Alameti Kıyamet Hakkında

Türk yapımı korku filmi olan Alameti Kıyamet nasıl bir film? Alameti Kıyamet hakkında her şey!

Türk yapımı korku filmlerinden izlemeye alışık olduğumuz cinli filmlerin biraz dışına çıkan bu yapımda, cinlerin yerine Satanist bir tarikatın, genç kızı nasıl ele geçirdiğini izliyoruz.
Doğa Can Anafarta‘nın yönetmen koltuğunda oturduğu 2016 yapımı Alameti Kıyamet‘in başrollerini ise, Murat Onuk ve Müge Esmeray paylaşıyor.

alameti-kıyamet-hakkında

Alameti Kıyamet Hakkında

Alameti Kıyamet Hakkında

Bu anlatım kısmi spoileriçerebilir. Alameti Kıyamet, 1999 yılında geçiyor. 1999 yılında gerçekleşenkıyamet alametleri gerçekleşirken, garip komşuların yaşadığı apartmanda yalnız ve hamile bir kadının başından geçen olaylar konu alınıyor. Bir kadın, evli ve çocuk babası olan sevgilisi tarafından hamile bırakılır. Adam, kadının onunla uğraşmaması için ona garip bir apartmanda ev tutar ve onu bir başına bırakır.

Evde yaşadıkça kafayı yediğini düşünen hamile kadın, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyordur. Mesela ayda 1 kez doktora gittiğini zanneden kadın, aslında her hafta doktora gidiyordur ve bu anları hatırlamıyordur. Bunlar yetmezmiş gibi birde başından ayrılmayan komşuları genç kadını sürekli rahatsız etmektedirler.

Alameti Kıyamet genel itibariyle korkutmuyor ancak zaman zaman gerildiğim yerlerin olduğunu inkar edemem. Filmin sonlarına doğru işlerin karıştığını göreceksiniz. Konu alınan bu satanist tarikatın aslında genç kadına bir oyun oynadığını öğreneceksiniz. Tahmin edilebilir bir sonla biten bu Türk korku filmi, güzel başlayıp sonu berbat bitenlerden filmlerden. Boş vaktiniz varsa izlemenizi öneririm. Filmi izledikten sonra alt taraftan Alameti Kıyamet hakkında yorum yapmayı unutmayın. Şimdiden iyi seyirler.
Alameti Kıyamet Fragman izlemek için;

6 Yorum

  1. Avatargonca Cevapla

    ya biz neden hep din ve satanist üzerine korku filmler yapıyoruz. küçükken annelerimizin bizi korkuttuğu şeyler üzerinden filmler artık belli bir yaştan sonra bize geçmiyor daha korku ve gerilim veren filmlerin üzerine düşünülmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir