Brawl Stars Android’de Yayınlandı!

Senelerdir beklenilen ve benim de beklediğim oyun nihayet Android platformlarına da geldi. Ön kayıt yapanlara bir haftadır bildirimleri geliyordu ve bana da bu sabah itibariyle geldi.

brawl stars hakkında
Brawl Stars Nasıl Oynanır?

Bakın mesela 1 Temmuz 2017 tarihinde Brawl Stars hakkında bir yazı yazmışım. Brawl Stars Android’e ne zaman gelecek isminde. Siz düşünün bu oyunu ne kadardır beklediğimi 🙂 O yazıya da BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Oyunu yarım saat önce indirdim ve deneyimledim. Oyun ilk çıktığında dikey bir şekilde oynanıyordu ancak oynanışı değiştirmişler ve yatay şekle sokmuşlar. İlk başlarda dikey daha zevkli olacağını düşünüyordum fakat yatay hâli daha kullanışlı olmuş gibi.

Peki uzun zamandır beklediğim Brawl Stars nedir ve Brawl Stars‘ı bu kadar özel kılan nedir?
Öncelikle Clash of Clans, Clash Royale, Hay Day, Boom Beach gibi oyunların da yapımcısı olan Supercell’in yaptığı oyunları genelde beğenmeyen biriyim. Bunu da beğenmeyeceğimi düşünüyordum fakat beni yanılttılar. 3’e 3 farklı savaş modları ve tek başına savaş modları bulunan eğlenceli mobil oyun Brawl Stars‘da her hafta ve her gün farklı bir etkinlik oluyor. Evet, evet. Yanlış duymadınız. Her hafta ve her gün. Bu da oyunu daha eğlenceli ve oynanılabilir kılıyor bence.
Modları saymak gerekirse; Elmas kapmaca, hesaplaşma, ödül avı, soygun, savaş topu gibi modları var. Tabii sınırlı süreli özel modlarda eklenebiliyor.

Bu modların her birinin farklı bir amacı var. Her birinde ise farklı stratejiler geliştirmek zorundasınız, yoksa hayatta kalmanız çok zor olabilir. Brawl Stars‘ın sevdiğim bir yanı da, maçların 3 dakikadan kısa sürüyor olması. Yani otobüste, ders aralarında, uyumadan önce biraz eğlenmek için birkaç el Brawl Stars oynayarak eğlenebilirsiniz 🙂

Her maç bittikten sonra kazanıp kaybetmenize göre kupa ve karakterlerinizi geliştirmek için puanlar veriyor. Aynı zamanda kupalarınız arttıkça yeni kostümleri veya kutuları da hediye olarak alabiliyorsunuz.

Bence mobil oyun severlerin mutlaka denemesi gerekiyor Brawl Stars‘ı. Oyun hakkında bir izleniminiz olması için aşağıya bir de Brawl Stars oynanış videosu bırakıyorum. Umarım oyunu beğenirsiniz. Oyunu hemen aşağıdan Google Play Store üzerinden veya AppStore üzerinden indirebilirsiniz.
Android için: BURAYA TIKLA
iPhone için: BURAYA TIKLA

(Not: Brawl Stars için detaylı bir rehber hazırlamayı düşünüyorum. Birkaç hafta içerisinde yayınlamış olacağım, yine buradan duyuracağım.)

Siz Brawl Stars hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Supercell’in diğer oyunları gibi iş yapar mı? Lütfen yorum olarak belirtiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.