Battle Bay İncelemesi

Rovio'nun geliştirdiği Mobil MOBA oyunu Battle Bay nasıl bir oyun? İşte Battle Bay incelemesi!

Angry Birds oyunlarından yakından tanıdığımız Rovio, Mobil MOBA oyunlarının yükselişini görmüş olmalı ki bizlere Battle Bay adında yeni bir Mobil MOBA oyunu hazırlamış. Tüm Dünyada aynı anda yayınlanan Battle Bay, gemilerle beraber gerçek zamanlı savaş imkanı sunuyor. Hadi hep beraber Battle Bay incelemesi yazısına geçelim.

Battle Bay

Battle bay incelemesi

Battle Bay‘de onlarca farklı haritada, onlarca farklı gemi ve bu gemilere takabileceğiniz yüzlerce farklı silah ile Dünyanın dört bir yanından insanlarla savaşıyorsunuz.
Battle Bay‘de Enforcer, Defender, Shooter, Speeder ve Fixer adında 5 farklı gemi tipi var. Geminizi daha güçlü yapmak için sahip olduğunuz eşyaları ve geminizi güçlendirmelisiniz. Bunun dışında oyunda seviye atladıkça yeni fonksiyonlar ve haritalar açılacaktır. Bunun için ise mürettebatınızı geliştirmelisiniz. Battle Bay‘de maçı kazanabilmek için her MOBA‘da olduğu gibi stratejik davranmak zorundasınız. Yoksa karşı takım sizden daha iyi olduğu takdirde maçı kazanacaktır. Seviyeniz ilerledikçe oyunda bir çok farklı özelliğin açılacağını belirtmiştim. Bunlardan biride, Birlik! İstersen arkadaşlarınla birlik kur. İstersen farklı birliklere gir. Müttefiklerinle beraber birlik savaşı yap ve birlik sıralamasında üste çıkmaya çalış. Oyunda gelişmenizi kolaylaştırmak amacıyla bir çok giriş ödülü, aktif kalma ödülü ve etkinlik ödülleri mevcut. Rutin şekilde oyuna girip oynadığınız takdirde kısa sürede başarılı bir Battle Bay oyuncusu olabilirsiniz.

Battle Bay

Battle Bay İncelemesi

Battle Bay‘i indirip oyuna giriş yaptığınızda karşınıza böyle bir eğitim ekranı gelecektir. İleri git, düşmanı vur gibi komutlar yaptıracaktır. Bu eğitim bittiğinde menüyü tanıtacak, eşyalarınızı giydirecek ve yükselttirecek. Ardından tekrar maçlar yapmanızı isteyecektir. En son bir takma ad belirlemenizi isteyecek.

Battle Bay

Bahsettiğim gibi bir çok geminiz olacak. İlk etapta bunların hepsi açık olmayacak. Seviye atladıkça ve para biriktirdikçe kilitli olan gemileri açabileceksiniz. Silahlarını yükseltmek istediğiniz  gemiyi alt taraftan seçiyorsunuz ve sağ tarafta envanter açılıyor. Envanterinizde ki eşyayı değiştirmek istediğiniz silahın üzerine getirip bırakıyorsunuz ve o silahı gemiye takmış oluyorsunuz. Var olan silahınızı yükseltmek için ise silahın üzerine tıklayıp yükselt komutunu kullanabilirsiniz.

Battle Bay

Battle Bay İncelemesi

Battle Bay‘de bir maça girdiğinizde ise oyun ekranı tam olarak böyle olacaktır. Sol kısımdan geminizi hareket ettirebilirsiniz. Sağ kısımdan ise silahınızı hareket ettirebilir ve ateş edebilirsiniz. Bilmeniz gereken bir nokta, maçlar yalnızca 5 dakika sürüyor. Ve en sağ tarafta gördüğünüz kırmızı silahın orada geminizi geliştirdikçe ve yeni silahlar taktıkça farklı silahlar eklenecek. Ateş etmek istediğiniz silahı yandan değiştirip ateş edebilirsiniz.

Battle Bay

Battle Bay hakkında önemli bir detay var. Bütün Türk oyuncuların her oyunda olmasını istediği bir şey var. Türkçe dil desteği. Rovio, Türkleri düşünmüş ve Battle Bay oyununa Türkçe dil desteği de eklemiş.

Battle Bay
Battle Bay Türkçe oynayabilmek için sol üst sekmeden Ayarlar’a ve ardından Dil kısmına gelip en aşağı inmelisiniz. Türkçe bastığınız takdirde Battle Bay tamamen Türkçe olacaktır.
Battle Bay oyununu beğendiyseniz aşağıdaki linklerden Battle Bay‘i indirebilirsiniz. Battle Bay incelemesi yazısının sonuna geldik. Battle Bay hakkında başka bir yazıda görüşmek üzere.
Battle Bay oynayanlar veya oynayacak olanlar için Facebook’ta grup kurduk. Katılmak isteyenler BURAYA TIKLAYARAK gruba üye olabilirler.
Battle Bay’i bilgisayarda oynamak için BURAYA tıklayın.
Battle Bay’i indirmek için;
Google Play Store: BURAYA TIKLAYIN
App Store: BURAYA TIKLAYIN

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.