Archeage Begins İncelemesi

Kısa bir süre önce Google Play Store’da yeni MMORPG oyunu keşfindeyken Archeage’in mobil oyunu olan Archeage Begins‘e denk gelmiştim ve ön kayıt oluşturmuştum. Bugün gelen bildirimle beraber Archeage Begins‘in açıldığını öğrendim Archeage Begins İncelemesi yazmak için hemen oyunu indirdim.

Archeage Begins
Archeage Begins İncelemesi

Archeage‘in mobil oyunu olan Archeage Begins‘in yayımcılığını GAMEVIL firması üstlenmiş. GAMEVIL aynı zamanda Kritika, Darkness Reborn, Cartoon Wars gibi kaliteli oyunları bünyesinde barındıran bir firma. Yani kaliteli bir mobil oyun firmasına emanet edilmiş.

Açıkçası ben Archeage Begins‘in açık dünya olmasını bekliyordum ama yanılmışım. Oyun açık dünya değil. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı. Oyunu ilk olarak açtığınızda yaklaşık 600 MB’lık bir dosya indirecek. Bu esnada oyunun hikayesi size aktarılacak. Bu arada oyunun adı Archeage Begins diye Archeage‘e benzer yanlar aramayın. Hikaye ve kullanılan isimler benzese de oynanışı hiç benzemiyor 🙂

Archeage Begins
Archeage Begins İncelemesi

Oyuna ilk girişinizde oyunu öğretici bir rehber hazırlanmış ve birkaç yaratığı kesmenizi istiyor. Bu esnada yeteneklerin kullanımını öğreniyorsunuz. Yetenekler bana çok kullanışsız geldi.Yeteneği yaratığın üzerine sürüklüyorsunuz ve bitişik olan yaratıklarda çok zor oluyor. Yani aksiyonlu bir savaşta eliniz hiç durmayacak gibi. Ama zaten kullanacağınızı zannetmiyorum çünkü Auto modu var. Yani Auto modunda size sadece savaşı izlemek kalıyor. Archeage Begins‘in çok savaşları çok yavaş ilerliyor diyebilirdim ama aynı zamanda aşağıya hızlandırma modu eklemişler. Tabii bu özellikleri kullanabilmek için oyunda biraz ilerlemiş ve oyunu kavramış olmanız gerekiyor.

Archeage Begins
Archeage Begins İncelemesi

Archeage Begins İncelemesi

Archeage Begins‘in dünyasında onlarca farklı kahraman var ve bu kahramanlarla birlikte etapları tamamlıyorsunuz. Etapları tamamladıkça ödüller kazanıyor ve kahramanlarınızı geliştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda yeni kahramanlarda alabiliyorsunuz. Oyunda yaratıklarla savaşırken her zaman yalnız olmayacaksınız. 4 kişiden oluşan takımlarla da BOSS’lara karşı mücadele verebilirsiniz.

Archeage Begins
Archeage Begins İncelemesi

Bu tarz oyunlar zaten mobil oyun dünyasında çok fazla. Bu yüzden Archeage Begins farklı olmak isteyecektir ve bu yüzden oyuna çok güzel ve kullanışlı bir fonksiyon getirmişler. Archeage Begins dünyasında sadece yaratıkları öldürerek malzeme kazanmıyorsunuz. Aynı zamanda Çiftçilik gibi şeyler de yapabiliyorsunuz. Buradan elde ettiğiniz malzemeleri satarak para kazanabiliyorsunuz. Archeage Begins‘i diğer oyunlardan ayıran en büyük özelliklerinden biri bu sanırım. Alttaki görselden kafanızda bir şeyler oluşabilir. Oyuna daha fazla devam edersem Archeage Begins İncelemesi‘nin detaylı halini paylaşırım. Bu inceleme yazısında çok detayına inmeyeceğim.

Archeage Begins
Archeage Begins İncelemesi

Archeage Begins hakkında söyleyebileceklerim bu kadardı. Benzer oyunlarından farklı olmak için bir çok fonksiyon ve farklılık getirmişler ancak ne kadar başarılı olurlar bilinmez. Ben şahsen kısa bir süre daha oynamaya devam edeceğim ama çok uzun vadeli bir oyun değildir. Şayet oyunda ilerledikçe yeni şeyler keşfedersem ya yazıyı düzenlerim yada yeni bir İnceleme yazısı yazarım bunun hakkında. Archeage Begins‘in oynanışı hakkında alttaki videodan bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda Archeage Begins’i aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Oyun hakkındaki yorumlarınızı bizimle aşağıdan paylaşmayı unutmayın 🙂
Android için: BURAYA TIKLAYIN

1 Yorum

  1. Yusufcan Cevapla

    Gayet güzel bir inceleme olmuş ellerine sağlık. Daha önce oynadığım Archeage'e benzemeyen mobil bir oyun çıkmış önümüze. Şahsen ilgimi çekmedi fakat talibi kesinlikle olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.