crimson desert gameplay

Crimson Desert Oynanış Videosu Yayınlandı

Black Desert'in geliştiricisi Pearl Abyss'in yeni oyunu Crimson Desert hakkında yeni haberler ve oynanış videosu geldi.

Black Desert Online’ın geliştirici ve yayımcısı olan Pearl Abyss’in yeni MMO oyunu Crimson Desert, The Game Awards 2020 etkinliğinde gösterildi. Peki Crimson Desert oynanış videosundan neler çıkartmalıyız? Her şey bu yazıda.

Crimson Desert Hakkında

Crimson Desert fragman videosunda Black Desert’a oldukça benzeyen yanlar var fakat bu kötü bir şey değil. Pearl Abyss’in harika bir MMORPG dünyası yarattığını hepimiz biliyoruz. Ek olarak, Pearl Abyss kendi oyun motoruyla geliştiriyor. Bu sebeple, birçok benzer yanlarının olmasını beklemek doğal.

Biz MMO oyuncuları isteriz ki, Black Desert’in sadece iyi yanları alınsın ve ortaya tamamen özgün bir yeni oyun çıksın. Beni her şeyden çok şüphelendiren şey, oyunun nasıl bir oynanışa sahip olacağı konusu. Black Desert Online ile aynı şeyleri bekleyebilir miyiz?

Crimson Desert‘in yetkilileri tarafından açıklanan oyun özellikleri ise şöyle;

  • Çoğunlukla tek oyuncuya dayanacak.
  • Hikaye anlatımı güçlü olacak.
  • Tek sunucu olacak.
  • Herkes devasa bir Açık Dünya’da olacak.
  • Kendi karakterinizi yaratmak yerine herkes Macduff adındaki karakteri oynayacak. (Kendisi bir paralı asker.)
  • Kale kuşatmaları gibi PvP haritaları olacak.

Oyunun resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve oyun hakkında daha fazla şeyi okuyabilirsiniz: https://crimsondesert.pearlabyss.com/tr-TR

Zannediyorum ki bu tarzda bir MMO daha önce oynamamıştık. Bu sebeple, oldukça heyecanla ve hevesle bekliyorum bu oyunu.

Ek olarak belirtmeliyim ki, Macduff adındaki tek karakterle oynayacağız ancak yine de benzersiz bir karakter özelleştirmesi de olacak.

Crimson Desert oynanış videosundan göreceğiniz üzere, Black Desert ile hemen hemen aynı savaş mekaniklerine sahip ancak daha gerçekçi duruyor. Yani üzerinde bazı iyileştirmeler yapılmış. Göze oldukça güzel gözüküyor.

Bakalım bunların hepsi nasıl bir araya gelecek ve biz MMO oyuncularına neler sunulacak? Crimson Desert, Black Desert Online’dan çok daha iyi mi olacak yoksa gölgesinde mi kalacak? Yeni duyuru, haber ve oynanış videolarıyla her şeyin daha da netleşeceğini düşünüyorum.

Crimson Desert Ne Zaman Çıkacak?

Crimson Desert çıkış tarihi, konsollarda ve PC’de 2021 kışı olarak öngörülüyor.

Oyunun çıkış tarihi yaklaşırken, çok fazla değişiklik olabileceğinden ve sık sık Crimson Desert haberleri okuyacağımızdan şüpheniz olmasın. Tek istediğimiz, Black Desert Online’ın eksik ve hatalarından ders çıkarılmış olsun ve Pearl Abyss şirketine yakışır bir MMO oyunu olsun. Böyle bir oyunu ilk defa deneyimleme şansı bulacağız. Kötü olsun istemeyiz.

Dragon’s Dogma benzeri yeni MMO oyunu Crimson Desert hakkında şimdilik söylenecekler bu kadar. Oyun hakkında merak ettiğiniz tüm detayları ve en güncel MMORPG haberleri gibi konuları buradan takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.