bless-global-hakkinda

Bless Global – Bless Online Blockchain Oyunu Olarak Geri Dönüyor

2018 yılında açılan ve çok kısa sürede kapanan Bless, üçüncü kez açıldı!

Bless Online, Güney Koreli blokzincir oyun geliştiricisi Tigon Mobile tarafından bir “Blockchain MMORPG” olarak üçüncü kez Bless Global olarak geri döndü.

Fantastik MMORPG’nin en son sürümü bu hafta Steam’de PC ve mobil cihazlarda piyasaya sürüldü ve Blockchain tabanlı bir MMORPG’den bekleyeceğiniz olağan oynayarak kazanma vaatleriyle “ilk AAA GameFi MMORPG” olarak adlandırılıyor.

Şirket şu açıklamayı yaptı:

“Oyun, oyuncu işlemlerini düzenleyen geleneksel kuralları olmadan açık bir ekonomi üzerine inşa edilmiştir,” dedi Tigon. “Bu oyunda dolaşan tüm simgeler karakterlere bağlı değildir, bu nedenle oyuncular ihtiyaçları olan öğeleri / jetonları elde etmek için aralarında ticaret yapabilirler. Bu oyunda, herkes bir iş dâhisi olma potansiyeline sahiptir!”

Bless Global Hakkında

Steam’deki Blockchain ve oynayarak kazanma oyunlarına karşı Valve’ın tutumunu göz önüne alırsak, oyunun ilk olarak platforma nasıl geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Tigon, çapraz platform kaydetme kullanarak kuralın çevresinde farklı bir yol bulmuştur. Oyuncular, Steam sürümünde ürettikleri NFT’leri ve BLEC jetonlarını kullanamayacaklar. (Ancak mobilde kullanabilirler gibi görünüyor.)

Bless Online‘ın lanetli gibi görünen tarihini bilmeyenler için, orijinal oyun 2018’de Neowiz tarafından piyasaya sürüldü, ancak çeşitli sorunlar nedeniyle bir buçuk yıl sonra kapatıldı, ancak 2020’de Round 8 Studios ve Bandai Namco tarafından Bless Unleashed olarak konsollar için yeniden canlandırıldı.

Bless Unleashed daha sonra 2021’de yayıncısı olarak Valofe ile birlikte PC’ye geldi. Güney Koreli yayıncı, 2022 ortasında blokzinciri ve oynayarak kazanma mekanikleri eklemeyi planladığını duyurdu, ancak birkaç ay sonra kripto para piyasası çöktüğünde planlarından vazgeçti. Konsol versiyonu o yılın ilerleyen zamanlarında kapatılırken, PC sürümü bugüne kadar küçük ama oldukça iyi bir oyuncu kitlesiyle Steam’de oynanmaya devam ediyor.

Bless Global hakkında daha fazla bilgi almak ve oyunu oynamak için https://store.steampowered.com/app/2094220/Bless_Global/ buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir