Battle of The Immortals Geri Dönüyor

Battle of the Immortals yeniden açılıyor haberi ve Battle of the Immortals hakkında bilinmesi gerekenler yer alıyor.

Joygame’in 2013 yılında Türkiye’de yayımladığı ve talihsiz bir şekilde 1 sene gibi kısa sürede kapanan dev MMORPG oyunu Battle of The Immortals geri dönüyor. Hadi hep beraber Battle of the Immortals hakkında her şeyin detaylarına bakalım.

Bugün, Facebook reklamlarında çok ilginç bir haberle karşılaştım. 2013-2014 yıllarında severek oynadığım Joygame oyunu Battle of The Immortals, yeniden açılıyormuş. Oyun, Türkiye’de kapandıktan sonra fazla uzun sürmeden Global sunucuların tamamını da kapatmışlardı. Yani, oyun piyasasından tamamen silinmişti.

O yıllarda, Joygame zaten sürekli yeni MMORPG oyunları getiriyordu ve çok sürmeden kapanıyordu. Mesela, Kehanet vardı bir zamanlar. Harika bir oyundu. O da Joygame’e kurban gitti ve kapandı. Oysa, çok fazla oyuncusu vardı. Gerçekten. Bunun sebebi olarak, Joygame’in sadece popüler MMOFPS oyunu olan Wolfteam’e odaklanması olarak görüyorum. Zaten iyi de bir firma değil, emekleri heba etmeyi çok sever. Benzer bir olay Cengiz Han 2’de de yaşandı.

Ben Kehanet’in açılmasını bekliyordum aslında ama Battle of The Immortals‘ta fena bir oyun sayılmaz. Oyunu Türk yayımcılar da açsa, yabancı yayımcılar da açsa gerçekten oynanır bence. Bugüne kadar hiç oynamayan varsa mutlaka ama mutlaka denemeli. (Neyse ki, yabancı yayımcılar açıyor.) Battle of The Immortals hakkında merak ettikleriniz varsa yazıyı okumaya devam edin.

battle of the immortals geri dönüyor

Battle of The Immortals Nasıl Bir Oyun?

Battle of The Immortals (BOI), izometrik bakış açılı bir MMORPG oyunudur. Türkiye’de 2013-2014 yıllarında Türkçe ve Ücretsiz bir şekilde Joygame tarafından dağıtılmıştır. Oyunun geliştiricisi, Perfect World ve oyunun Global yayımcısı ise yine Perfect World idi. Tabii eski yıllardan bahsediyorum. Oyunu şu an açanların, bu firmalarla bir bağlantısı bulunmuyor. Şu an hangi firma olduğunu da bilmiyorum zira gerçekten hiçbir yerde yazmıyor.

Battle of The Immortals, ilk olarak 2010 yılında beta sürümünü yayımlamış ve 2018 tarihinde de tamamen kapanmıştı. Bu 8 yıllık sürede, oyunu Perfect World firması açık tutabilmişti. Yani, aynı zamanda geliştirici firma. 

Oyunu çıkaran ekip, Atlantis Battle of The Immortals adıyla oyunu çıkartıyor. İnternet siteleri ve forum siteleri hâli hazırda aktif ve rehberler hazırlanıyor. Hazırlanan rehberleri incelediğimde, duygulandığımı söylemeliyim. Oyunun görsellerini görmek bile mutlu etti.

Battle of The Immortals Ne Zaman Açılıyor?

Battle of the immortals ne zaman açılıyor peki? Oyunun internet sitesine girdiğinizde, “Opening 08/23/2019 06.00 PM” ibaresini görmeniz mümkün. Yani, açılışa gerçekten az bir zaman kalmış. Battle of the Immortals private server aramaya son! 23 Ağustos tarihinde sunucular açılacak. Siz de hemen BOI sitesine gidip kaydınızı oluşturabilirsiniz. Kayıt olduğunuzda, mail hesabınıza bir onaylama maili de gelecek.

