13 Günah Hakkında

13 Günah filmi izlenir mi? 13 Günah filmi konusu ve 13 Günah filmi hakkında her şey!

Birkaç haftadır blogu boşladığımın farkındayım. Bu yüzden bunun telafisi için her gün bir yazı yazmaya çalışacağım. Yüksek ihtimalle hepsi de korku filmleri hakkında olacak 🙂

Neyse, seneler önce orijinal adı 13 Sins olan 13 Günah adında bir film izlemiştim. Filmin sahnelerini az çok hatırlar gibiydim ama adını hatırlayamıyordum. Ardından korku müptelası olan 1-2 arkadaşıma filmi anlatarak filmin ismini de bulmuş oldum ve hemen filmi tekrar izledim.

Filmi izlerken ilk izlediğimde aldığım hazzı yeniden aldım diyebilirim. Yani aradan biraz zaman geçmiş ama çoğu sahnesini unuttuğumdan sürekli bir sonraki oyunu merak ediyordum. Yani verilen oyunlar gerçekten şaşırtıcı ve zor. Her oyun daha da zorlaştığı için insan merak etmeden duramıyor.
Neyse ben en iyisi 13 Günah hakkında biraz bilgi vereyim ve ardından filmi anlatayım 🙂

13 Günah Hakkında
13 Günah Hakkında

13 Günah Konusu

13 Günah 2014 yılında vizyona giren ve yönetmen koltuğunda Daniel Stamm’ın oturduğu ABD yapımı bir gerilim filmidir. Filmin orijinal adı 13 Sins ve IMDB’de de 6.3 puan almıştır.

Elliot Brandle bir şirkette satıcı olarak çalışmaktadır. Yakın zamanda ise Elliot, borç batağına batar ve bunun için çözümler arar. Henüz evlenme hayali kuran Elliot’a bir gün bilinmeyen numaradan bir telefon gelir. Telefondaki kişi ona 13 tane görev verecektir ve bu görevleri tamamladıkça para kazanacaktır. Ancak bir görevi yapmazsa kazandığı bütün parayı da kaybedecektir. İstediği zaman vazgeçebileceğini düşünen Elliot için her görev daha da zorlu bir hal alacaktır.

13 Günah Hakkında

Genelde filmlerin hep başlangıcı sıkıcı olur değil mi? İşte 13 Günah onlardan biri değil 🙂 Çünkü filme başladığınız andan itibaren aksiyon ve gerilim hiç durmuyor. Aslında her şey o telefon geldikten sonra başlıyor. Bir sürü borcu olan Elliot, mecbur adamın dediklerini yapmak zorunda kalıyor.
Aslında ilk başta basit görevler veriyor. Elliot’ta hiçbir şeyini kaybetmeden yüklü miktarda para kazanacağını zannediyor tabii. Sürekli cep telefonuyla o kişiyle iletişim halinde olan Elliot, görevleri tek tek yapıyor ve ardından yeni görevini alıyor. Çoğu kez yapmaktan da vazgeçiyor ama geleceğini düşünerek görevleri başarıyla tamamlıyor. Görevleri tamamladıkça suç oranı da artıyor tabii ki. Hem polisler peşinde, hem yaptıklarını örtbas etmek zorunda kalıyor.

Bazen yaptıklarına kendi bile inanamayan Elliot, oyunun en sonuna geldiğinde ise başkalarının da oyunun içerisinde olduğunu öğreniyor. Yani oyunda olanlardan sadece biri bu parayı kazanacak demek oluyor bu. Her aşamada daha da zorlaşan görevlerin sonuncusunu siz düşünün artık 🙂
13 Günah öyle aman aman abartılacak bir film değil. Önce bunu diyeyim. Ama kötü bir filmde değil. Yani film konu ve senaryo itibariyle çok güzel. Oyunculukları da güzel. Ancak biraz daha yüksek bütçeyle ortaya çok daha güzel şeyler çıkabilirdi. Yine de izlenilmeyecek bir film değil. Vaktiniz varsa bence izleyin derim.

13 Günah hakkında diyeceklerim bu kadar. Film sürükleyici fakat sonu o kadar da şaşırtıcı değil. Filmin yarısında sonunu az çok tahmin edebilirsiniz yani 🙂
Uyarayım, filmde aşırı derecede kan var. Yani rahatsız olacaksanız izlemenizi tavsiye etmiyorum.
Bu arada ek olarak belirteyim 13 Günah filminin orijinali 2006 yapımı olan 13: Game of Death filmidir. Yani izleyeceğiniz 13 Günah filmi Tayland yapımı olan 13: Game of Death filminin bir uyarlaması.
Hatta duyduğum kadarıyla filmin başrolünün oyunculuğunu etkilemesin diye filmin orijinalini izletmemişler bile 🙂

Eğer 13 Günah filmini merak ettiyseniz hemen aşağıdan fragmanını izleyebilirsiniz.
Peki siz 13 Günah hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum olarak bizimle paylaşın. İyi seyirler 🙂

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.