Alameti Kıyamet Hakkında

Alameti Kıyamet Filmi Hakkında

Türk yapımı korku filmi olan Alameti Kıyamet nasıl bir film? Alameti Kıyamet hakkında her şey!

Alameti kıyamet filmi, Türk yapımı korku filmlerinden izlemeye alışık olduğumuz cinli filmlerin biraz dışına çıkıyor. Bu yapımda, cinlerin yerine Satanist bir tarikatın, genç kızı nasıl ele geçirdiğini ve kadının başına nelerin geldiğini izliyoruz.

Doğa Can Anafarta’nın yönetmen koltuğunda oturduğu 2016 yapımı Alameti Kıyamet filminin başrollerini ise, Murat Onuk ve Müge Esmeray paylaşıyor.

Siz de izleyecek Türk yapımı bir korku filmi arıyorsanız ve Alameti kıyamet filminin nasıl olduğu hakkında bilgi arıyorsanız doğru yere geldiniz. Bu yazıyla beraber izleyip izlemeyeceğinize karar verebilirsiniz. Dilerseniz başlayalım.

Alameti Kıyamet Filmi Hakkında

Alameti Kıyamet filmi anlatımı kısmi olarak spoiler içerebilir. Alameti Kıyamet, 1999 yılında geçiyor. 1999 yılında kıyamet alametleri gerçekleşirken, garip komşuların yaşadığı apartmanda yalnız ve hamile bir kadının başından geçen olaylar konu alınıyor.

Bir kadın, evli ve çocuk babası olan sevgilisi tarafından bir ilişki içindedir ve çocuk beklemektedir. Adam, kadının hamile olduğunu öğrendikten sonra ondan uzaklaşmaya çalışır ve kadının onunla uğraşmaması için ona garip bir apartmanda ev tutar ve onu bir başına bırakır.

Evde yaşadıkça kafayı yediğini düşünen hamile kadın, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyordur. Mesela ayda 1 kez doktora gittiğini zanneden kadın, aslında her hafta doktora gidiyordur ve bu anları hatırlamıyordur. Bunlar yetmezmiş gibi bir de başından ayrılmayan komşuları genç kadını sürekli rahatsız etmektedirler.

Alameti Kıyamet genel itibariyle korkutmuyor ancak zaman zaman gerildiğim yerlerin olduğunu inkar edemem. Filmin sonlarına doğru işlerin karıştığını göreceksiniz. Konu alınan bu satanist tarikatın aslında genç kadına bir oyun oynadığını öğreneceksiniz. Tahmin edilebilir bir sonla biten bu Türk korku filmi, güzel başlayıp sonu berbat bitenlerden filmlerden maalesef. Boş vaktiniz varsa izlemenizi öneririm. Ya da benim vaktim değerli diyorsanız başka bir filme bakın. Filmi izledikten sonra alt taraftan Alameti Kıyamet filmi hakkında yorum yapmayı unutmayın. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

Kendinize izleyecek başka korku filmleri arıyorsanız bu sayfayı mutlaka ziyaret edin: https://enestalha.com/kategori/korku-filmi-onerileri/

Alameti Kıyamet Fragman izlemek için;

6 Yorum

  1. gonca Cevapla

    ya biz neden hep din ve satanist üzerine korku filmler yapıyoruz. küçükken annelerimizin bizi korkuttuğu şeyler üzerinden filmler artık belli bir yaştan sonra bize geçmiyor daha korku ve gerilim veren filmlerin üzerine düşünülmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.