıklarında eğer telefonu kapatırlarsa başlarına kötü şeylerin geleceğini söylüyor ve tabii ki kapatıyorlar…
Ardından ise telefondaki kişinin oyunu başlıyor ve tehditlerinin içi boş olmadığını onlara gösteriyor. Daha sonra telefondaki kişi istediklerini yaptırtıyor ve istediğini elde edene kadar ise durmak bilmiyor. Ayrıca filmin sonunun sürpriz bir sonla bittiğini de eklemeden edemeyeceğim.
İnternette bu film için Saw-Testere’ye benzetenler gördüm. Öncelikle şunu söyleyeyim. Siz de bu yorumları okuduysanız, asla ama asla Saw-Testere kalitesinde bir film değil. Hatta zaten kalitesi yüksek bile olsa gerilim dozajı o kadar yüksek bir film bile değil. Bu yüzden beklentinizi çok yükseltmeyin derim ben.
Eğer gerilim dolu ve aynı zamanda ders verebilecek bir film izlemek isterseniz Don’t Hang Up yani Tehlikeli Arama filmini tercih edebilirsiniz. Filmin başlarında klasik ve klişe dolu ergen filmi diyebilirsiniz ama filmin ortalarına doğru öyle olmadığını hatta oldukça başarılı olduğunu göreceksiniz. IMDB puanı tam hak ettikleri gibi olan bu filme şans vermek isterseniz hemen aşağıdan Don’t Hang Up Fragman videosunu izleyebilirsiniz. Don’t Hang Up hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Filmi izledikten sonra lütfen yorum yapmayı unutmayın, iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.