planetside arena kapanıyor

4 Ay Önce Açılan Planetside Arena Kapanıyor

MMOFPS oyunu Planetside Arena kapanıyor! Peki Planetsade Arena nasıl bir oyundu? Planetside Arena hakkında her şey!

DC Universe Online, Everquest gibi başarılı oyunların arkasında olan geliştirici şirket Daybreak Game Company, maalesef Planetside Arena oyunu için başarısız oldu ve 4 ay gibi çok kısa bir sürede kapanma kararı aldı.

Planetside Arena İnceleme

Planetside evreninde geçen bir Battle Royale fikri her ne kadar hoş gözükse de, çoğu oyuncunun Battle Royale’dan ciddi anlamda sıkılması sebebiyle zaten çıkmadan önce iyi yorumlar almamıştı. Planetside’ın Battle Royale oyunu yerine, yeni bir Planetside oyunu herkesin hoşuna giderdi. Bu talebe cevap vermek yerine istikrarla Planetside Arena adında bir BR oyunu geliştiren ekip, maalesef şimdilerde oyunu kapatma kararı aldı.

Oyun çıkalı henüz 3-4 ay olmuştu sanırım. Eylül 2019’un başlarında çıktığını hatırlıyorum ve şimdi 10 Ocak 2020’de Planetside Arena kapanıyor. Kapanmasının ardından zannediyorum ki hiçbir zaman iyi bir şekilde anılmayacak. Planetside Arena Steam yorumlarından bu konu hakkında faydalanabilirsiniz.

Planetside’ın Battle Royale’i Arena, her ne kadar evrene sadık kalsa da, oyunda bulunan Bug’lar ve oyuncuların büyük bir kısmının onaylamadığı özellikler, oyunun oyuncu sayısının bir türlü atmamasına sebep oldu. Oyunda aynı zamanda ciddi bir optimizasyon problemi vardı ve çoğu oyuncu düşük ayarlarda oynamak zorunda kalıyordu. 

Planetside Arena Kapanıyor (Geliştirici Mesajı)

Dikkatlice değerlendirdikten sonra, Planetside Arena sunucularını kapatmaya zor karar verdik. Oyun ekibimiz, Planetside’ın muazzam gezegenini ve mekaniklerini birleştiren bir oyun için iddialı bir vizyon ortaya koyarken, Erken Erişim’den birkaç ay sonra öngördüğümüz oyun deneyimini sürdürmek için oyuncu sayımızın imkansız seviyelere geldiğini gördük. Beta ve Erken Erişim sırasında bağlılığınız ve desteğiniz için tekrar teşekkür ederiz. Görüşleriniz paha biçilmezdi ve Planetside’a olan tutkunuz, toplumumuzun temelini oluşturan ana unsur olmaya devam ediyor. Hepinizle birlikte Planetside evreninde devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Planetside Arena Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Planetside Arena oynamaya ne kadar süre devam edebilirim?
  10 Ocak 2020 TSİ 04.00’a kadar oynamaya devam edebilirsiniz, bu aşamadan sonra sunucular kapatılacak.
 • DLC veya Coins satın alabilir miyim?
  Hayır. Bugün itibariyle DLC ve diğer satın alımları Steam’den kaldırdık. 10 Ocak 2020’ye kadar hesabınızda bulunan Coinleri kullanabilirsiniz.
 • Steam iadesi için uygun olup olmadığımı nereden anlayacağım?
  DLC veya Coins satın alan tüm oyuncular, oyun kapandıktan kısa bir süre sonra Steam cüzdanlarına geri ödemelerini alacaktır.
 • Sunucular kapandıktan sonra Planetside Arena’yı herhangi bir şekilde oynayabilir miyim?
  Hayır, sunucular kapandıktan sonra Planetside Arena hiçbir şekilde oynanamayacak.

İşte Planetside Arena için durum bundan ibaret arkadaşlar. Oyun ve oyunun kapanışı hakkında çok daha fazlası için Planetside Arena Steam sayfasına gidebilirsiniz. Belki de bu bir başlangıç olur ve Battle Royale oyunlarının sonu gelir. Gerçekten hiçbir zaman Battle Royale oyunlarına ısınamayanlar olarak bu durumdan bezmiş durumdayız. En saçma oyuna bile Battle Royale modu getiriyorlar veya direkt oyununu geliştiriyorlar. Çok kötü bir durum bu bence.

Her neyse. Planetside Arena kapanıyor yazısını burada noktalıyorum. Umarım Planetside Arena’nın kapanışı, Battle Royale oyunu çıkarmak isteyenlere bir ders olur. Hemen aşağıdaki bağlantıdan Planetside Arena Steam’e gidebilirsiniz. Oyunun kapanacağı tarihe kadar Planetside Arena indirip deneyimleyebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.