Ayrıca şimdi kayıt olanlara, bir çok ödülde veriliyor. Vereceği hediyeleri de buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca buradan yine oyunun kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz. Battle of The Immortals hakkında yazılan rehberlere ise oyunun forum sayfasından ulaşabilirsiniz. Mesela size bir tanesini örnek olarak verebilirim: Battle of The Immortals rehberi. Tıklayıp gidebilirsiniz.

Oyuna yeni başlayacak olan kişiler mutlaka Battle of the Immortals türkçe mi diye soracaktır. Ne yazık ki, bu Joygame döneminde kaldı. Battle of the immortals atlantis serveri Türkçe dil desteği sağlamayacak.

Umarım sorunsuz bir açılış olur ve yayımcı şirketin dilediği gibi gider her şey. Zira, eski oyunları 2020’ye yaklaştığımız şu zamanlarda açmak, büyük cesaret ister. Ben, izometrik MMORPG oyunlarını sevenlerin beğeneceği bir oyun olduğunu düşünüyorum. Zaten fazla bir zaman yok açılmasına, aklınızda bulunsun ve bu oyunu indirip deneyin. Battle of The Immortals hakkında size anlatacaklarım bu kadar.

Şunu belirtmeden edemeyeceğim. Oyunun mağazası Euro üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlıyor. Türk oyuncular için biraz can sıkıcı olabilir. Umarım ki P2W bir oyun olmaz da, mağazaya fazla ihtiyaç duymayız. Zaten, P2W bir oyun olursa; fazla oynanacağını zannetmiyorum. Bunları, yayımcı ekip düşünmüştür diye tahmin ediyorum.

Battle of The Immortals 2019

Battle of The Immortals, şu an için beta sürecinde. Meraklılarına duyurulur Oyunu indirip deneyebilirsiniz. Yukarıda da çıkış tarihi olarak vermiş olduğum, 23 Ağustos 2019’da ise oyun tamamen açılacak. Battle of The Immortals hakkında tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz. Hemen aşağıdan ise, Battle of The Immortals 2019 oynanış videolarına göz atabilirsiniz. Joygame’den beri ilk defa Battle of The Immortals oynayabilen biri olarak, oyunu aşırı beğendiğimi söylemeliyim. Old-MMORPG seven herkesin indirip denemesi gerekiyor bence.

Siz, Battle of The Immortals hakkında ne düşünüyorsunuz? Eski oyunların, yeniden açılması sizce iyi bir şey mi? Siz Battle of The Immortals oyununu oynayacak mısınız? Lütfen yorum olarak yazın. Hemen aşağıdan da oyunun yeni tanıtım videolarını izleyebilirsiniz. 

Battle of The Immortals‘ı yakından takip edeceğim ve muhtemelen Battle of The Immortals Türkiye topluluğu oluşturacağım. Bu yüzden, oyun hakkında önemli güncellemeleri yine sitemden takip edebilirsiniz. Battle of The Immortals oynamak ve daha fazla detay hakkında bilgi almak istiyorsanız oyunun internet sitesine gidebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Battle of The Immortals İnternet Sitesi
Battle of The Immortals Forum Sitesi
Battle of The Immortals Facebook Sayfası

Battle of The Immortals Oynanış

4 Yorum

  1. Battle of the immortals hayranı Cevapla

    Battle of the immortals 2019 da görmek varmış. Joygame den beri her yerde bu oyunu aradım ben. Bence en iyi mmorpg oyunu battle of the immortals

    1. Enes Talha Çalışkan Yazar Cevapla

      Battle of The Immortals’a çok talep var. Ama Türk oyun yayımcıları bu oyunları görmezden geliyor maalesef. Aynı şey Kehanet için de geçerli. Umarım, o da BOI gibi geri gelir. Yorumunuz için teşekkürler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.