Black Desert Online Türkiye Hakkında

Tüm Dünyada binlerce aktif oyuncusu olan Black Desert Online adlı MMORPG oyununu biliyorsunuzdur. Türkiye ve bazı bölgelerde oyuna yalnızca VPN ile giriş sağlanabiliyordu ve bu Türk oyuncuları rahatsız ediyordu. Black Desert Online‘nin yapımcısı Pearl Abyss şirketi yakın zamanda Black Desert Online‘nin Türkiye’ye tamamen Türkçe olarak geleceğini duyurmuştu.

Black Desert Online Türkiye

Black Desert Online Türkiye

Ücretli MMORPG oyunları arasında en sevilen ve en kaliteli oyunlardan biri olan Black Desert Online, tamamen Türkçe olarak MENA bölgesinde açılmaya hazırlanıyor. Oyun hakkında en temel bilmeniz gereken şey, oyun Türkiye’de de ücretli olacak. Şuan erken erişim için ve sonrası için paket fiyatları belirlenmiş durumda. Önceden paket satın alarak Black Desert macerasına sizde dahil olabilirsiniz. Her bütçeye uygun paket fiyatı olan Black Desert‘in paket fiyatlarının ise daha sonradan değişmeyeceği düşünülüyor. 49 TL, 99 TL ve 199 TL’lik 3 farklı paket bulunuyor ve her pakette size muhteşem hediyeler vaad ediyor.

Daha önceden Black Desert Online oynamış olanlar bilir. Oyunun atmosferi çok güzel olduğundan ve grafikleri muazzam olduğundan bilgisayarınızı biraz zorlayabilir. Bu yüzden önce Black Desert Online‘nin sistem gereksinimlerine bakmayı unutmayın. Oyunun MENA bölgesinde çıkış tarihi için net bir tarih vermeyen Pearl Abyss, Türk oyuncuları çok fazla bekletmeyeceğini ve pek yakında açılacacağını söylüyor. Oyunun tamamını Türkçe olarak yayınlayacakları için ve oyun çok büyük olduğu için bu sürenin uzamasına sebep olabileceklerini de belirtiyorlar.

Black Desert Online Türkiye

Black Desert Online Türkiye

Ülkemizde şu anda MMORPG kıtlığı var. Oyun açılmıyor, açılan oyunlar kısa süre sonra kapanıyor. Hem resmi yapımcı şirket, hem Pearl Abyss Türkiye ofisi açıldı ve MENA bölgesi Türkiye’den yönetilecek. Aynı zamanda Black Desert Online Türkiye hakkında söylemem gereken bir nokta daha, oyun Türkiye’de ilk %100 Türkçe ve ücretli MMORPG olma özelliğini taşıyor. Bugüne kadar hem ücretli, hem Türkiye serveri olan ve Türkçe bir MMORPG hiç oynamamıştık. Umarız ki oyunu Türkiye’de ve MENA bölgelerinde iyi bir reklam yaparak binlerce oyuncuyu oyuna bağlayabilirler. Ben Black Desert Online Türkiye‘nin Türk oyun pazarında yer edinebileceğini düşünüyorum. Günümüz MMORPG oyunlarına bakarsak hiç şüphesiz en kaliteli MMORPG oyunlarından biri Black Desert Online‘dir. Bu yüzden oyunda optimizasyon sorunu vs. olmazsa Türkiye’de ve bizimle aynı sunucuyu paylaşacak olan ülkelerde aktif binlerce oyuncusu olacaktır.


Black Desert Online‘yi şuan diğer sunucularda oynayan ve Black Desert Online Türkiye açıldığında Türkiye’de başlayacak olan loncalar hazırda beklediği için bir çok oyuncusu olacağını düşünüyorum. Eski oyuncuların en büyük korkusu ise oyunun p2w üzerine kurulacak olması. Yani hem oyunu ücretli yapıp hemde oyun mağazasında p2w ürünler satacaklarını düşünmüyorum ama oyuncular bundan çok korkuyor. Pearl Abyss Türkiye p2w sistemine sıcak bakmadığını söylüyor ve oyuncuları rahatlatıyor ama yinede eski oyuncuların içinde bir şüphe bırakıyor.

Black Desert Online Türkiye

Black Desert Online‘yi GameX oyun fuarında 4 gün boyunca ücretsiz olarak deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda Black Desert Online temalı hediyeler de dağıtacaklar.
Muhtemelen oyun size ücretsiz olarak 7 gün oynama hakkı tanıyacak. Bu 7 gün içerisinde oyunu iyice tanıyın ve oyunu öyle satın alın. Hiç Black Desert Online geçmişi olmayan biri olarak ben direkt paketi satın alacağım ama sizin önce oyunu denemenizi öneriyorum 🙂

Bildiğim kadarıyla oyunun Türkiye bölgesindeki sorumlusu Zeyd Kazancı olacak. Kendisi Türkiye’ye bir çok oyun getirdi ve bütün oyunları kapandı. Umarız ki bu da öyle olmaz 🙂 Zeyd Kazancı, Black Desert Online Türkiye hakkında oyunun çevrilmesinin çok zahmetli olduğunu ve gece gündüz bu oyun için çalıştıklarını dile getiriyor.

Oyunu satın almadan önce bilgisayarınızın Black Desert Online‘yi kaldırıp kaldırmadığını bir kontrol edin derim. Alttaki görselden oyunun sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Black Desert Online Türkiye
Black Desert Online Türkiye

Black Desert Online Türkiye Tanıtım Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz;

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.