alive filmi

Alive (Netflix Zombi Filmi) Hakkında

Güney Kore yapımı zombi filmi olan Alive, Netflix’te TOP 10 listesinde tutunmayı başarmıştı. Netflix orijinal yapımı olan film, 8 Eylül 2020 tarihinde yayınlanmıştı ve oldukça olumlu yorumlar almıştı. Bu yazıda sizlere Saraitda yani Alive filmi hakkında düşüncelerimi aktaracağım.

Alive filmi konusu ne, bu film izlenir mi ya da kimler izlemeli gibi soruların cevabını arıyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Alive Filmi Konusu

Alive filmi, ne olduğu bilinemeyen bir virüsün ortasında kalan gencin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Her şeyin normal gözüktüğü bir sabaha uyanan Joon-Woo, kısa süre sonra dışarıda bir şeylerin ters gittiğini ve hükümetin yaşanmakta olan virüsü kontrol altına alamadığını öğrenir. Artık bazı kararlar vermek ve hayatta kalmaya çalışmak zorundadır.

Alive Filmi Hakkında

Zombi filmlerini sevmeyen biri olarak en baştan şunu söyleyeyim, ben bu filmi oldukça beğendim ve izlerken her anından zevk aldım. Üstelik genel olarak Netflix’in orijinal içeriklerini de hiç sevmem. Bu kadar olumsuz düşüncelere ve düşük beklentiye rağmen ben bu filmi sevdiysem siz de seversiniz.

Öncelikle filmde çok fazla insan görmeyeceksiniz ve çoğunlukla genç bir Gamer olan Joon-Woo isimli karakteri izleyeceksiniz.

Dışarıda sebebi bilinmeyen bir şekilde virüs ortaya çıkıyor. Ne olduğu bile bilinmeyen bu virüse enfekte olanlar zombiye dönüşüyor. Kendisi ise evde, su ve yiyeceği tükeniyor. Aynı zamanda ailesi de dışarıda. Tam bir hayatta kalma senaryosu.

Akıllıca fikirler bulacak, hayatta kalacak ve sonunda onu kurtaracak birilerini bekleyecek. Peki ya dünyanın tamamı enfekte olduysa? 🙂

HD film izle sitesinde bana en ilginç gelen zombi filmlerinden birisi olabilir. Filmde ailesini arama ya da bulma çabasına girişmemesi çok şaşırtıcı. Genelde böyle filmlerde aileyi bulmak ve onların can güvenliğinden emin olmak birinci önceliktir ama burada işler böyle yürümüyor.

Filmde sadece Joon-Woo’da yok ayrıca. Filmin ilerleyen dakikalarında yeni yeni insanlar tanıyacak ve dost mu düşman mı olduğunu anlamaya çalışacaksınız.

Alive Filmi İzlenir Mi?

Alive filmi, zombi filmi izlemeyi sevenlerin mutlaka hoşuna gideceğini düşündüğüm bir yapım. Özellikle filmin ilerleyen dakikaları oldukça heyecanlı oluyor ve kimin iyi kimin kötü olduğuna karar vermekte zorlanıyor, bunun sonunda ise çok şaşırıyorsunuz.

Beklenen son ile biten film, sonu konusunda çok da bir şey vermiyor izleyiciye ancak izlediğiniz için asla pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

Bu filmi, başka korku filmlerini, hint filmleri, macera ya da aksiyon filmlerini izlemek istiyorsanız 1080HDFilmİzle sitesini ziyaret edebilirsiniz. Film hakkındaki düşüncelerinizi ise hemen aşağıdaki yorum bölümüne yazmayı unutmayın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.